Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Светна ми лампата на маслото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Светна ми лампата на маслото

    Та колата е Terrano 2.7 TDI 2000 г.

    Както си катерих "Чукурлийскя баир", по асфалта на пътя Пловдив-Карлово, попремигна лампата на маслото. Върнах газта, докатерих баира, после спускане и след 2 км се добрах до "на село". После проверих маслото - до средата на щеката е. Намерих къде е заврян датчика за налягане, изкарах буксата, пак я сложих и лампата угасна. После се прибрах до Пловдив - около 60 км не светеше. След час излизам из града - отново светна. На работещ двигател размърдах буксата - угасна. На другия ден - свети.

    Купих нов датчик - FAE 12420, 0.15 bar, made in Spain. Датчика, който свалих има щамповки FAE NISSAN 0.15, т.е уцелил съм оригиналния.

    Пробно кръгче из махалата- не свети. Тъкмо паркирам - отново светна

    Под светене имам в предвид - премигване и мъждукане. Не е свързано с оборотите, има го и на ниски и на средни. При друсане и павета премигва и гаси повече, на асфалт мигането е по-постоянно.

    Масления ми филтър в момента е Knecht. Винаги съм карал с Mann, но последния път нямаше наличен. След 500 км идва време за смяна на маслото, сменям на 7500 км. Мисля да го сменя в Събота, купил съм филтър Mann.

    И ако тогава не угасне - не знам. Ще търся сервиз с манометър да мерим налягане. Или пък кабел/букса на датчика да се е*ават. Кабела на 10 см от датчика влиза в гофре и всичко е завряно в на кучето г*за.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

  • #2
    Като на не добър контакт са симптомите. Пречупен кабел, проблем в буксите.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • bullet_pk
      bullet_pk коментира
      Редактиране на коментар
      Кабелът влиза в гофре и трудно ще се проследи. Чак си мисля дали не мога да пусна една жица директно към датчика и да вържа външна лампа (светодиод) към +12V и да видя как се държи. Датчикът е с нормално затворен контакт към маса и би трябвало да стане.

    • Паджеровод
      Паджеровод коментира
      Редактиране на коментар
      Ще стане, но сложи същата лампа като оригиналната, а не светодиод

    • KingofROAD
      KingofROAD коментира
      Редактиране на коментар
      Кабела по цвят не може ли да се проследи? Някакви схеми би трябвало да може да се намерят отнякъде. Ако има мутицет с прозвънилка, разкачи кабела от датчика, и пробвай да го прозвъниш към маса.

  • #3
    Малко ъпдейт:


    Прибрах се, смених маслото, нов филтър MANN.

    Паля, лампата светва за секунда по-дълго, докато напълни филтъра и угасна. Кръгче 3 км из махалата - не свети. Тъкмо ще я вкарвам в двора и пак замъждука. На работещ двигател откачих буксата и ... продължи да свети ...

    Дойде брат ми, седна да гледа лампата. А аз на откачена букса мърдам кабела и гофрето, в което влиза. "Светна, загасна, пак светна, пак загасна ..."


    Датчика е с един кабел и нормално затворен контакт към маса. Така, че на откачен кабел, лампата не трябва да свети.

    Ще се рови в гофрето да видим какво става там
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • KingofROAD
      KingofROAD коментира
      Редактиране на коментар
      Опитай да намериш някакви схеми, преди да ровиш в гофрето...

  • #4
    Има пълно сервизно ръководство сепак.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #5
      Според ръководството EL-81, кабела на датчика влиза на 205-ти пин на ECM, а от 203-ти отива на лампата.
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • #6
        И се знае от къде минава. Тоя сноп съм го разповивал таман 3 пъти на моето старото - по веднъж за всеки температурен датчик, а после и втори път за единия, защото заради неправилен флюс на спойката пак беше прекъснал. Единя кабел беше като срязан, другия само вътрешно прекъснат, а отвън перфектен.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #7
          Огледай снопа за протрито място. Може неволно да е легнал на ръбче, което да го е протирило.

          Коментар


          • #8
            zdraveite,a na moq 3.0 Tdi lampata na masloto.si sveti postoqno.daje i da otka4a dvata dat4ika

            Коментар


            • #9
              Първоначално публикуван от nikolai67 Преглед на мнение
              zdraveite,a na moq 3.0 Tdi lampata na masloto.si sveti postoqno.daje i da otka4a dvata dat4ika
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:769.png
Прегледи:251
Размер:705.6 КБ
ID:6891128
              There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
              No wahalla.

              Коментар


              • #10
                Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                Според ръководството EL-81, кабела на датчика влиза на 205-ти пин на ECM, а от 203-ти отива на лампата.
                Какво се оказа в крайна сметка ?
                Който търси , намира !
                Човекът е човек, когато е на път !

                Коментар


                • bullet_pk
                  bullet_pk коментира
                  Редактиране на коментар
                  Кабели са със сигурност, но не съм ровил снопа покрай двигателя.

                  Попринцип смених датчика. Беше си за смяна, защото таеше масло от него. Но лампата продължи да мъждука. Като размърдам снопа - спира. На откачен кабел пак примигва. Минал съм 4-5000 км. Направих 1000 км из С. Македония. На тръгване нищо не светеше. На сред пътя се размига, после спря. До морето - същата работа. Сега не мъждука на включен датчик.

                  Трябва да ровя снопа да видя какво става в него, но ме налегнаха други задачи и не ми остава време.

              • #11
                blagodarq kolega

                Коментар


                • #12
                  nqkoi znae li nomerata na dvata dat4ika za terano.3.0.Tdi .na toq za niskoto i visokoto nalqgane

                  Коментар


                  • cnc82
                    cnc82 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Пиши на кирилица...

                • #13
                  nqmam

                  Коментар


                  • #14
                    zdr. ko sta. zna4 prov dat4 pol gorniq nag po6.
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #15
                      ok,ti si znae6,ne si dlajen da otgovarq6

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X