Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем в скоростомера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем в скоростомера

    Здравейте колеги притежавам Nissan Terrano 1 2.4 бензин имам проблем със скоростомера,не показва вярната скорост.Може ли да споделите със какви обороти се движите при 80-90км/ч.?

  • #2
    Колко е разликата ? При единиците не знам как е, но при Терано 2 всички не показват точно със заводския размер гуми. Разминаването по спомен беше 10-15 км/ч, че дали не беше и повече.
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • #3
      Аз съм със гуми 225/70/r15 та за това въпроса ми беше какво е съотношението скорост и обороти при 80-90км/ч

      Коментар


      • #4
        Не виждам какво общо имат оборотите, освен ако не се опитваш по това да сравняваш скоростта.
        Засечи показанията на таблото и реалната скорост по GPS .
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • #5
          Terrano 1 и 2 оригинално са с гуми 29-ки, и в оригиналната си комплактация при 110-115км/ч показание реално се движиш със 100. Ти си го обул с гуми по-малки от щатните, при това не малко, при което отклонението отива на 20+ процента. Защо си с по-малки от оригиналните гуми, ти си знаеш - на мен концептуално ми е нонсенс.

          При реални 100км/ч, твоите гуми се въртят със 760 оборота в минута. Предавателното число на диференциала ти е 4.625, тоест карданът се върти с 3515 оборота в минута. На 4-та скорост с толкова се върти и двигателя. На 5-та предавателното число на скоростите ти е 0,82, тоест двигателя се върти с 2940 оборота.

          При въпросните реални 100км/ч, на скоростомера виждаш нещо като 120.

          Или по-лесно - при 3000 оборота на двигателя, на 5-та скорост, гумите ти се въртят със 790 об/мин и реалната ти скорост е 790*60*Pi*(225*0,7*2+15*25,4)/1000000 = 103,6km/h. и понеже номинално гумите са малко по-малки от размера, сметнат по надписите, с достатъчна за практиката точност може да се твърди че се движиш със 100км/ч при 3000об/мин на двигателя на 5-та предавка.

          ...това ако оборотомера ти е точен. А той не е особено, особено на 20+ годишна кола.

          Или накратко, пусни си google maps на телефона и сравнявай GPS скоростта с тая на скоростомера. По-точно от това няма.
          Последно редактирано от sparkybg; 11-05-23, 12:36.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            Тея скоростомери обикновенно им задира стрелката във циферблата, на поне 3-4 съм виждал така да става.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X