Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nisan Terrano II 3.0D TDI Avtomat Грее лоста на скоростите за бързи/бавни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Nisan Terrano II 3.0D TDI Avtomat Грее лоста на скоростите за бързи/бавни

    Здравейте,
    От скоро притежавам Nisan Terrano II 3.0D TDI Automat.
    Колата работи много добре.
    Но, често се случва за загрява лоста на скоростите за бързи/бавни и около него, като това не е винаги. Може да мина 400 км (по асвалт) и всичко да е наред и лоста и около него да е хладно, а може след 10 км така да започне пече, на пипане пари и даже мирише. В началото спирах, чаках да изтине и продължавах, но се случва след 10 км пак да започва да грее. Затова опитвах да включа: бързи-бавни, двата моста и после единия и понякога става - престава да грее, изстива и после може още 200 км да мина без всякакъв проблем.
    Ходих на майстор, който каза, че трябва да смени една изолационна ламарина, която не била цяла при мен. Не съм убеден в отговора, защото проблемът при един и същ начин на каране, понякога се появява, а понякога не.
    Греенето на моменти направо ме плаши, че ще си остана на пътя, затова не рискувам и спирам, но това е несериозно. Аз не мога да разчинатам на този автомобил.
    Може ли някой да сподели дали има подобен проблем?
    Или да предположи какво може да бъде?
    Или да ме насочи към сервиз за диагностика?

    Предварително благодаря!

  • #2
    Преди греенето да стане проблем, светва лампа на таблото - A/T OIL TEMP.

    Ако наистина липсва изолацията/уплътнението около скоростните лостове, е възможно да ги позагрява от това. Вижда се като се махне конзолата между седалките. Дори ръчните скорости работят при доволно високи температури понякога, а за автоматик 60 градуса са си здравей-здрасти.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      А хъбове имаш ли? Маслото в раздатката как е? Суха раздатка и само паразитно въртене на предния кардан пак ще я напече.

      Коментар


      • #4
        До колкото разбирам грее раздатката, а не кутията ?
        Когато грее пипни отдясно на газта средната конзола, там топла ли е страницата, ако да вероятно е от кутията.

        Каквото и да е, не разбирам защо веднъш ще грее, а друг път не ​​​​​​...?
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X