Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна тампон долен преден носач

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна тампон долен преден носач

    Това колеги е тампон .... долен .... на преден носач, който е на самото шаси.
    Питането ми е как и с какво се избива стария и респективно набива новия тампон, защото на преса няма как да стане. Имали някакъв спецялен инструмент .... или не.

  • #2
    Малка винтова преса.
    Има такива.
    Има и хидравлични.
    https://www.emag.bg/hidravlichna-pre.../pd/DGHQ3DMBM/
    Последно редактирано от CarTest™; 26-12-21, 19:29.
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      С това не става. Едно че няма как да се хване, и второ че 10 тона е почти сигурно че няма да стигнат. Понякога и 20 тона не стигат.

      Трябва ти кух цилиндър с дорници:


      Цилиндъра е 20 тона, тампоните тръгнаха на около 10, и това при положение че ръжда по махнатите почти нямаше. Новите се набиват на около 5-7 тона.

      По сервизно ръководство се вади с винт+дорници, но аз такова нещо, което да е в състояния да осигури 20 тона, не съм виждал.

      Друг начин е избушване на гумената част с бормашина и после прорязваме на външната част с ножовка или наострена отвертка.
      Последно редактирано от sparkybg; 26-12-21, 21:23.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        Малко късно, но да споделя как аз ги смених. С дрекла разпробих гумата, за да извадя вътрешната втулка никак не е лесно много здраво е залепмала гумата. После с триъгълна пиличка изпилих външната втулка като внимавах да не засегна отвора. Голямо пъшкане е и единия болт на торсиона трудно се хваща контра, за да се развие и завие после. Големия болт от едната страна неизлезе и се наложи да го срежа и голямо търсене по магазините и моргите. Предлагаха ми заместител с глава за гаечен ключ и съвсем тясна ивица с зъби които да влизат в торсиона. Отказах го и намерих май от нисан Навара. Набиването на новия тампон го правих с шпилка и разни шайби камъни от гедория. В началото тръгват, но после бия 2 пъти с чука и затягам шпилката и така се повтаря догато си дойде на мястото.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X