Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заключен компютър Терано 2.7 TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Заключен компютър Терано 2.7 TDI

    Здравейте,

    Имаме проблем с едно Терано 2001г, 2,7 ТДИ.

    Колата си върви нормално, гася, заключвам. На следващия ден няма палене, като от имобилайзер. Към тази мисъл ме наклони и факта, че на контакт радиото не реагира, няма никаква музика. На дисплея пише нещо, но понеже е повреден не прочитам какво.

    Автоключар казва, че компютърът се е заключил (след 5 неуспешни разпознавания на ключа, каквото и да означава това). Предисторията е, че преди доста години (над 5) ми бяха правили нови ключове, като единия от тях със стъклени ампули. Според ключаря този метод с ампулите е причина за проблема.

    Тази теза ми звучи малко странно....

    1. Възможно ли е наистина така да е станало, ако да, каква може да е причината?
    2. Има ли лечение на този компютър, ако наистина е заключен?
    3. Ако се стигне до слагане на нов, процедурата plug and play ли е или е по-сложно?

    Благодаря предварително!

  • #2
    1. Има оригинални ключове с ампули. Разбирай глупости са това.
    2. Такова нещо като заключен компютър при терано няма.
    3. Не е чудо невиждано тетано да си забрави ключовете. Обикновено се случва покрай паднал акумулатор, обаче.
    4. Не е и чудо невиждано имобилсйзера, в частта си, в която чете ключа, да се повреди.
    5 Не е и чудо невиждано някой ключ просто да се скапе.

    Търси читав автоключар. За София има такъв на Цар Симеон, близо до Опълченска. За други градове не знам. Има и в Горубляне един, за който знам.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      Благодаря, надявах се да се включиш!

      Лошото е, че го прави и с двата ключа. Явно не е инцидентно скапване на единия.

      А какво мислиш за факта, че на контакт радиото не реагира по никакъв начин? Т.е. NATS явно е активиран по някаква причина....

      Впрочем колата е в Пазарджик в момента, ако някой познава човек, който би се справил ще се радвам да препоръча!

      Коментар


      • #4
        Поне единя ключ оригинален ли е? Ако да, направи му процедурата по самообучение и виж дали пък няма да запали. NATS системата доколкото помня няма връзка с музиката, отделна система си е, само против кражба.

        Коментар


        • bullet_pk
          bullet_pk коментира
          Редактиране на коментар
          На моето оригинално радио пише NATS, та може и да имат връзка.

      • #5

        Коментар


        • #6
          Не съм имал оригинално радио и не знам. Просто си намери читав ключат. Този явно не е.

          Ключовете вероятно са копирани един от друг, щото по-евтино и техника има всеки. Правилното обаче е да се направят нови, с различни кодове, за да може ако компютъра забрави накой, останашите да работят.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X