Обява

Свий
Няма добавени обяви.

отказа дясното ел. стъкло на терано 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • отказа дясното ел. стъкло на терано 2

    След престои в сервиза отказа дясното ел.стъкло на двуврато терано 2 1997 г.
    При опит да се свали надолу няма реакция. При команда вдигане се чува опит за рекция, но понеже е в горно положение отказва.
    Явно липсва команда за сваляне. Проверих токовете на командния бутон, има 12 в. само на вдигане, на сваляне липсва напрежение. Дайте акъл, ако някой се е сблъсквал с подобен проблем????

  • #2
    Първоначално публикуван от renovod Преглед на мнение
    След престои в сервиза отказа дясното ел.стъкло на двуврато терано 2 1997 г.
    При опит да се свали надолу няма реакция. При команда вдигане се чува опит за рекция, но понеже е в горно положение отказва.
    Явно липсва команда за сваляне. Проверих токовете на командния бутон, има 12 в. само на вдигане, на сваляне липсва напрежение. Дайте акъл, ако някой се е сблъсквал с подобен проблем????
    Буксата под барчето м/у седалките при ръчната. На мен при лош контаткт след като свалях за съединителя ми правеше въртели от там

    п.п. Йеее веднъж отговорих преди спарки в тема за терано

    Коментар


    • #3
      Точно това не ми е правило въртели. Но виж самото моторче точно на дясното ми правеше. Тръгваше след някой и друг тупаник на кората.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        Точно и на мен ми сменяха съединителя и след това отказа. Нали не става дума за ключето, а буксата. При мен така прави от известно време лявото моторче. Утре ще го проверявам него. Пробвах буксата и ключето, но няма ефект.
        Последно редактирано от renovod; 23-07-20, 01:04.

        Коментар


        • #5
          При мене лявото стъкло спира и разхлабвам моторчето,като да го отворя и го размърдвам и тръгва.Бях го отписал затова реших да го отворя,но то взе че тръгна и така с години работи.
          Не на цяло разглобяване,че няма да се събере...
          Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
          ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

          Коментар


          • #6
            Само да кажа - на терано баш не съм свалял механизма на Жама, но на 99% от автомобилите механизмите са с подобна конструкция и най-вече самото моторче. Та ако решиш да разглобяваш баш него, внимавай с четките при обратното сглобяване. Голям с@кс е ако нямаш някакво приспособление или хитрина. Аз често ползвам нещо което да заклини много леко четките в четкодържателя в прибрано положение, че да може да се сглоби ротора и след това с похлопване от тук от там с чука с пластмасови накрайници го почуквам за да се освободят.

            Успех

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от renovod Преглед на мнение
              Точно и на мен ми сменяха съединителя и след това отказа. Нали не става дума за ключето, а буксата. При мен така прави от известно време лявото моторче. Утре ще го проверявам него. Пробвах буксата и ключето, но няма ефект.
              Колко ти излезе смяна на съединителя?
              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение

                Колко ти излезе смяна на съединителя?
                Според много зависи от частите които слагаш. Аз сложих айсин за 450 кинта комлект. Труда е един следобяд на 2ма души с подемник/канал

                п.п. имам оригинален съединител (комплект) на 100к. км. Свален поради моя глупост . За нещо като 3 каси бири може да го спазарим ако случайно не ти се инвестира в нов

                Коментар


                • #9
                  Смяна на съединител значи махане на централна конзола. Махане на централна конзола значи откачане на кабелен сноп (не помня дали ключето беше директно на букса, май по-скоро беше запоено към снопче кабели с букса накрая) и промяна в щатното му положение. Значи там трябва да се търси заровеното куче - или има прекъсване на кабели/ изкривено/счупено перо на букса, или в самото ключе е имало нещо пред разпад, което покрай ровичкането там е изпаднало или окончателно прекъснало.

                  Помня че тоя кабел беше малко проблематичен за откопчаване, та може някой да си е оставил ръцете.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • I.Stoyanov
                    I.Stoyanov коментира
                    Редактиране на коментар
                    +1 - именно!

                • #10
                  При мен явно е дало я фира бутончето/ключето/ защото идва командата само за нагоре/затваряне/, липсва командата за сваляне, като променя поляритета на захранването почва да сваля, но липсва качването/затваряне/. Гледах пластинките, чистих с контакт шпрей, не с wd 40, но няма ефект. Ще търся друго ключе. Явно не съм кадърен да отстраня повредата, ако някой разполага с изправно ключе за ел. стъкла дясно ще му бъда много благодарен, за цената ще се разберем????

                  Коментар


                  • #11
                    Преминах през подобен проблем с ТЛК 90 ,десния прозорец сваляше но не качваше.
                    Сваляне на блока с бутоните ,почистване на букси и старателно преглеждане,ефект нулев.
                    По съвет на приятел си прегледах кабелите ,снопа който минава в маншона м/у врата и гредата на купето.
                    ДВА ПРЕКЪСНАТИ КАБЕЛА и поне 3 с наченки на прекъсване.
                    Маншона си беше в перфектно здраве и не даваше вид да е наранен по някакъв начин.
                    Моят съвет , провери там преди да поръчваш бутончета.
                    0896 396 700 Димчо Костов.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X