Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може ли да се постави климатик на Нисан Терано който няма ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Може ли да се постави климатик на Нисан Терано който няма ?

    Може ли да се постави климатик на Нисан Терано който няма ?
    И ако може къде?
    Мото братство Хищници

  • #2
    Не, че имам Терано, ама защото и аз ще правя такова упражнение...
    Слагането на климатик си е приключение и то по няколко параграфа.
    Първо трябва да си намериш донор. От него да вземеш всички части(90% от обявите все нещо липсва). После почваш да търсиш болтове и крепежи за всичко, защото не са ти ги пратили. Отделно откриваш, че отворите с резба са пълни с нещо между ръжда и боклуци( в моя случай), щото 20г нищо не е завивано с тях(скръц-скръц с метчика). Все нещо липсва и ти с шублера се въртиш и мериш, та да го приспособиш. Следва разглобяване на цялото табло, за да сложиш изпарителя. Ако се справиш с механичната част, почват електрическите проблеми. Инсталацията я няма, а този в началото не ти я е пратил. И имаш два варианта-или ти да си измислиш своя, или да търсиш оригиналната. Трудът си е доста. Еле пък, ако не са предвидени отвори. С всичко ще ти стъпи най-малко 1000лв. И се започва около март, април, та с всички перипети да можеш лятото да те духа климатик. Не ми се вярва да се захване някой майстор, ако не му закараш всички части, което е трудно.
    А иначе на всичко може да се сложи климатик, но въпрос на майстор, пари и време. Няма невъзможни неща. Пропуснах да кажа, че не знаеш състоянието на частите, които са ти пратили.

    Коментар


    • #3
      Може,мислех да слагам на моя Дартанян-нов,с гаранция и монтаж е 3000 лв.Прецених,че няма да карам още над 10 години,и се отказах...

      Коментар


      • #4
        Сега от моя опит (за цени, не съм монтирал, само съм махал и слагал практически всички компоненти на моя):
        - Кондензатор е 100лв, нов. За стар аз повече от 50 не давам.
        - Компресор - по моргите колкото щеш - 50-80лв
        - Вътрешно тяло лично съм купувал за 50лв.
        - За комплект тръбички не вярвам да искат повече от 100лв.
        - Филтър-дехидратор - 20лв. (но трябва да се вземе от донора заради датчиците, трябва и да се гледа съвпадение на буксата, защото има с един и два датчика.
        - Вентилатор (по желание) - 50лв.
        - 2 или 3 релета - обикновено ги дават безплатно покрай другото.
        Общо 400лв, с нов изпарител, 350 със стар.

        Инсталацията за вентилатора и за датчика си е там, за копчето също. До компресора е една жица, която пак предполагам че в снопа си я има, тоест трябва само парчето между снопа и компресора. Жиците до релетата са си там, до бушоните предполагам също.

        Как го докараха до 3000лв, ум не ми побира. Монтира се за 2 дена преко сили, аз мога да го монтирам най-много за един работен ден (не си предлагам услугите и не съм сервиз, да не ме разбере някой погрешно). Не виждам от къде ще стъпи с монтажа на повече от 1000.

        ПП: И това са цени на отделни части. Според мен може целия да се спазари за доста под 400лв. Никой не купува такива неща за терано (освен кондензатор да речем), понеже 99% са си с климатик фабрично.
        Последно редактирано от sparkybg; 13-01-20, 08:19.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X