Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Терано 2 спря да пали, след късо в единия фар

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Терано 2 спря да пали, след късо в единия фар

    Здравейте колеги,

    Тераното е от първите "двойки" (с правоъгълните фарове); 2,7 tdi; '95 или '96 година.
    Един ден превключвателят на светлините отказа - светеше само на дълги; мигачите светеха само от бутона за аварийни светлини, но не реагираха на движението на лостчето.
    На следващия ден и от аварийните не реагираха.
    Оказа се, че буксата на единия фар се е разтопила и се чуваше странен свук от нея.
    Докато фаровете светеха на угасен двигател, опитах да разкача буксата (по-късно се усетих каква глупост съм направил). След като се натроши бакелита, изкарах остатъка от буксата, внимателно изрязах кабелите един по един, изолирах ги и... като завъртях ключа - стартерът върти, но двигателят не пали.
    Предполагам, че някой предпазител е изгорял. Самите предпазители са странни - с форма на паралелепипед. Нямаше някой нагрят или зачернен. В събота ще ги проверя с мултицет.
    Някой да има други идеи или да е препатил нещо подобно?

  • #2
    Проверих всички предпазители под капака на двигателя, с надписи за горивна помпа и т.н. всички са изправни.
    Наех пътна помощ за да закарам машината в сервиз.
    След седмица, в сервиза ми показаха изгорелите предпазители ... от тези в купето.
    В момента всичко си работи. 120 лв за да разбера, че има предпазители и в купето.
    Поздрави!

    Коментар


    • #3
      Съжалявам, сега видях темата, иначе да съм ти казал и къде са.

      Ако на сервиза му трябва една седмица за да намери изгорял бушон и за това ти вземе повече от 20лв (което извън голям град даже е много), нещо не е така. На помпата и трябва една жица за да работи. И проследяването и е елементарно - няма ни компютри, ни дявол.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X