Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

    Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
    Почвай да мислиш за какво ще го ползваш тоя джип. Ама точно за какво. Много са предназначенията на подобна ламарина. И много отговорите на въпроса "Какъв да бъде джипа".
    Колега джипката ще я ползвам най вече за лични нужди. Имам голяма лодка 5м дълга на 2м широка и ми омръзна камара години да търся хубави и равни места да мога да я пускам с леката кола във водата, дори и да намеря равно място, задължително 2ма души сме до слабините във вода за да я пуснем във водата. Вярно, че е с колесар и лебедка, ама винаги се събразявам гумите на колата да са на сухо място, ако има тиня и кал по брега запрятат ръкавите 2 магарета и почва боренето, а хамалогията е голяма ,не е
    работа, ако съм с джип ще я пусна сам на водя за 5 мин без никой да ми помага. Също така за разходки в планината и офроуд. Имам приятели, които обикалят с джипките по Родопите и си правят офроуд разходки по 4-5 дена понякога. Няколко пъти съм бил с тях и съм помагал и много ми наресва самото преживяване и затова реших да си купя проходим джип.
    1во се спрях на Grand Cherokee WJ2.7 дизела мерцедесовия мотор, да я дясен волан нещо по евтинко и седнах и се зачетох тук във форума при грандовете, след 3-4 дена им изчетох всички теми и се отказах и дим да ме няма от там, тия 2.7 коман реали били супер капризни и трошливи и незнам кво. На почин са ламските лами 4.0 и 4.7, ама аз не съм собственик на бензиностанция , че да храня такъв ''Змей Горянин'', а газова бомба в колата никога няма да сложа, защото на яз. Батак 2006г близост до нашия лагер се запали и гръмна кола с газова уредба и аз присъствах на гасенето след това и видях за кво иде реч.
    2ро се прях на Паджеро с 2.8tdi, ама и там се разубедих 2ма мои познати се попиляха полуоски, скорости и раздадки да правят.
    3то ето затова съм тук в темата на Nissan, за мнения, съвети, акъли от професионалисти 4x4, защото съм решил че ще е Patrol на 100%. 1 градски има y60, возил ме е много пъти и аз съм го карал няколко пъти, ама не чак толкова тежук офроуд. Човека го има и потдържа от 2005г. и казва, че джипката била безпроблемна, а също така и много здрава, ако намеря що годе гледан и подържан y60 на добра цена ще го купя. Гледахме вече 3 y60 с моя градски 2та бяха пълни курника, а 3тия не му хареса на градския как работи двигателя и ме разубеди иначе щях да го взема и беше външно запазен и цената беше добра, ама късмет. И затова съм се спрял на y61 с 2.8 двигателя 128к.с. , ама колегата Търтей взе да ме разубеждава нещо. Междо другото, колега Търтей гледах ти Търтей офроуд тим разходката и много ми хареса, ама там неможах да видя y61, което ти оплю че за нищо не става.

    Коментар


    • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

      Първоначално публикуван от kanSevar Преглед на мнение
      Колега джипката ще я ползвам най вече за лични нужди. Имам голяма лодка 5м дълга на 2м широка и ми омръзна камара години да търся хубави и равни места да мога да я пускам с леката кола във водата, дори и да намеря равно място, задължително 2ма души сме до слабините във вода за да я пуснем във водата. Вярно, че е с колесар и лебедка, ама винаги се събразявам гумите на колата да са на сухо място, ако има тиня и кал по брега запрятат ръкавите 2 магарета и почва боренето, а хамалогията е голяма ,не е
      работа, ако съм с джип ще я пусна сам на водя за 5 мин без никой да ми помага. Също така за разходки в планината и офроуд. Имам приятели, които обикалят с джипките по Родопите и си правят офроуд разходки по 4-5 дена понякога. Няколко пъти съм бил с тях и съм помагал и много ми наресва самото преживяване и затова реших да си купя проходим джип.
      1во се спрях на Grand Cherokee WJ2.7 дизела мерцедесовия мотор, да я дясен волан нещо по евтинко и седнах и се зачетох тук във форума при грандовете, след 3-4 дена им изчетох всички теми и се отказах и дим да ме няма от там, тия 2.7 коман реали били супер капризни и трошливи и незнам кво. На почин са ламските лами 4.0 и 4.7, ама аз не съм собственик на бензиностанция , че да храня такъв ''Змей Горянин'', а газова бомба в колата никога няма да сложа, защото на яз. Батак 2006г близост до нашия лагер се запали и гръмна кола с газова уредба и аз присъствах на гасенето след това и видях за кво иде реч.
      2ро се прях на Паджеро с 2.8tdi, ама и там се разубедих 2ма мои познати се попиляха полуоски, скорости и раздадки да правят.
      3то ето затова съм тук в темата на Nissan, за мнения, съвети, акъли от професионалисти 4x4, защото съм решил че ще е Patrol на 100%. 1 градски има y60, возил ме е много пъти и аз съм го карал няколко пъти, ама не чак толкова тежук офроуд. Човека го има и потдържа от 2005г. и казва, че джипката била безпроблемна, а също така и много здрава, ако намеря що годе гледан и подържан y60 на добра цена ще го купя. Гледахме вече 3 y60 с моя градски 2та бяха пълни курника, а 3тия не му хареса на градския как работи двигателя и ме разубеди иначе щях да го взема и беше външно запазен и цената беше добра, ама късмет. И затова съм се спрял на y61 с 2.8 двигателя 128к.с. , ама колегата Търтей взе да ме разубеждава нещо. Междо другото, колега Търтей гледах ти Търтей офроуд тим разходката и много ми хареса, ама там неможах да видя y61, което ти оплю че за нищо не става.
      Здравей и от мен колега.Дорбре си се спрял на Y60 ,и той наистина ако случиш/че е до голяма степен и на късмет работата/на запазен екземпляр е сравнително безпроблемен и надежден/разбира се при правилна подръжка/.За следващия му брат Y61 обаче това не може да се каже.Екземплярите с 2.8тди а и тези с 3.0тди моторите имат доста проблеми с електрониката по ГНП-то/и за съжаление ремонтите са скъпоструващи/,а отделно и втория мотор е проблемен самия двигател чак до 2004г.,след която става...малко по-малко проблемен
      Да Y61 е много по-комфортен и хубав на външен вид,но далеч не е толкова надежден като по-стария си събрат!
      Да не говорим,че за цената на грохнал Y61 ще вземеш много читав Y60
      п.П.На тези нисани с 2.8тд моторите трябва много внимателно да се проверява състоянието на мотора преди покупката.Имат склонност към пукане на глави/това се случва обикновено при дълга експоатация с НЕдобро охлаждане/Така,че...в никакъв случай не гледай ламарини,а първо мотора с всичките му тестове там ,за да се уверите,че няма проблем с главата,след това трансмисията/скоростите трябва да се включват като часовник-без хъркане и подпиране и да няма шум в ск. к-я - най-добре се чува на 5-та ск./.режимите 4х4 да се пробват дали работят,блокажа и чак след това да се гледа в какво състояние е външния вид и интериора в купето!
      Това е моят съвет.
      Успех!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

        Първоначално публикуван от kanSevar Преглед на мнение
        Колега джипката ще я ползвам най вече за лични нужди. Имам голяма лодка 5м дълга на 2м широка и ми омръзна камара години да търся хубави и равни места да мога да я пускам с леката кола във водата, дори и да намеря равно място, задължително 2ма души сме до слабините във вода за да я пуснем във водата. Вярно, че е с колесар и лебедка, ама винаги се събразявам гумите на колата да са на сухо място, ако има тиня и кал по брега запрятат ръкавите 2 магарета и почва боренето, а хамалогията е голяма ,не е
        работа, ако съм с джип ще я пусна сам на водя за 5 мин без никой да ми помага. Също така за разходки в планината и офроуд. Имам приятели, които обикалят с джипките по Родопите и си правят офроуд разходки по 4-5 дена понякога. Няколко пъти съм бил с тях и съм помагал и много ми наресва самото преживяване и затова реших да си купя проходим джип.
        1во се спрях на Grand Cherokee WJ2.7 дизела мерцедесовия мотор, да я дясен волан нещо по евтинко и седнах и се зачетох тук във форума при грандовете, след 3-4 дена им изчетох всички теми и се отказах и дим да ме няма от там, тия 2.7 коман реали били супер капризни и трошливи и незнам кво. На почин са ламските лами 4.0 и 4.7, ама аз не съм собственик на бензиностанция , че да храня такъв ''Змей Горянин'', а газова бомба в колата никога няма да сложа, защото на яз. Батак 2006г близост до нашия лагер се запали и гръмна кола с газова уредба и аз присъствах на гасенето след това и видях за кво иде реч.
        2ро се прях на Паджеро с 2.8tdi, ама и там се разубедих 2ма мои познати се попиляха полуоски, скорости и раздадки да правят.
        3то ето затова съм тук в темата на Nissan, за мнения, съвети, акъли от професионалисти 4x4, защото съм решил че ще е Patrol на 100%. 1 градски има y60, возил ме е много пъти и аз съм го карал няколко пъти, ама не чак толкова тежук офроуд. Човека го има и потдържа от 2005г. и казва, че джипката била безпроблемна, а също така и много здрава, ако намеря що годе гледан и подържан y60 на добра цена ще го купя. Гледахме вече 3 y60 с моя градски 2та бяха пълни курника, а 3тия не му хареса на градския как работи двигателя и ме разубеди иначе щях да го взема и беше външно запазен и цената беше добра, ама късмет. И затова съм се спрял на y61 с 2.8 двигателя 128к.с. , ама колегата Търтей взе да ме разубеждава нещо. Междо другото, колега Търтей гледах ти Търтей офроуд тим разходката и много ми хареса, ама там неможах да видя y61, което ти оплю че за нищо не става.
        Нямам нищо против патрулите даже си ме кефят, ама така за идеята прегледай тези две теми http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=135997;

        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=148553
        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


        • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

          Е да...първия и основен въпрос е за какво ще се използва.Патрола е по-як/говорим основно за предния мост/,но пък...ако не е необходима такава якост/примерно ако няма да се блъска на хард екстриймни терени/,Тераното е много добър вариант....
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

            Колеги благодаря ви за съветите, ама съм решил твърдо че ще е Patrol. Имам колега рибар с Терано и когато ходим заедно за риба той ми дърпа лодката. Познавам и друг пич с Терано и никой нищо лошо не ми е казъл за него, ама съм се решил-Пантролче ще да е . 1 приятел ме навива на Фронтера сле 99г 2.2d команреал дето са, ама без да обиждам никой нещо не ми вдъхва доверие тая фруктиера в баира

            Коментар


            • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

              Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
              ...
              Да не говорим,че за цената на грохнал Y61 ще вземеш много читав Y60...
              "Читав Y60" няма за продаване! На който му е читав, е направен "читав" и не се продава! Или, ако се продава "читав", е направен с цената на много пари и съответно ще му се искат толкова. Проблема идва от там, че са по на 20г.

              Коментар


              • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                Колега преди време имах у60 сега съм с у61,да ти кажа честно поне за мен у60 вървеше повече(усеща се по пъргав) и ми даваше по нисък разход 10-12л. Това е по асфалт,в гората е друга работа
                При у61 го усещам по муден(може да се чипоса) ,и разхода е някъде 12-15л. Наистина е по комфортен и с друга визия но ако търсиш машина насочена за по горска експлоатация поне за мен избора е у60
                И със двете машини не съм имал никакви проблеми по двигател(прегряване)като първия у60 се караше доста хард
                Поздрави и успех с покупкатаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:33.JPG
Прегледи:1
Размер:121.7 КБ
ID:5448465Натиснете снимката за да я уголемите

Име:o633363573569248750.JPG
Прегледи:1
Размер:132.8 КБ
ID:5448466ето ги двете машини

                Коментар


                • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                  Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                  "Читав Y60" няма за продаване! На който му е читав, е направен "читав" и не се продава! Или, ако се продава "читав", е направен с цената на много пари и съответно ще му се искат толкова. Проблема идва от там, че са по на 20г.
                  Е...Y60 се прави до 98г.,което прави все пак възможно да се намери екземпляр от последните и да е 13-14г...Въпроса е че колегата иска да купува и Y61 от същите години,а според мен година-две разлика при производството не е от такова значение.
                  п.П.Никога...ама никога продавача не може да върне при продажбата вложеното!!!
                  Това дава шансове да се намери "направена" Y60 на под себестойността на правените ремонти и подобрения,а да не забравяме и кризата и ниската покупателна способност на хората...това още намаля цената
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                    Ехаа убавци! Мерси за инфото колега.

                    Коментар


                    • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                      Първоначално публикуван от kanSevar Преглед на мнение
                      Колега Търтей дай някъв линк да тима търтей офроуд, да видя кво трябва да дзяпам, че немога да го намеря.
                      Има търсачка за целта ама ето
                      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=142719
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                        Първоначално публикуван от efo Преглед на мнение
                        .......При у61 го усещам по муден.....
                        Тoя Y61 с кой мотор, Колега?
                        За това купе 2.8 пак някак става. Зле е ама ...бива. Дългата база е доста по-тежка. с 3.0 мотор го докарва на вървеж като 2.8 с Y60 купе.

                        Що се отнася до мотора
                        3.0 е калпав, 2.8 пука глави. на 1.6 затяга веригата, на 2.7 му е лабав ремъка, на баба ви и е дълга метлата.
                        Всички мотори които сте купили еФтино с идеята да ги строшите са калпави. Това е ясно. Кога оня идиот строши мотора на бавареца на Вакарелския баир със 150 на 3та пак ли мотора беше виновен? А ония дупета които ме подминават по магистралата със 160 с Патрулите и после разправят колко е кофти 3.0 мотора са компетентни, нали.
                        Андро, я кажи колко мотора строшени от нормално каране си виждал? Нема значение кой модел.

                        По-горе ви написах защо 2.8 ви се вижда по-добър.Защото повече запазени бройки са дошли до нас. От 3.0 са малко. Имам Y61 с 3.0 мотор на 230-240 000 км. Само масло е сменяно и амортисьори. Те това е. А извинява. На 220 000 смених сединител...жена го кара все пак.Нищо, че мотора е калпав.

                        Лодка се пуска трудно с Y61. Ако наклона на брега не е подходящ се мокри мокета в багажния отсек и после мирише та не се трае. Зависи и колко ти е висок колесара, но определено е по-добре с Y60. Там отдавна няма мокет. ... или с Навара. Лично пробвано многократно със 6.5м 1500кг. лодка. С Наварата или с Гелендията я пускам сам за 3 минути и я вадя сам за 6-8м. С Патрула требват въжета... да не се намокри миличкия, че после тре'а с противогази да се прибираме ....и с каска, .....
                        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                        Към модераторите-А изтрийте го сега.
                        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                        Коментар


                        • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                          и двата патрула са с 2.8двг

                          Коментар


                          • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                            Първоначално публикуван от efo Преглед на мнение
                            и двата патрула са с 2.8двг
                            Точно тука е тънкото.
                            Y61 с 2.8 митор не става. Чипове, митове и пак само с газ до дупка за да върви.
                            С 3.0 мотор също не е бегачка но без много зор го докарва до положението което е описал Търти
                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Ни тръгва, ни спира, а и за капак е тежко и се клати
                            Ако го понатиснеш става почти поносимо. Но винаги стои здраво на пътя.
                            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                            Към модераторите-А изтрийте го сега.
                            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                            Коментар


                            • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                              Първоначално публикуван от kanSevar Преглед на мнение
                              Ехаа убавци! Мерси за инфото колега.
                              Здрасти колега,имам нещо напредвид за тебе ако искаш дай некакви координати за контакт или ми звънни на тела от подписа
                              Винаги карам напред по моя път,дори когато свърши.
                              0885/511287 ; +393200282393

                              Коментар


                              • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                                Първоначално публикуван от spaskok Преглед на мнение
                                Здрасти колега,имам нещо напредвид за тебе ако искаш дай некакви координати за контакт или ми звънни на тела от подписа
                                Здравей колега, знам какво имаш в предвид. Джипа ти го гледам от няколко дена в Мобиле-то, а и не само твоя, като гледам си вложил труд и средства и ме керфи, но за жалост моя бюджет е по оскъден и немога да си го позволя. Все пак мерси за инфото.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X