Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за смяна на електронно гнп с механочно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за смяна на електронно гнп с механочно

    Терано 2 2.7 по време на движение свети чека и гасне,въртиш ключа веднага пали.Сменях датчика проблема си остана Някой във форума беше споменал че в Добрич имало някой който ги сменял електронното гнп с механично. Може ли някакви координати на въпросния майстор ,или някой майстор във Варна .

  • #2
    1. Датчици дал господ. Кой точно датчик смени?
    2. Да беше прочел грешките поне. Не боли.
    3. Нито се разбира тераното коя година е, нито дали в Bosch или Zexel, нито дали автоматик или ръчка.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      Терано то е 2001година системата е Бош датчика на колянов вал дава грешка за датчика на колянов вал който смених

      Коментар


      • #4
        Ръчни скорости

        Коментар


        • #5
          Ако грешката е тая (трябва ми номера и, защото много софтуери правят свободни съчинения с текста), това не е от помпата. Датчика е отгоре на камбаната и брои зъбите на маховика. И при Bosch се скапва страшно рядко.

          Тоест ако все пак е правилната за тоя датчик грешка, причината е по-скоро инсталация между него и компютъра, а не самия датчик или помпата.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            Номера не го помня но утре ще питам и ще пиша точно какво показва.

            Коментар


            • #7
              Смяната м/у двете ГНП е свързана само с демонтаж/монтаж. Нищо не се преработва. Зацепва се на заводския белег. Трябва само да се пусне от подходящо място + за помпата. И да се докара налягане от всмукателя до "гъбката" на помпата.
              Калин Владов,09РСПБЗН

              Коментар


              • sparkybg
                sparkybg коментира
                Редактиране на коментар
                ...и педал, жило и т.н., а после и оборотомер да се подкара.

            • #8
              Номера на грешката е1206

              Коментар


              • #9
                Първоначално публикуван от atanas kostaginov Преглед на мнение
                Номера на грешката е1206
                Както и се очакваше, тая грешка няма НИЩО общо с датчик колянов вал, и съответно смяната е била залудо.

                Това си е типичната за тая помпа грешка за датчика за позиция на контролната муфа за количеството. Принципно, щом е Bosch, може да намериш къде да я разглобят, почистят и настроят, ако няма нещо физическо повредено/износено. В общия случай помпата трупа стружки на "интересни" места, заради което започва да прави проблеми.

                Смяната с механична естествено също е решение - горе ти изброихме какво трябва. +малко пипване, за да върви като TDI (125 коня вместо 101).
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #10
                  Аз нямам намерение да сменям помпа но тук във Варна хюдих на две места и това ми казаха,че това им е слабото място след известни километри кабелите се изпичат и почват да прави проблем.Иначе на мен не ми пречи и така да я карам при мен датчика си свети но рядко гасни но жената като се качи за 5-6 км казва че и гасне поне 2_3 пъти.Благодаря все пак ще търся явно други майстори

                  Коментар


                  • #11
                    Никакви кабели не се изпичат! Казах ти каква е причината.

                    Баси градските легенди! И за трилитровия мотор има "разбирачи" с лопата да ги ринеш. Там па какви чудеса на мисълта са сътворили, не е истина.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X