Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terrano 2 2.7 tdi 125к.с. причуква при студен старт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Terrano 2 2.7 tdi 125к.с. причуква при студен старт

    Здравейте, Колеги, отдавна не съм писал ама вече трябва Станах собственик на въпросното Терано от 2001 година. Изключително здрав като купе и шаси екземпляр. Чиписано уж било на 150 коня. Много върви. Пали от раз, топло, студено, всякак. Ама изтропва при първо палене, след туй заглажда и няма грижи... Не че ме бърка, ама ме дразни. Възможно ли е свещи да са изгорели и от това да го прави? Иначе студено не пуши освен конденза. Диагностика прави ли се на тея тракторчета? Разбрах, че мотора бил много сполучлив.за гората го купих, ориентирах се ит темите за 31" ците, полезна информация има.
    Поздрави и весели празници!

  • #2
    Какво значи "изтропва при първо палене"?
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      Ами изчатка и ги нареди, с удар запали

      Коментар


      • #4
        След туй мърка, майстора ми вика че и прекъсвал студен, аз не го чувам прекъсването

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от bkunev Преглед на мнение
          Ами изчатка и ги нареди, с удар запали
          Нещо не мога да схвана точно какво искаш да обясниш с това изречение ?

          ​​​​Кое чатка - чува се чаткане, изчаткване при стартиране ?
          Кое е нареди ?
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • ivodianov1992
            ivodianov1992 коментира
            Редактиране на коментар
            Преди над 10 години имаше една тема в този форум и тя се казваше "Мотора ручи"
            Та, ставаше въпрос за човек, който си е закупил някакъв мотопед и като му дадял газ - той "ручал"
            При запитване от колеги - какво означава "ручи", той беше отговорил - "давам му газ, тръгва да тръгва и не тръгва"
            Та тази тема ми навява сходни спопмени

        • #6
          От изгоряла свещ, някой цилиндър може да пали по-късно от другите и мотора да претриса първите 1-2-3 секунди, докато запали и той.

          Историята познава и случаи на 3 или 4 изгорели свещи. Цилиндрите палят един след друг, тресе, пуши, майка плаче.

          Също и двигателят е нормално да работи малко "по-твърдо" докато загрее

          Но чак някакво чукане не би трябвало да се чува


          * Един приятел на времето палеше цяла зима двигателя на Голф 1.6д с етер. Хората му разправяха, че тоя етер е за еднократно палене и системното му ползване ще убие мотора. Накрая, чак пролетта, закара колата на сервиз - и четерите свещи бяха изгоряли. Смениха ги и тая кола вървя и палеше чакмак още 7-8 години, докато баща му катастрофира.

          ** Аз да попитам като си чипосан - пуши ли повече колата? Разходът как е? Някакви недостатъци има ли?
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #7
            Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение

            Нещо не мога да схвана точно какво искаш да обясниш с това изречение ?

            ​​​​Кое чатка - чува се чаткане, изчаткване при стартиране ?
            Кое е нареди ?
            Завъртя, изчатка, запали и всичко си е ок след това... Аз се чудя дали не е защото проверявах отремонтираните си клапи за парното и дадох 5-6 на контакт, съответно подгрях бая сериозно, и някоя свещ ако не е работила и тоя цилиндър да е издънил при палене... Живота ще покаже...

            Коментар


            • #8
              Какво 5-6 даде на контакт? Моля гледай какво пишеш и го пиши по-разбираемо, ако искаш смислени отговори.

              Свещите след 30 секунди започват да греят на пресекулки, след минута спират въобще, ако не е запален двигателя. Ако е запален спират след като достигне 60 градуса,
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #9
                Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                От изгоряла свещ, някой цилиндър може да пали по-късно от другите и мотора да претриса първите 1-2-3 секунди, докато запали и той.

                Историята познава и случаи на 3 или 4 изгорели свещи. Цилиндрите палят един след друг, тресе, пуши, майка плаче.

                Също и двигателят е нормално да работи малко "по-твърдо" докато загрее

                Но чак някакво чукане не би трябвало да се чува


                * Един приятел на времето палеше цяла зима двигателя на Голф 1.6д с етер. Хората му разправяха, че тоя етер е за еднократно палене и системното му ползване ще убие мотора. Накрая, чак пролетта, закара колата на сервиз - и четерите свещи бяха изгоряли. Смениха ги и тая кола вървя и палеше чакмак още 7-8 години, докато баща му катастрофира.

                ** Аз да попитам като си чипосан - пуши ли повече колата? Разходът как е? Някакви недостатъци има ли?
                ** Пуши след 2.5 оборота но не е нещо фрапиращо, за мен върви много, имах чероки 2.5 бензин 120 коня то беше умряло, ама туй върви, от Бургас до Габрово на 120-130 кату му дам и си наема доста прилично ама ме беше страх за повече да давам газ, не познавам колата. Разхода 250 км. /60 лева може малко хартиса ама толкуз между 8 и 9 според мен. Новобранец съм не мога д апреценя много ли е, малко ли е. Каза ми оня човек пе е на 150 коня, и наистина повървява, давах на колега с дългата база, каза че разликата е осезаема при все големината... Ако си покрай Габрово ела ще дам да го пробваш... 😉😎

                Коментар


                • #10
                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Какво 5-6 даде на контакт? Моля гледай какво пишеш и го пиши по-разбираемо, ако искаш смислени отговори.

                  Свещите след 30 секунди започват да греят на пресекулки, след минута спират въобще, ако не е запален двигателя. Ако е запален спират след като достигне 60 градуса,
                  Извинявам се, от телефона пиша, не ми е силна страна. Давах няколко пъти на контакт и 5 минути сигурно е стояла със светнали лампи. Уте ще ида да я пробвам пак и ще пиша...

                  Коментар


                  • #11
                    Ако си палил след 5 минути на контакт, палил си де-факто без подгряване. Свещите отдавна са били студени.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #12
                      Хммммм, напълно е възможно, утре ще пробвам веднага след загасването на лампата да стартирам, да видя дали ще има промяна...

                      Коментар


                      • #13
                        Да не си взел едно от Бургас с газ ?
                        Който търси , намира !
                        Човекът е човек, когато е на път !

                        Коментар


                        • #14
                          Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                          Да не си взел едно от Бургас с газ ?
                          Едно от Бургас ама дизел със съвършенно купе и шаси...

                          Коментар


                          • cnc82
                            cnc82 коментира
                            Редактиране на коментар
                            Не е това за което си мислех.
                            Изглежда много добре. Честито !

                        • #15
                          Ша му набия едни 31-ци и ще го разкатая, само да го постегна малко, че си има остри ъгли​​

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X