Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми Нисан Терано2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Ще ползвам темата на колегата, дано няма нищо против.
    Имам гуми, който спадат, мога ли да им сложа вътрешни и какви може да са негативите?
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

    Коментар


    • #17
      Можеш. Ако спадат от дъртост обаче, са за боклука, така или иначе.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        30 9.5 15 добър вариант ли е и, карал ли е някой и влизат ли отпред? Няма голям избор AT за тях, но по-широки от това не желая по принцип... гледам, че има BF Goodrich, Cooper /няма да е/, Sahara, Silverstone... някой кара ли този размер на Террано ?
        Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
        X-trail 2.2 Di 2003
        Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

        Коментар


        • #19
          При положение че влизат 31x10.5, задаваш отговори.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            В момента съм с 245/75R16, което се равнява на 30.5/9.6R16. Влизат без никакви интервенции. До ръба на калобрана има около 1 см разстояние. Вече за 31х10.5R15 ще опира в калобрана и ще иска малко изрязване от вътрешната страна

            Като модел гуми си взех китайски Roadcruza RA1100, които са много добро копие на BFG AT KO2. Цена 183 лв/бр - със 100 лв по-евтини от BFG AT KO2 в същия размер. Балансираха се с 25-45 гр. тежести на страна
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • #21
              Ами калкулатора ги дава 5 мм по голям радиус от сегашните 265 70 15, предполагам и аз, че ще се вмъкнат отпред... което значи BF Goodrich то друго свястно май няма, знам че ги беше анатемосал нещо. Има и Купър 30 9.5 15, но вече съм ги карал не знам дали зарад ширината или друго на утъпкан сняг не са чудо иначе са добре. Ако слеза до 235 75 15 може да сложа и Sailun Terramax, един канадец в ютуб ги хвали, че са по-добре от Купърите зимата, а за цената им направо 5 мога да взема.
              Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
              X-trail 2.2 Di 2003
              Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

              Коментар


              • #22
                265/70R15 са 265*0.7*2*/25.4+15=29.6 инча диаметър
                30х9.5x15 е 30 инча диаметър

                На утъпкан сняг и мокро и BFG хич не са чудо. Аз заради това ги анатемосах - задницата ми имаше собствено мнение по въпроса на къде да тръгне.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  Спарки, 31 10.5 15 с тези джанти от снимката /мисля че пишеше 7 на тях, това е в момента/ казваш влизат нормално? Сега се замислих за 31, защото резервната ми е 31 10.5 15 /някакъв Бриджстоун АТ и наскоро се наложи да я използвам отпред и стоеше добре без проблеми и опирания, но странното е, че изглеждаже по-тясна от Купарът, който е 265 70 15, а би трябвало да е обратното май. Та се чудя дали просто Бриджстоунът си влиза защото е с по-тесен профил или Купарът е странно широк за размера си и дали Йокохама примерно 31 10.5 15 също ще влезе нормално?
                  Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                  X-trail 2.2 Di 2003
                  Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                  Коментар


                  • #24
                    Която и марка гуми да избереш , щом са 31-ци няма да имаш ядове с побирането .
                    Нормално е различните модели да имат някаква минимална разлика , отделно че визуално също стоят по различен начин и лъжат понякога окото.
                    Който търси , намира !
                    Човекът е човек, когато е на път !

                    Коментар


                    • #25
                      Един във ФБ спомена, че му опирали в паразитния хабел при пълен ляв с 15 ки джани оригинални, без да има подсилваща планка? За съжаление аз от другата стана пробвах 31 и не мога да кажа как е откъм паразитния хабел...
                      Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                      X-trail 2.2 Di 2003
                      Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                      Коментар


                      • #26
                        От много хора знам , също и от личен опит , че единственото място където опират 31-ци е на вътрешната страна на калобрана .

                        Тоя пич или нещо се е заблудил или нещо с окачването му не е било у ред....

                        Тъй , че скачай смело на едни такива гуменки , стоят му много добре .
                        Който търси , намира !
                        Човекът е човек, когато е на път !

                        Коментар


                        • #27
                          Страничните ромбчета на Дуратрак АТ май са му опирали се оказа, интересно...)
                          Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                          X-trail 2.2 Di 2003
                          Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X