Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Впечетления от NISSAN PATHFINDER

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    абс-а се лекува с вадене на бушон...

    после пак си го слагаш...

    Коментар


    • #47
      Първоначално публикуван от Насов
      абс-а се лекува с вадене на бушон...

      после пак си го слагаш...
      и какво оправя ли се нещо по компа ли нулира
      Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

      Коментар


      • #48
        аз малко неподготвено се изказах май, щот знам че става за абс-а на диско2 и дифендър. просто спира тока за датчиците и нямаш абс. после като сложиш бушона и има... ама при нисан незнам, да не стане беля, трябва някой по-наясно да каже, или ако не ти пука пробвай, то би трябвало да е същата хава...

        Коментар


        • #49
          питам защото е много 4уствителен карал съм всекви коли с ABS-и но Нисана е много 4уствителен дали и другите имат същия проблем или е само при мен а и тия калъфи от представителството са се нау4или да сменят накладки ама компетенцията им свършва там така 4е не ми ги препоръ4вайте, но ако има некой друг 4итав сервиз няма да откажа. Насов мерси за предложението ама преди няколо години изгорих компа на един Гранд от вклю4ване и изклю4ване на всекви бушони релета и др. та нещо не ми се заиграва като съм ламер в тая област
          Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

          Коментар


          • #50
            Първоначално публикуван от Tpunep
            питам защото е много 4уствителен карал съм всекви коли с ABS-и но Нисана е много 4уствителен дали и другите имат същия проблем или е само при мен а и тия калъфи от представителството са се нау4или да сменят накладки ама компетенцията им свършва там така 4е не ми ги препоръ4вайте, но ако има некой друг 4итав сервиз няма да откажа. Насов мерси за предложението ама преди няколо години изгорих компа на един Гранд от вклю4ване и изклю4ване на всекви бушони релета и др. та нещо не ми се заиграва като съм ламер в тая област
            Всеки ABS е толкова чуствителен колкото трябва т.е. той се задейства само при рязко падане на количеството импулси подаване от датчиците или казано на БГ някое от колелетата блокират поради няква причина -хлъзгав път, лоши гуми идр такива. Така че проблема не е в устройството а в нещо извън него. Пък и основната цел на това устройство е да предотварти хлъзгането в посока която не е желана или пак по-точно, автомобила да не губи своята управляемост заради блокирани колелета на хлъзгава повърхност. Голяма обяснение направих дано да е полезно. Не може да се кара на лед и да се очаква че колата ще спира повече без абс от колкото с абс. Същото важи за всички останали хлъзгави ситуации.
            ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

            Коментар


            • #51
              Първоначално публикуван от outback
              На Нисан може и да не работи,аз вчера си карах със 180 на cruise и им светках на гадовете с голфове с PA,CH,CM,Y и H номера
              Понеже карам в момента голф с РА бих искал да те светна, че при челен удар с 180 се умира. Незанисимо дали си в ЗАЗ или в танк. Имал съм достатъчно наблюдения върху трупове на бързаци.
              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

              Коментар


              • #52
                Първоначално публикуван от Tpunep
                най неприятното на Pathfindera 4е на кал или сняг леко да 4укнеш спира4ката и ABS веднага се вклю4ва къррррррррррр/и си оди напред без спиране като жена преди да влезе у бутик/ много неприято или може би това е само при мене ина4е с ремаркето+2бр.АТВ-та отгоре си пердаши без проблеми при по слаб оффроад,а проблема е при ремаркето останах без стопове и номер отзад
                Спокойно повредата не е у Вашия тевелизор .. пардон джип!
                По-скоро повредата е порсеместна така са де каже. ако леко настъпиш кучетата .. работата е ОК но при интензивно спиране .. или ако е чисс ледд ..
                Аз съм с Диско 3 и то ги върши същите дела при привидно нормални условия за спиране .. ама от друга страна когато търкаляш валяци 255 , 265 .. може ида е нормално .. на мен ми е правило впечатление че на кал при тръгване (и завой) също се обажда.
                Ела у събота и жъ ги мериме

                Коментар


                • #53
                  [quote="NovemberCharlie"]
                  Първоначално публикуван от outback
                  при челен удар с 180 се умира...
                  и как ша стане тоя челен удар освен някой голф да обърка посоките на магистралата
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #54
                    Първоначално публикуван от outback
                    На Нисан може и да не работи,аз вчера си карах със 180 на cruise и им светках на гадовете с голфове с PA,CH,CM,Y и H номера
                    Нищо лично,
                    На мен като почнат да ми светкат състезателите получават едно ряско натискане на спирачките... а аз имам хубав теглич знаеш ли как се цъклят на предното стъко като го видят от близо
                    пази се от хората с тегличите... може да попаднеш на някой, който няма да пусне веднага спирачката...
                    LZ1RED

                    Коментар


                    • #55
                      Първоначално публикуван от redair
                      Първоначално публикуван от outback
                      На Нисан може и да не работи,аз вчера си карах със 180 на cruise и им светках на гадовете с голфове с PA,CH,CM,Y и H номера
                      Нищо лично,
                      На мен като почнат да ми светкат състезателите получават едно ряско натискане на спирачките... а аз имам хубав теглич знаеш ли как се цъклят на предното стъко като го видят от близо
                      пази се от хората с тегличите... може да попаднеш на някой, който няма да пусне веднага спирачката...
                      ма то за да ти светкат зна4и си левата лента/МОЖЕ БИ С 90КМ./ и си до некой друг в средната от тая простотия къде я правиш така ще те насветкат в тегли4а барабар с тоя до тебе ,а бе нали тегли4о требе да се тества, а и едно мое мнение не искам да ангажирам никой с него ама по ниската скорост на магистрала е по опасна от високата ма аре 4е много се разводни темата на колегата
                      Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                      Коментар


                      • #56
                        да, не уточних...
                        на магистралата естественно не се влача в лявата лента, карам мотор с 200+ по магистралата редовно и знам колко е гадно като налетиш на някой, който се движи със скорост около 100-те в лявата...
                        някой от случайте са на цариградското и на околовръстното. Мен ме дразнят тези светкащите състезатели, които си позволяват нахалството да притискат и притесняват хората, в града само защото са решили, че трябва да минат пред теб.
                        LZ1RED

                        Коментар


                        • #57
                          сори мислех 4е става въпрос за магистрала по принцип аз избягвам да светкам и свирим за градско абсурд само в краен слу4ай
                          Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                          Коментар


                          • #58
                            Първоначално публикуван от redair
                            да, не уточних...
                            на магистралата естественно не се влача в лявата лента, карам мотор с 200+ по магистралата редовно и знам колко е гадно като налетиш на някой, който се движи със скорост около 100-те в лявата...
                            А този, дето се влачи около 100-те в лявата лента, може би изпреварва някой, който пък кара още по-бавно в дясната. И какво да прави, когато отзад му налети някой "състезател" с 200 и почне да му светка?
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #59
                              относно АБС-а, при мен се включва винаги като пипнеш спирачката по рязко на утъпкан сняг и лед. А днес пробвах на кал с около 30 - 40 км/ч въртях волана и натисках рязко спирачката, колата не загуби упавление и не излезна от траекторията на завоя. Определено махането на бушона ще доведе до грешка на компа... кой знае може и да те вкара в някой авариен режим. Един приятел слизайки от бурдюр с гъзарското си Ауди А8 се одскунал кабела на дадчина на АБС-а на едната гума, ( така казаха от аутотехника... ) след което колата влезнала в авариен режим и компа ограничил С.К. до 2-ра и оборотите до 2000. Честитката от аутотехника била около 1200 лв.
                              обявата за продан на колата беше написана на следващият ден. :-)
                              LZ1RED

                              Коментар


                              • #60
                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                А този, дето се влачи около 100-те в лявата лента, може би изпреварва някой, който пък кара още по-бавно в дясната. И какво да прави, когато отзад му налети някой "състезател" с 200 и почне да му светка?
                                Чаво, един от големите кошмари на мотористите са изпреварващите, които не се сещат да погледнат в което и да е огледало преди да предприемат маневрата...
                                за съжаление в БГ това е практика и повечето смътни случай са следствие от неправилно изпреварване и обратен завой. Сега ще ме заядете за скоростта.... ама това е дълга тема, и не и е тук мястото
                                Последно редактирано от Чавдар (V93); 06-09-17, 15:18.
                                LZ1RED

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X