Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

    Първоначално публикуван от Megadeth Преглед на мнение
    Обмислям покупка на у61 със същия двигател 2.8tdi къса база. . Искам да попитам има ли смисъл от чип и има ли някакви осезаеми разлики във вървежа преди/след чип.
    След покупката, трябва основно да ревизираш охладителната система. Трябва да стане перфектна. Прочети повечко из форума за този двигател. Добър е, но охлаждането трябва да е в ред - изцяло.
    При каране офруд, трябва внимателно да следиш температурата. Ако си качвал стръмнини и двигателя е загрял, спираш и го оставяш да работи на място докато не върне нормалната температура. Чак след това гасиш.
    След като навъртиш 6 месеца, чак тогава преценявай за чип тунинг - Да или Не.

    Това са все известни работи, пише ги във форума, но аз да ги повторя, че да не се налагат скъпи ремонти.
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

      Благодаря ви за мненията, колеги.
      Аз точно това си мислих за охладителната система, че трябва да се провери, даже ако е възможно да се подобри. От прочетеното в темата разбрах, че най-важното е да се види да не е пукана главата.

      Коментар


      • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

        Здравейте колеги.
        Сегашните ни служебни автомобили са Паджеро 6 цилиндъра бензин 3,8 литра 240 коня дълга база, автоматик. Те са под наем и вече направиха 2 години та сега фирмата ще ги сменя с нови (пак под наем) Нисан Патрул 8 цилиндъра бензин автоматик. Някой има ли впечатление що за джипка е това, как върви. Абе изобщо как е в сравнение с Паджерото което си е коубойски джип но доста пъргав

        Коментар


        • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

          Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
          Привет колеги!Бихте ли ми отговорили при Y 61 99-та година с 2.8 ТД6 поизчистени ли са проблемите на стария мотор на 60-ките ?Доколкото знам мотора е на същата база,само че вече е 129 к.с!Имам предвид склонноста към прегряване дали е елиминирана и по-добър ли е мотора в конструктивно отношение?
          Така.
          Тук в нашия град има един Y60 2.8TD, къса база, модел 1990г. От закупувеането до сега - един собственик, обслужване САМО в Нисан, има пълна чанта фактури и сервизни книжки и ........... 800 000 /осемстотин хиляди/ км на таблото. Никога нищо не е пипано по мотора, никога не е прегряван и ........ никога не е каран с повече от 80-90 км/ч. Джипа е служебен във фирма за пътна помощ. Кара го само и единствено собственика. Вътре е мръсно, има фасове пет кила навсякъде, има инструменти, крикове, кабели, туби и ........ 800 000 км. вярна служба за близо 25 години ден и нощ. Без прегряване.
          Ако все още не се сещаш, да ти кажа, че скоро Тук във Форума един многоъгълник беше пуснал тема '' ...... колеги, помогнете, имам Терано-1, 2,7 ТД , на магистралата стига до 140 км/ч и не ще повече //. Моля, помогнете ми, много съм тъжен!''
          Аз и за БМВ 524 ТД съм слушал, че пукат глави, прегряват и гърмят. Пък на мойто 524 ТД за около година денонощно каране нищо такова не му се случи.
          И от италианските дизели се оплакват по форумите, пък на батко ми Ланчата 2,4 ТД за толкова години пътуване по Европа как па един път не щя да прегрее пущината!
          Дишай спокойно - миналата година пак Тука един мой авер пръсна мотора на Хонда Акорд V-TEC V6 3.0. И кво? Нали е спортна? Нали уж резачка, японка, Хонда, туй-онуй?
          Говедото на волана е решаващия фактор.
          Карай кротко и нищо няма да прегрее!
          Успех!
          Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
          Само DIESEL !!!

          Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

          Коментар


          • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

            никога не е каран с повече от 80-90 км/ч.
            Карай кротко и нищо няма да прегрее!
            Говедото на волана е решаващия фактор

            много точно казано

            Коментар


            • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

              [QUOTE=efo;2487338]никога не е каран с повече от 80-90 км/ч.
              Карай кротко и нищо няма да прегрее!
              Говедото на волана е решаващия фактор

              много точно казано
              Да много е вярна приказката моя е от 1994г. при мене и само газ.

              Коментар


              • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                Аз,сменях маховик,със съединител за 3К с труда.Е какво да оставя Патрола на улицата ли?За да караш Джип трябва и да го поддързаш,има и евтини коли с евтина поддръжка.Така че не бъди толкова сигурен.
                От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.
                Мнение на drukman
                БМВ, Мерцедес, WV, и пр., дали могат без маховик? Колко струва маховик за Х3...а за Х5, или GL. Това при положение, е като джипове са толко далеч от Патрола, че не се виждат.


                ПП За кафеджийски курник веждите са много по-важни от маховика...



                Ами затова и всеки да си прецени колко му е сулука.
                Аз примерно нямам сулук да давам по 2500лв. само за маховик/съединителя отделно/,а да не говорим за масрафите около "мнооого здравата и безпроблемна" помпа и т.н.(
                Затова и аз НЕ си купувам такъв джип и по същата тази причина пък като ме питат изтъквам,че не го харесвам именно заради непосилната поддръжка/говоря си за моя джоб!/
                П.П.Почти съм сигурен,че колегата от няколко поста по-нагоре ,който щастливо/за сега/ си кара Патрол 3,0тди и хал хабер не е имал колко примерно му струва маховика когато го е купувал...както и много други хора.Обикновено като разберат обаче за предстоящите масрафи и повечето ...омаляват/виждал съм го нееднократно на живо/.
                Та...в темата се опитваме не толкова да плюем Патрола/аз имам доста километри на GRY60 с RD28T/,а да покажем на колегите на които им предстои покупка на дадено возило/в случая на Патрол/какво ги очаква евентуално...да имат хабер...,а не да ги свестявам после в магазина за авточасти и да се чудят как да теглят потребителски кредит...
                П.П.Само за инфо...да не бъдем голословни...За БМВ Х5 3,0d 184 к.с. маховика на LUK е точно 1405лв. и като ти го вземе един сервиз с ТО пада рязко на 983,50лв.
                Не е като 2000 +...нали...
                Поздрави!

                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!
                Последно редактирано от PGV; 05-05-14, 07:58.

                Коментар


                • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                  lubashki777
                  Старши участник | +ПЛ |


                  РегистрацияJun 2006Мястогр.Ст.ЗагораПубликации3,338 Точки (при гласуване)17

                  От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                  Мнение на drukman
                  Ти принципно си абсолютно прав. Има хора които са намерили за едни тънки пари джип и са решили да се направят на батковци а после са учудени, че някои неща са само оригинални и съответно скъпи.
                  Мисля (надявам се) тук такива да са по-малко.
                  За мен всеки автомобил струва едни пари. Дали ще ги дадеш при покупката или след това е друг въпрос.
                  Тоя дето си е купил МПС и после частите са му скъпи и търси шарнири по 10 кинта, не го разбирам.


                  ПП Не разбирам и търговците които нямат оригинални части. Всички клиенти ли търсят алтернативи? Всички коли ли се правят като за продаване?
                  Баси.



                  Не само,че масово се търсят евтини части,ами доста често се случва на клиента да му обясниш,е това е пълен боклук и не става,а ако все пак реши да го взема го уведомяваш,че е на негова отговорност и е предупреден,че частта не става и е боклук...и знаеш ли кое е най-интересното...?
                  Същия клиент се опарва естествено и то по своя вина и след това казва.."те в оня магазин продават само боклуци"...
                  Луда работа,ама за съжаление явно хората все повече нямат пари и гледат да хванат дявола за опашката...ама не им се получава!
                  Хубавото и евтиното са противоположни неща...и няма как да е друго!
                  П.П.Карах Патрол и след това можех отново да взема по-новия Y61,но...прецених,че не е за моя джоб и си взех Терано.Сега съм доволен,защото мога да му издържам на масрафите.Наистина...по-нисък клас джип е,но колкото -толкова.Научен съм принципно да не си надскачам боя...
                  Поздрави!

                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!


                  Поздрави! Ако не се предлагат боклуци на хората те няма да ги изберат нали?Е тогава защо предлагате боклуци по-ефтинко, за да можем да лапнем кинтите?

                  Коментар


                  • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                    Първоначално публикуван от PGV Преглед на мнение
                    Поздрави! Ако не се предлагат боклуци на хората те няма да ги изберат нали?Е тогава защо предлагате боклуци по-ефтинко, за да можем да лапнем кинтите?
                    Вместо да копирате цялото мнение, на което отговаряте, барабар с аватара на автора му и още куп ненужни неща, използвайте бутончето "Отговори с цитат" в долния десен ъгъл на съответната публикация.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                      Първоначално публикуван от PGV Преглед на мнение
                      За БМВ Х5 3,0d 184 к.с. маховика на LUK е точно 1405лв. и като ти го вземе един сервиз с ТО пада рязко на 983,50лв.
                      Не е като 2000 +...нали...
                      Поздрави!

                      БМВ Х5 предимно е с автоматични скорости и мисля ,че няма демпфер пък скоро съм сменял на моята 330д и беше 700лв на ЛУК пък на Х драйф а е към 900 с ДДС

                      Коментар


                      • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                        Първоначално публикуван от bayco92 Преглед на мнение
                        БМВ Х5 предимно е с автоматични скорости и мисля ,че няма демпфер пък скоро съм сменял на моята 330д и беше 700лв на ЛУК пък на Х драйф а е към 900 с ДДС
                        Така е колега,но за маховик демпфер искат луди пари за едно просто желязо,че и върви от2000+до5к.нали се сещаш,че не струва и 1к но наште в повечето случаи алчни търговци работят с надценки ден-година храни.

                        Коментар


                        • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                          За това е добре да познаваш собственика продавач или поне да намериш някой приятел да купува по евтино иначе дерат кожата.

                          Коментар


                          • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                            Първоначално публикуван от bayco92 Преглед на мнение
                            За това е добре да познаваш собственика продавач или поне да намериш някой приятел да купува по евтино иначе дерат кожата.
                            Така е,но май всеки се пробва да изработи другия когато става дума за пари.

                            Коментар


                            • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                              Здравеите колеги,искам да попитам дали двигател на Нисан Патрол ГР У61 2004г. 3.0ди, може да пасне в коша на по старото купе на Нисан Патрол 3,0ди от 2002г?Има ли разлика в двигателите,електрониката,скоросна кутия. Просто вадим единия двигател и да сложим другия, на прав поглед са идентични.
                              Последно редактирано от ivan pekov; 25-08-14, 20:49.

                              Коментар


                              • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                                Първоначално публикуван от ivan pekov Преглед на мнение
                                Здравеите колеги,искам да попитам дали двигател на Нисан Патрол ГР У61 2004г. 3.0ди, може да пасне в коша на по старото купе на Нисан Патрол 3,0ди от 2002г?Има ли разлика в двигателите,електрониката,скоросна кутия. Просто вадим единия двигател и да сложим другия, на прав поглед са идентични.
                                Двигателите са идентични само на пръв поглед.
                                Иначе механично нямаш проблеми да ги преместиш.
                                Ама ще ти трябва и нов компир и евентуално няколко букси.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X