Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръка за Спирачни дискове Терано2 автоматик ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Препоръка за Спирачни дискове Терано2 автоматик ?

    Здравейте Колеги.
    Трябва да сменям спирачните дискове на Тераното.Автоматик 2,7 дизел;2001г.,къса база.
    От сайта на nissan4u си намерих парт тайм номера :402060F001. Излизат много предложения в онлайн магазините и съм объркан,какво да избера.
    А и скоро купувах дискове на АТЕ за лека кола и "майстора",който прави спирачките употреби израза "долна марка дискове"...и т.н.

    Та търся съвет от Колеги които са сменяли дисковете,да препоръчат марка.
    Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
    ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

  • #2
    Навремето, преди 12-13 г, Pagid, Jurid, Textar, Remsa, Zimmerman, ги продавахме като по-читави марки.

    Към днешна дата не знам как са откъм качество.

    П.П. Като сменях накладки и моите дискове са на минимална дебелина. Така, че следя с интерес мнения на хора сменяли наскоро
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #3
      От TRW засега съм доволен. И накладки слагам на TRW. Спира добре, не скърца, освен много леко в много кратки моменти след сериозно натоварване.

      Колко ще изкарат не знам. Към момента са на по 5-6000км, ама при цена колкото резервоар нафта, не ги мисля особено. На мен ми е важно да спират добре.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        Аз от EBC купувам в последно време от тях и не съм имал драми. Продават се само комплект по два и цените в нета са за два диска. Дисковете им имат стандартни , хай карбон , перфорирани и нарязани. Накладките им са потресаващи отново има няколко вида според типа на употреба на автомобила.
        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
        Ford Fiesta 1.4 Tdci

        Коментар


        • #5
          Е, за терано имат само стандартни. На нестандартни не съм попадал изобщо, на която и да е марка. Тераното по принцип няма драми с дискове - при изправна система спира добре и изкарват достатъчно дълго - предишното ми терано си беше с оригиналните дискове на 180000км.

          Новото ми спираше на тласъци в определени моменти. Не бяха под минимума като дебелина, не знам и с какви накладки е било, не знам и дали са били оригиналните дискове. Просто не ми се занимаваше с експерименти, и покрай тоталната ревизия на предницата (буквално всичко, включително лагери), ги смених и тях. Цилиндърчета, супорти и т.н. си бяха перфектни, тоест причината не е била в тях.

          От тогава спира перфектно.

          ПП: Все пак имало. TAROX. Тръгват от "скромната" сума 650лв за стандартни, и финишират на 735 за надупчени. Общо 4 модела. Даже и дистрибутор си имат тук.
          Последно редактирано от sparkybg; 26-03-20, 09:57.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Е, за терано имат само стандартни. На нестандартни не съм попадал изобщо, на която и да е марка. Тераното по принцип няма драми с дискове - при изправна система спира добре и изкарват достатъчно дълго - предишното ми терано си беше с оригиналните дискове на 180000км.

            Новото ми спираше на тласъци в определени моменти. Не бяха под минимума като дебелина, не знам и с какви накладки е било, не знам и дали са били оригиналните дискове. Просто не ми се занимаваше с експерименти, и покрай тоталната ревизия на предницата (буквално всичко, включително лагери), ги смених и тях. Цилиндърчета, супорти и т.н. си бяха перфектни, тоест причината не е била в тях.

            От тогава спира перфектно.

            ПП: Все пак имало. TAROX. Тръгват от "скромната" сума 650лв за стандартни, и финишират на 735 за надупчени. Общо 4 модела. Даже и дистрибутор си имат тук.
            Цената на дисковете и накладките за тераното биват : http://ebcbrakes.bg/products.php?pid=102233
            Тея зелените грийнстъф свършват много бързичко ако се кара повече градско, на фиестата на жената са на средата за 30к км а тя не е спортист, но пък дисковете и са нарязани и явно ги свършват доста бързо. Черните са много добър вариант за цената си и изкарват доста прилично.
            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
            Ford Fiesta 1.4 Tdci

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
              Цената на дисковете и накладките за тераното биват
              Не биват. TRW, Ferodo, Ate и от сорта масово са по 120-160лв двата.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от ognqn Преглед на мнение
                Здравейте Колеги.
                Трябва да сменям спирачните дискове на Тераното.Автоматик 2,7 дизел;2001г.,къса база.
                От сайта на nissan4u си намерих парт тайм номера :402060F001. Излизат много предложения в онлайн магазините и съм объркан,какво да избера.
                А и скоро купувах дискове на АТЕ за лека кола и "майстора",който прави спирачките употреби израза "долна марка дискове"...и т.н.

                Та търся съвет от Колеги които са сменяли дисковете,да препоръчат марка.
                Объркал съм се в моя пост.Дисковете бяха не АТЕ, а АВЕ-за тях се изказа...,но за лека кола.
                Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от ognqn Преглед на мнение

                  Объркал съм се в моя пост.Дисковете бяха не АТЕ, а АВЕ-за тях се изказа...,но за лека кола.
                  Не били компютри, ами компоти!
                  АТЕ е оригинално вграждане на доста марки от високия клас.

                  А АВЕ са кЕтайци предлагани от едни с централа в Полша.
                  Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                  Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение

                    Не били компютри, ами компоти!
                    АТЕ е оригинално вграждане на доста марки от високия клас.

                    А АВЕ са кЕтайци предлагани от едни с централа в Полша.
                    Благодаря за мнението!
                    АТЕ излизат читава марка наред с по горе предложените...
                    Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                    ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от ognqn Преглед на мнение

                      Благодаря за мнението!
                      АТЕ излизат читава марка наред с по горе предложените...
                      За съжаление има и доста ментета на известните марки. Аз за това си купувам онези гореизброените и ми е мирна главата, пък били те и по-скъпи.
                      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                      Ford Fiesta 1.4 Tdci

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение

                        За съжаление има и доста ментета на известните марки. Аз за това си купувам онези гореизброените и ми е мирна главата, пък били те и по-скъпи.
                        Много скъпи.Може би TRW ще си купя.А и компотите АВЕ си вършат работата,като всяко китайско изделие било то HDD,GSM,круиз контрол от Алиекспрес,комплект вериги за раздатка на Каен,авто диагностики и какво ли не.

                        Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                        ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                        Коментар


                        • Juiced
                          Juiced коментира
                          Редактиране на коментар
                          Това са спирачки, нещо от което зависят много животи, там няма скъпо а и не се сменят на всяко масло.

                        • sparkybg
                          sparkybg коментира
                          Редактиране на коментар
                          Мда, това са спирачки, ама ги продават търговци.

                          Смяташ ли че някой от тия ще спира 5 пъти повече от стандартните (дето на всички известни марки струват 5 пъти по-малко), или ще са 5 пъти по-надеждни?
                          https://adamant.bg/bg/%D0%BC%D0%B0%D...cation%5D=5495

                          Аз не смятам.

                          Похвално е че все пак правят, за който иска. Само дето подозирам че не правят (не и за всичките световни автомобили), а ги купуват от други производители и ги дупчат/фрезоват.

                      • #13
                        Ако ви е страх от ментета, имаме си търговец във форума, за когото не се е чуло да продава ментета. Лично купувам от него, включително въпросните дискове и накладки TRW.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #14
                          Здравейте отново Колеги.

                          Сменихме предните дискове и накладки-TRW ,като ги купих от Ники от форума.
                          Потъването изчезна и си спирам добре.До тук доволен.
                          Но,при мене винаги го има това НО
                          -след смяната започна да стърже/ромоли/ нещо в завой и при потегляне на ниска скорост.Преди смяната го нямах.Последното ми пътуване бе по Провадийски проход,а той е разбит много.
                          - имам скъсан маншон на каре и разбит накрайник от дясно.Това при смяната се е видяло.С капачки съм.
                          И въпросът е каре ли ще издава този шум?

                          Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                          ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                          Коментар


                          • #15
                            Е, точно тоя аборт по телефона няма как да се случи. Всичко движещо се отпред може да е. Със сигурност не е от Провадийския проход.

                            Маншон на каре се сменя веднага като го видиш. Иначе сменяш маншон+каре.

                            Не купувай Japanparts и прочие измислени марки, че след 2 месеца пак ще сменяш. Тотални боклуци.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X