Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за БЛОКАЖ в пр.мост на Patrol GR - ARB, TJM, друго?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Чуров,
    За кефа си правим чудеса - слагай блокажа, но най-добре и преден и заден (ако може) и първо включвай задният, Аз до сега с блокажи никога не съм карал, сега имам, но все още не съм използвал, кеф си е да знаеш че на някой места шансовете ти за "леко" и елеганитно преминаване се увеличават

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от Стефан
      И за сметка на какво се управлява? Ако и задния мост е блокиран и работи.
      ами стефане работата е много проста, разбирасе малката забележка е че действието се развива в кал или на място кадето обикновено поне една гума е винаги във въздуха /иначе за какво са ти блокажи/. просто въртиш волана и колата тръгва на там, даваш повечко газ зада превъртат гумите и да се компенсира недозавиването и готово поне мойта кола така прави
      drive alive

      Коментар


      • #18
        Чуров,слагай,слагай.Днес като гледах съсътезанието и като видях колко им беше нужен...

        Коментар


        • #19
          Тук е мястото да спделя една идея която одавна ми се върти в главата! Мисля да разглобя стандартния преден диференцял да и да го блокирам постояннно. С предварителната уговорка, че предния мост ще се включва само на сняг. Имам една вила дето пада много сняг и много ми трябват блокажи а не ми се дават пари......А...?..какво ще кажете?

          Коментар


          • #20
            Обаче на снаг с блокаж по средата (а ако е парт тайм както ти казваш си е същото), че и с блокиран преден мост изобщо няма да можеш да завиеш....
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #21
              Ми ако блокираш предния диф "за винаги" все е тая дали ще ти е включен предния мост или ще ти е изключен, все ще имаш проблеми при завиване
              о 88 з 417 оо 4 - Стоян

              Коментар


              • #22
                Че даже и така няма да е Ако не го включи, предния мост с блокиран диф ще се мъчи да се усуква около няква общо-взето вертикална ос през дифа и сигурно ще блъска колата и ще се мъчи да счупи нещо.
                Ако направиш това ще бастисаш колата. В най-добрия случай ще получиш кола само за тоя маршрут.

                Що не вземеш просто да и купиш вериги?))

                Коментар


                • #23
                  Aлекс , заден блокаж си имам , макар и щатния ,който се включва на място . До момента ползата от него е при окантарване(което често ми се случва).Вчера жената ме пусна да си поиграя с Pursie и , като се метнахме ,че даже успях да се окантаря в увраг , ама така че си бях на 90% обърнат Благодарение на блокажа и и най - вече на Pursie , като жива сила , несе отъркалях в една пясъчна кариера.
                  Намерихме си и КАЛ , ама много убава.Точно там се ядосвах че нямам преден блокаж- само той щеше да ме спаси (е добре че беше УАЗ-а да ме идърпа )
                  Някой ме беше питал за гумите BF MT .На макадам ,суха пръст ,пясък и асфалт се държат повече от прилично , но в калта са си чисти АТ
                  Влизайки във въпросната кал колата спря преди да е легнала по корем , Pursie с малатеста кобра(okohama geolander)легна по корем и гумите си го изкараха като стой и гледай.Потънах в земята от срам
                  PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                  КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                  0899187766

                  Коментар


                  • #24
                    кал

                    Под Жива сила Чуров разбира това че тежа 140 кг.
                    прилагам няколко снимки:


                    Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                    NULLA TENACI INVIA EST VIA

                    Коментар


                    • #25
                      Чуров, Сменяй гумите - по-ще си на далавера от блокажа
                      А мойте (блокажи) вчера ги пробвах - работят - доволен съм
                      Гумите са или Interco TreXus MT или Dunlop Grandtreck MT2 (сега съм с такива и съм Супер доволен, много добри на път, на камани, на кал... не шумят и има твоят размер 285/75 16 - 33").

                      Коментар


                      • #26
                        А денги?
                        Те BF-a са на 3000 км.(половината по асфалт) вече и май си изпяха песента! От похода са износени почти наполовина и грайферите се заоблиха
                        Алекс от кои си по-доволен?Интеркото ти не са мойта шарка.
                        Казваш ,че не шумят което обикновено е за сметка на драпането.Коий ги продава дънлопа?
                        PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                        КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                        0899187766

                        Коментар


                        • #27
                          Алекс, на снимката в сайта на дънлоп , ми се струва ,че грайфера е много плитък.сподели повечко за тези гуми ,че ме заинтрегуваха много.току виж на новия блокаж съм му подарил и едни гуми
                          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                          0899187766

                          Коментар


                          • #28
                            Аз мойте ги взех от "мото експерт" Митко Фулда-та, граифера е много дълбок (поне по-мойте разбирания), не шумят на шосе и поне за сега извън пътя са Трепач имат една малка особеност - хвърлят яко камъни по калниците
                            Не бих могъл към момента да преценя кой са по-добрите, не съм ги карал достатъчно, но като гледам граифера Дънлоп-а трябва в кал да са значително по-добре, за пътя ги чуствам еднакво добре

                            Коментар


                            • #29
                              Първоначално публикуван от Стефан
                              Че даже и така няма да е Ако не го включи, предния мост с блокиран диф ще се мъчи да се усуква около няква общо-взето вертикална ос през дифа и сигурно ще блъска колата и ще се мъчи да счупи нещо.
                              Ако направиш това ще бастисаш колата. В най-добрия случай ще получиш кола само за тоя маршрут.

                              Що не вземеш просто да и купиш вериги?))
                              Мисля,мисля и...:К'ВО ПИШЕТЕ,БРЕ ХОРА???Тия хъбове за к'во са?Ако джипа е с FULL-TIME,добре,ама ако е с 2 диф-а и хъбове-К'во значение има дали е заварен или не,като караш на задно по пътя???Ще се суче??????Та той тогава не се върти...
                              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                              Коментар


                              • #30
                                Първоначално публикуван от stojan_defender-a
                                Ми ако блокираш предния диф "за винаги" все е тая дали ще ти е включен предния мост или ще ти е изключен, все ще имаш проблеми при завиване
                                Стоянчо,я да ми го обясниш писменно,моля
                                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X