Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джанти 15 от Паджеро, стават ли за терано

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Джанти 15 от Паджеро, стават ли за терано

    Здравей те, джанти от паджеро 15 цола, стават ли на терано 2, 2002год. със оригиналните гайки или се използват допълнителни втулки.

  • #2
    Ако Тераното е оригинално с 16-ки джанти, не се знае дали спирачните апарати няма да опират. За най-сигурно - проба на място.
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • #3
      Има джанти и джанти. Също има гайки и гайки. Паджеровите гайки са с различна стъпка и на тераното няма да станат, а ако джантите не са с конусни гайки (алуминиевите от паджеро 2 са така), и терановите няма да станат, та ще трябва да купуваш (5 кинта бройката).

      Старото ми терано беше с алуминиеви 15-ки от паджеро. Но беше 98-ма година. На новото може и да не станат заради по-големите барабани и спирачни апарати - ще трябва да пробваш.

      ...или си търси алуминиеви 16-ки от Патрол Y61. Безумно здрави са, но пак са с гайки със шайба, а не с конус. Офсета е същия , +10, и стават на всяко терано, независимо от годината.

      И в двата случая (ако не са с конус) центриращи гривни са почти задължителни. С паджеровите бях без, но за патролските се наложи да си правя.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        Благодаря, моите джанти са 15 цола, сложих и от паджеро за проба, с конусни гайки съм, но отвора на паджеровите джанти е по голям, пак стават, но явно трябва да се набият втулки

        Коментар


        • #5
          И аз съм с такива.Резбата на Паджерото е х 1,5 а на Тераното х 1,25.Купуваш гайки и слагаш центрираща втулка.За опиране ,няма да опират дори и на по новия модел.Лошото е че такива гайки в Бг правят само тези в ЕТЕ.И недей да караш с оригиналните конусни гайки-ще разбиеш отворите.

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от milchev74 Преглед на мнение
            ...Лошото е че такива гайки в Бг правят само тези в ЕТЕ.
            Какво му е лошото? Можеше и те да не правят.

            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • milchev74
              milchev74 коментира
              Редактиране на коментар
              Не че е лошо,щеше ми са да има конкуренция-да са по евтини

            • sparkybg
              sparkybg коментира
              Редактиране на коментар
              Не са от масов автомобил, нито масов вид гайки. Никой нямаше да ги продава драстично по-евтино. По тая причина предното ми терано ги поръчвах от Америка. Като крайна цена - нещо като с 30% надолу. Ама чакане минимум месец. И не мога да кажа че бяха по-качествени.

              Има някакви тойоти с такива гайки, май. Бих купил оригинални, стига да им знаех номера. Покритието на оригинални гайки е МНОГО по-добро. ETE-ските са поцинковани (мисля горещо). Ако искате да са къскави, взимат се 4-5 резервни. За 3 години горе-долу толкова от моите сегашни поръждясаха. Струва ми се че цинка прави някаква магария с алуминия.

          • #7
            Благодаря, тези дали ще станат
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #8
              Това са джантите, само за проба
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #9
                Първоначално публикуван от ionko.iliev Преглед на мнение
                Благодаря, тези дали ще станат
                Не, няма да станат. Трябват ти гайки не с конус, а с шийка и шайба.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #10
                  Благодаря

                  Коментар


                  • #11
                    Благодаря най вероятно тези ще станат
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #12
                      Ха така...Точно тези

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X