Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

    Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение

    Лодка се пуска трудно с Y61. Ако наклона на брега не е подходящ се мокри мокета в багажния отсек и после мирише та не се трае. Зависи и колко ти е висок колесара, но определено е по-добре с Y60. Там отдавна няма мокет. ... или с Навара. Лично пробвано многократно със 6.5м 1500кг. лодка. С Наварата или с Гелендията я пускам сам за 3 минути и я вадя сам за 6-8м. С Патрула требват въжета... да не се намокри миличкия, че после тре'а с противогази да се прибираме ....и с каска, .....
    Колега, аз няма да пускам кораб на вода, че да ми трябват Навари и Совалки. Лодката и с Лада Нива съм я пускал без проблем на вода без да се мокри на Нивата багажното помещение. Точно ми трябва на колесара гумите да са на 7-10см под вода и лодката се е отлепила от колесара. Както споменах по горе 1 граски има y60 и сме я пускали лодката на такива места с тая джипка, че преди с Опела, само можех да си мечтая, без изобщо да проникне капка вода в y60. Колега кво е ''Гелендията'' това не го разбрах и кво имаше в предивид, че на y61 ще му трябват въжета и каски да не се намокри и т.н.

    Коментар


    • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

      Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
      ...
      Андро, я кажи колко мотора строшени от нормално каране си виждал? Нема значение кой модел...
      Ако разбираш под "строшен", разрушен до степен да не работи, значи "строшени" съм виждал. И то от най реномирани марки. Разбира се, "крушата си има опашка" - или двигателя е бил износен (да го наречем "лабав") до степен да не търпи свръх натоварвания, или го предават механизми и системи по периферията, които в повечето случай са "предупреждавали" за себе си, но не им е обръщано внимание.
      RD28T не е нищо особенно като ресурс - средна хубост, но хората го уважават защото не ги предава. Тия механизми, от които зависи двигателя да пали и върви са здрави. Може да пукнал глава, може да е олабил буталата, може много работи, обаче пали и върви. Прибира те вкъщи, може да го караш после така маса време, може да го закърпиш за смешни пари, може ако искаш и нов да го направиш, и да те надживее. Тоест, неубиваем е.
      Разбира се, повечето стари двигатели са така - конструктора е предвидил ремонтно възтановяване.
      Новите двигатели, не са предвидени за ремонт, защото такъв ремонт би бил безсмислен, с оглед на цялостния ресурс на автомобила, който пък е проектиран с оглед на ... най-вече моралното остаряване на конструкциата и все по високите изисквания на покупателите.
      Но нашите не са автомобили, нашите са джипки, каквито вече не се произвеждат и затова си пишем тук такива глупости.

      Коментар


      • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
        Ако разбираш под "строшен", разрушен до степен да не работи, значи "строшени" съм виждал. И то от най реномирани марки. Разбира се, "крушата си има опашка" - или двигателя е бил износен (да го наречем "лабав") до степен да не търпи свръх натоварвания, или го предават механизми и системи по периферията, които в повечето случай са "предупреждавали" за себе си, но не им е обръщано внимание.
        RD28T не е нищо особенно като ресурс - средна хубост, но хората го уважават защото не ги предава. Тия механизми, от които зависи двигателя да пали и върви са здрави. Може да пукнал глава, може да е олабил буталата, може много работи, обаче пали и върви. Прибира те вкъщи, може да го караш после така маса време, може да го закърпиш за смешни пари, може ако искаш и нов да го направиш, и да те надживее. Тоест, неубиваем е.
        Разбира се, повечето стари двигатели са така - конструктора е предвидил ремонтно възтановяване.
        Новите двигатели, не са предвидени за ремонт, защото такъв ремонт би бил безсмислен, с оглед на цялостния ресурс на автомобила, който пък е проектиран с оглед на ... най-вече моралното остаряване на конструкциата и все по високите изисквания на покупателите.
        Но нашите не са автомобили, нашите са джипки, каквито вече не се произвеждат и затова си пишем тук такива глупости.
        Ей това е най вярната приказка !
        VEREYA MOTORSPORT TEAM

        Коментар


        • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

          Първоначално публикуван от kanSevar Преглед на мнение
          .... Колега кво е ''Гелендията'' това не го разбрах и кво имаше в предивид, че на y61 ще му трябват въжета и каски да не се намокри и т.н.
          Това са повече майтапи колега.
          Като вадиш лодка с неподходяща кола на кално място връзваш колесара с въже за колата. Така тя е на равно, съхо и твърдо място. Подаваш във водата колкото да се качи коритото, връзваш му клюна и дърпаш с колата ...ама от сухото. Колесара се подпира на предното колело и върви някак до удобно място. Дърпаш ръчната, подлагаш за всеки случай два камъка и така.
          Това за въжето.
          Така се прави и с Y61 когато го кара жена ти. Иначе много шумно става. Каската я слагаш да не ти набие канчето по пътя за в къщи.
          Когато Патрола НЕ го кара жена ти, даваш назад докато колесара застане както на тебе ти е кеф, връзваш лодката и просто си излизаш на равното. Ако мястото не е било подходящо, исипваш пясъка и водораслите от пепелника и си преместваш документите на по -високо място защото жабката е била много близо до водата.

          Наварата е по-несериозен джип от кой да е Патрол но няма мокет в легена. Това с миризмата на мокета не е майтап. Верно много смърди след 5тия ден. Пробвал съм лично няколко пъти.

          Гелендията е вид Германска джипка подобна на тухла четворка която събужда неописуема завист у собствениците на Тойоти. Умалителното произлиза от немското Gelande wagen von Mercedes.
          Последно редактирано от drukman; 30-01-13, 09:59.
          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
          Към модераторите-А изтрийте го сега.
          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

          Коментар


          • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

            Поздрав за всички любители на Нисан! http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=...ture=endscreen ( дано улучих местото на клипа - ако не съм ,моля модератор да го преместили изтрие)
            Б. Бонев
            0осем88две6шест71три

            Коментар


            • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

              Първоначално публикуван от borkobo Преглед на мнение
              Поздрав за всички любители на Нисан! http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=...ture=endscreen ( дано улучих местото на клипа - ако не съм ,моля модератор да го преместили изтрие)
              Няма смисъл да се слагат мостове от Виетнамка и гуми от Урал , Патрола спокойно си върти 37" гуми
              VEREYA MOTORSPORT TEAM

              Коментар


              • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                Леле малеее, това се вика Патроли

                Коментар


                • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                  Колеги за да не отварям нова тема и реших направо тук да питам Патроладжиите- колко струва изцяло основен ремонт на двигател RD28T-Y60, като имам в предвид изцяло основен ремонт на двигателя, помпа+дюзи и, ако може да се ремонтира турбото, ако не ново и колко горе долу, може да се експлотира този двигател, като киломентри- вярно, че това зависи от много фактори как е потдържан самия двигател и т.н. , ама все пак да ми кажете колко живот има в RD28T. Питам защото по горе споменах, че съм хвърлил мерак на y60, а те са производство до 98г и не вярвам, че ще намеря 15-20г джип на 200-250к км. , макар че на повечето обяви пише че са на по 150-200к км, ама аз не вярвам на това, намя как джип на 15-20г да е на 150-200к км., отдавна са минали 350-400к км. и то повече от това според мен. Та тъй, ще ви бъда благодарен да ми кажете, след като избера някое дъртаче, като y60-какво ме чака като пари за ремонта да двигателя му. Пак повтарям ремонта ще го правя за мен, както се вика дълги години служба.
                  Последно редактирано от kanSevar; 05-02-13, 08:38.

                  Коментар


                  • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                    Ако внимаваш когато купуваш, което предполага да имаш обективна и достоверна оценка на състоянието на конкретния джип, по мое мнение няма да ти се наложи да мислиш за основен ремонт въпреки немалкия пробег на всеки отделен автомобил, един вид като в поговорката "Повече пот в пазарлъка, по-малко в работата!". В случая пазарлък е огледът.
                    В повечето случаи обаче хората знаят какво продават (особено ако е добро), а тогава цените не са ниски. Всмисъл ако си решил да избереш между трите най-евтини патрола в обявите, трябва да си готов да развържеш кесията след това - не почива на категорична логика, но статистически се оказва вярно...

                    Инак като цени на нови части примерно мога само да спомена (не че съм ги сменял, но съм чел какво пишат колеги) - съединител комплект 200 до 400 лв., спирачна помпа 150 до 300 лв., маслена помпа - 350 до 700 лв., нов турбокомпресор (не рециклиран) - 1600 до 2500 лв, подгревателни свещи 40 до 65 лв./бр., гориворазпръсквачи - 60 до 90 лв./бр., цилиндрова глава около 1300 лв., вискосъединител на охлаждането - 200 до 350 лв., водна помпа - 60 до 150 лв., воден радиатор - 600 до 1000 лв.
                    Части за основен ремонт като бутала, бутални пръстени, лагери на коляновия вал, клапани, бренери и т.н. не съм проучвал никога.

                    Има обаче много други неща, който се еднакво скъпи с ремонти по двигателя - примерно трансмисията и мостовете, така че не е само двигателят това, което може да те бутне към "фалит". Окачването също не е много евтино ако е съсипано от каране...

                    Успех с намирането на добрия екземпляр!
                    V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

                    Коментар


                    • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                      Първоначално публикуван от kanSevar Преглед на мнение
                      Колеги за да не отварям нова тема и реших направо тук да питам Патроладжиите- колко струва изцяло основен ремонт на двигател RD28T-Y60, като имам в предвид изцяло основен ремонт на двигателя, помпа+дюзи и, ако може да се ремонтира турбото, ако не ново и колко горе долу, може да се експлотира този двигател, като киломентри- вярно, че това зависи от много фактори как е потдържан самия двигател и т.н. , ама все пак да ми кажете колко живот има в RD28T. Питам защото по горе споменах, че съм хвърлил мерак на y60, а те са производство до 98г и не вярвам, че ще намеря 15-20г джип на 200-250к км. , макар че на повечето обяви пише че са на по 150-200к км, ама аз не вярвам на това, намя как джип на 15-20г да е на 150-200к км., отдавна са минали 350-400к км. и то повече от това според мен. Та тъй, ще ви бъда благодарен да ми кажете, след като избера някое дъртаче, като y60-какво ме чака като пари за ремонта да двигателя му. Пак повтарям ремонта ще го правя за мен, както се вика дълги години служба.
                      Ако ще купуваш y60 с rd28t мотора и трябва всичкото това да се ремонтира,спокойно можеш да заложиш още веднъж стойността на джипа в бюджета с ремонтите!!!
                      Въпроса не е само в изброените възли за евентуални ремонти,а за да станат те за ремонт вероятно и трансмисията ще е в плачевно състояние,и ръжди ще има доволно,а само едно качествено изкърпване и боядисване цялостно е около 2000лв....
                      Въобще,ако ще е пълен труп съживяването ще е доста скъпоструваща операция...още повече ако ще го правиш не за продаване,а за себе си!
                      Поздрави!
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                        Никак не са евтини ремонтите на патрола,пиша цифри от личен опит.

                        1.термостат+виско+антифриз+водна помпа+ремъци и ролки=650лв
                        2.съеденител японски= 300лв
                        3.пълно обслужване на преден мост(имам и тема за този ремонт) =700лв
                        4.подгревни свещи+масла навсякаде+филтри=700лв
                        5.амове и пружини трайл мастер= 1600лв
                        6.гуми Бф гудрич =1200лв
                        7.в цените не съм сложил работата(според мене над 500лв)
                        Горе долу около 5,600лв
                        И сега си ти направи сметката,това са ремонти от първа неоходимост ако искаш да караш спокойно.За ремонт на двигател незнам никакви цени и не искам да знам
                        Винаги карам напред по моя път,дори когато свърши.
                        0885/511287 ; +393200282393

                        Коментар


                        • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                          Приблизително мога да нахвърлям цените за основен ремонт

                          1.Цилиндрова глава
                          клапани с клапанни легла - 350 лв
                          гумички на клапаните - 100 лв
                          пружини - 250 лв
                          хидрокомпенсатори (повдигачи) - 300 лв
                          разпределителен вал - не мога да кажа колко е нов , но да кажем примерно - 500 лв

                          2.Цилиндров блок
                          бутала - 600 лв
                          сегменти - 200 лв
                          лагери основни и биелни - 200 лв
                          шлайф на блок и набиване на ризи - 500 лв
                          шлайф на колянов вал - 100 лв
                          комплект гарнитури и семеринги - 200 лв

                          И накрая , но не по важност - цената за която някой да го направи КАЧЕСТВЕНО този основен ремонт .
                          Пак повтарям , че цените са приблизителни и са просто за ориентировка .
                          VEREYA MOTORSPORT TEAM

                          Коментар


                          • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                            Абе както казах/имайки предвид,че не е задължително да се вложат допълнително средства за всичко описано от последните два поста/,с две думи слагай още веднъж сумата за която ще се закупи джипа/говорим ако не е съвсем гроб за хептян без пари/ и това е.
                            Примерно купуваш джип за 6000лв. ,спокойно слагай още толкова отгоре,и това е без глезотийте по тунинга.В смисъл да го направиш за себе си и дългогодишната експоатация да е безпроблемна.Отделно ако ще се дават пари за окачване,силови брони,лебедка,експедиционен багажник и т.н. си приготви още примерно около 3-4000лв.
                            Поздрави!
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                              Колеги мерси за информацията, ще ми бъде от полза. Любашки, разбирам те много правилно и ми е ясно, че след като е свършил двигателя ще има да се прави и ходова част и нещо друго и т.н., обаче аз за в момента няма как да изкарам 15 000 лева и да си купя здрав и читав джип, бюджета с който разполагам е 7к лева, а за тези пари ми е много ясно, че ще бъде някоя каруца, като гледам под 10к лева свястен y60 няма, на колегата Spaskok му е много хубав Patrola, ама аз немога да се включа в неговата цена, инак ако ги имах парите, можеби щях да ида да го огледам и дори да го купя, щото неговия y60 много ми харесва. Любашки и друго изкам да кажа-тия джипки са на по 15-20 дори и повече години, никой неможе да ме убеди, че примерно едно y60 94,95,96г е на 130-140-170к км. това е пълен абсурт!!! Отдавна са изминали по 350-400к и одгоре киломентри, неможе един джип на 20год, да е на 170к км примерно-както ги описват по сайтовете за продаване. Имам приятел с y60 97год. и е на 390к км. Tъй че за това ви питах колеги за цени на части по двигател и т.н., да знам след като купя някой пенсионер y60, какво ме чака след това, просто да съм подготвен психически дето се вика пък живот и здраве да взема нещо (дано е по засвета) все за 1год. ще го вдигна на крака

                              Коментар


                              • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                                Ами дай боже да случиш на по-запазен и не изтормозен екземпляр,че иначе ...скъпо...
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X