Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terano зумер и индикация за спирачките

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Terano зумер и индикация за спирачките

    Тераното е 2.7TDI автомат . От известно време по време на каране почва да пиши зумер и святка лампата за ръчната. Проверена е спирачната течност на ниво си е. Откачи буксата на датчика там не е от него.Пъпчето на ръчната си е наред.Появява се само в движение.Спираш - гасиш палиш , няма индикация до след примерно 500м или километър.Някой път повече време не се включва.Прочетох,че е възможно от датчик на АБС , но АБС-а си свети от 1 година и е нямало проблем. Някакви идей как да разбера кой датчик е проблемния? Колата е с 14пиновата букса.

    Качвам линк към клип. https://www.youtube.com/shorts/q3f-6EergT0 .

    Направих самодиагностика с кламера . Излиза грешка 0108 , до колкото видях е за замърсено ГНП. Възможно ли е от това да гасне колата .Гасненето се явява в това. Палиш работи си и при избиране на D или R изгасва.След това паля и няма проблеми.

  • #2
    Зумера и спирачките нямат връзка с мотора.

    А за гасненето, може и помпа, може и торк конвертор, скорости и кво ли не. Не съм имал терано автоматик. Имам Jeep автоматик.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      Има ли датчик,който мери вакуума? Споменаха ми,че ако губи вакуум може да прави така или датчика е за смяна.Бил под въздушния филтър.Там имам 3 клапана, от които единия не е вързан.Явно е бил за ЕГР-а , който е изолиран.

      В краен случай,ще сваля таблото и ще махна зумера.

      Коментар


      • #4
        На 3.0 там е клапан за турбото. На 2.7незнам какво е. Датчика също не знам къде е. Има сервизно - ровичкай.

        Ако наистина губи вакуум, педалът на спирачките щеше да е твърд. Не споменаваш такова нещо.

        Виж си нивото на течността в казанчето, провери и за омасляваме около помпата и спирачните апарати/цилиндърчета.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          Задните спирачки са обслужени.Нови челюсти,цилиндри ,раздвижени механизми.Спирачната течност е нова по норма.Като извадя буксата и я дам на късо в казанчето , вътре си святка лампата , но без зумера. Видяло се е ще се минава на план Б , сваляне на таблото и премахване на зумера. Лампата нека си свети.


          Не мога да видя къде се намира този vacuum warning switch? Някакви идей?
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от z_chakarov; 25-05-23, 11:22.

          Коментар


          • #6
            Виж вакуум помпата дали е на алтернатора. При нисък вакуум поради утечка или ниска ефективност на помпата светва лампата, че нямаш серво на спирачките. Премери вакуума.

            Коментар


            • #7
              Вакуум помпата не е на алтернатора, а е под ГНП-то
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X