Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

    А и бълбукатора,който наричат водородна клетка за мен не е плюс.Казвам го от опит.Имам снимки какво се случва при смес на Браунов газ с маслени пари.Ефекта е уау за турбината.Това при три автомобила,различни марки.Абе не ми се отваря дума че аз ги поставях на два от тях и определено не съм горд с това.Та към колегата гледай внимателно,а ако не разбираш,обърни се към някой колега в твоя район.Ще си спестиш проблеми и много парета.
    Борис 0888 999 едно едно9
    PATROL Y260 RB30S

    Коментар


    • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

      Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
      Колега той 3.0Di при нормално каране харчи под 10. Може от атомната клетка малко да е вдигнал разхода но едва ли е драстично.
      Това е разход за извънградско каране. Ако ти трябва по-сериозен разказвач може да се помисли и по този въпрос.
      Внимавай мотора да не е отварян.
      Ако вземеш да попрочетеш из форума за този двигател и неговата история до 2002 год ще бъде добре.

      ПП 9500 е цена за тракииска гробница или 2.8

      Закарай го за преглед при Влади, или при Таргата.
      Колегата е прав.На този Патрол този мотор е бомба със закъснител...Дори проблемите НЕ СА до 2002г. ,а са до 2004г.....
      За този период от време по-малкото зло е 2.8тди.Малко по-слаб като мощност,но по-балансиран/шестак е/ и по-безпроблемен от 3.0дизел.И двата обаче имат проблемна електроника по ГНП-то и там също масрафите са големи....
      Знам,че мерака глава затрива,но все пак ще ти кажа.
      ТОВА НЕ Е ТВОЯ АВТОМОБИЛ!!!
      Нито ценово се връзва за качествен екземпляр с този мотор,нито мотора е надежден за тия години/а масрафа в последствие е огромен/.Ти вероятно от мерак обаче ще го купиш,но знай едно...планирай предварително още почти същата сума за евентуалните последствия от мерака ти!!!
      Поздрави и умната!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

        Здравейте колеги. Новобранец съм тук, само чета и събирам мнения. Доколкото разбрах модел-y260 е преди 90г, y60 e 90-98г, y61 е след 2000г, ако не е така моля някой да ме поправи и да ми каже как е правилно. Спрял съм се на модел 90-98 или 98-2000г. Инетересуваме модел 98-2000г дето е с двигател 2.8 турбоинтерколер и 128к.с.- тоя модел има ли същите проблеми с двигателите след 2000-20004г, за които проблеми научих от този форум и съм безкрайно огорчен, щото мислех да е нещо 2001-2002, ама както го пише 1 колега още в началото на темата-немога да си играя на тото. И поради тая пречина реших да е преди 2000г модел на Patrol, а немога да си позволя в никъв случай да е след 2004г, щото както се казва -много ми миришат чорапите за този модел. Също така събирам мнения и информация за модел 2000-2008г, за които знам, че са танкове, не го знам от личен опит това, а 1 градски ме е возил на такова чудо и дето само на луната не ме е качвал с него и лоша дума за него не е казал, а го има от 2005 година. Ако намеря и нещо що годе по запазенко бих взел и такъв модел, ама той на тия години ще е страшен курник, ама знаели човек може и да изпадне нещо. Та тъй колеги, ще бъда благодарен, ако някой ми одговори.

        Коментар


        • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

          Нисан Патрол Y60 е предимно с двигател RD28T и се произвежда до 1998 - този мотор не е лош стига при покупка да се огледа добре .Модела Нисан Патрол Y61 е след 1998 и се предлага с два мотора - TD6 това е същия RD28T , но вече с интеркулер и е 128к.с. , и 3.0Di с четири цилиндров мотор и мощност 158 к.с. Моето мнение е да се спреш на модела Y61 с мотор TD6 , като основното което трябва да гледаш и за спукана глава . Успех при покупката !
          VEREYA MOTORSPORT TEAM

          Коментар


          • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

            Първоначално публикуван от kanSevar Преглед на мнение
            Здравейте колеги. Новобранец съм тук, ....
            Всички са били новобранци. Не е порок.
            Това което ти е написал Бакалов е най краткото, точно, описание на Патрол 97-2002
            Добавям:
            1 Напиши от къде си. Пише се в профила. Не боли.
            2. На много Патроли 2000-2003 моторите са сменени в гаранция. Гледа се всеки конкретен автомобил. Ако е нов внос може да има и разлика в талона 158 или 160 к.с.
            3. Дори и мотор 158 к.с., т.е. стария мотор, ако е каран кротко и му е сменяно маслото може да те надживее. Мотора сдава при каране със 160км/ч дълго време (4000+об/м)
            4. Приказките, че 3.0 е по-калпав от 2.8 се дължат на факта, че всички 2.8 са вече тук а от 3.0 предимно скапаните (по-нов модел е)

            Разликата между Y61 и Y60 като интериор е огромна.
            Y61 е по-тежък от Y60 и 2.8 мотора му идва доста по-тромав.
            Y61 има по камионджийско поведение от Y60, но това не пречи на жена ми (50кила) да не слиза от него.

            Приготви си парите и не бързай.
            Ако имаш въпроси не се стеснявай да ползваш побликуваните телефони. Те не са сложени случайно.
            Успех с търсенето.
            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
            Към модераторите-А изтрийте го сега.
            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

            Коментар


            • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

              Благодаря за съветите колеги. Одеве по горе, като писах, че събирам мнения за модел 2000-2008 се обърках, имах в предвид 1990-1998г. димек y60, за сега съм се спрял на модела y61 с двигател 2.8, както ме посъветва колегата Бакалов, но ако изпадне и добър и читав и на приемлива цена y60 и него ще отнасям. Колега Drukman, само да те питам, какво имаше в предвид, че y61 му било камиоджийско поведението и още 1 глупав въпрос на y60 генепето имали ел.-джаджи и как да разбера дали 1 глава е спукана.

              Коментар


              • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                Последните 2.8 с турбина са с електронно управляема помпа. На 3.0 са сложили и турбина с променлива геометрия.
                Като минеш през Пловдив се обади да ти дам да покараш У61 и ще разбереш какво е камионджииско поведение. На екран трудно се обяснява.
                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                Коментар


                • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                  Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                  камионджииско поведение. На екран трудно се обяснява.
                  Ни тръгва, ни спира, а и за капак е тежко и се клати
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Ни тръгва, ни спира, а и за капак е тежко и се клати
                    Колегата Тurtey тъй го изресува, че леле мале с 2 думи за в моргата тъй ли да разбирам. Колкото и да не ще да тръгва важното е в гората да върви, а за клатенето незнам как няма да не се клати в гората. На мен не ми трябва джип дето върви с 200 в гората или с 200 на асвалта.

                    Коментар


                    • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Ни тръгва, ни спира, а и за капак е тежко и се клати
                      Еееее ...не баш.
                      Ни тръгва =2.8мотор
                      ни спира=Патрола на Търтела кога немаше накладки
                      а и за капак е тежко и се клати = моя кога нямаше амове.

                      ... но иначе е близо до истината. Почти 3 тона е курника, все пак.
                      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                      Към модераторите-А изтрийте го сега.
                      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                      Коментар


                      • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                        Първоначално публикуван от kanSevar Преглед на мнение
                        Колегата Тurtey тъй го изресува, че леле мале с 2 думи за в моргата тъй ли да разбирам. Колкото и да не ще да тръгва важното е в гората да върви, а за клатенето незнам как няма да не се клати в гората. На мен не ми трябва джип дето върви с 200 в гората или с 200 на асвалта.
                        Здрасти колега,изтрий си вх.поща да ти пратя 1 лично съобщение
                        Винаги карам напред по моя път,дори когато свърши.
                        0885/511287 ; +393200282393

                        Коментар


                        • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                          Първоначално публикуван от kanSevar Преглед на мнение
                          Колегата Тurtey тъй го изресува, че леле мале с 2 думи за в моргата тъй ли да разбирам. Колкото и да не ще да тръгва важното е в гората да върви, а за клатенето незнам как няма да не се клати в гората. На мен не ми трябва джип дето върви с 200 в гората или с 200 на асвалта.
                          Колегата Търтей е имал два такива та не говори наизуст. А дали върви в гората - има там една тема търтей офроуд тим - зяпай.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                            Първоначално публикуван от spaskok Преглед на мнение
                            Здрасти колега,изтрий си вх.поща да ти пратя 1 лично съобщение
                            Ше трябва да почакаш първо да добие право на поща.
                            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                            Към модераторите-А изтрийте го сега.
                            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                            Коментар


                            • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                              Първоначално публикуван от spaskok Преглед на мнение
                              Здрасти колега,изтрий си вх.поща да ти пратя 1 лично съобщение
                              Колега личното съобщението го изтрих, новобранец съм тук и все още не ми е ясно кое как става. Даже и със постовете, които пиша се обърквам все още, бавят ми се по доста време преди да се побликуват и незнам що тъй, гледам ваще излизат бързо, а мойте час-2 след като ги публикувам, изглежда щото съм новобранка и така са правилата, както и да е. Колега Търтей дай някъв линк да тима търтей офроуд, да видя кво трябва да дзяпам, че немога да го намеря.

                              Коментар


                              • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                                Първоначално публикуван от kanSevar Преглед на мнение
                                ....а мойте час-2 след като ги публикувам, изглежда щото съм новобранка ....
                                Твоите постове все още ги одобрява модератор. Мисля, че още нямаш право на лични съобщения. Направено е за спокойствието във Форума. Всички са били така в началото. Няма да губиш кураж.
                                Почвай да мислиш за какво ще го ползваш тоя джип. Ама точно за какво. Много са предназначенията на подобна ламарина. И много отговорите на въпроса "Какъв да бъде джипа".
                                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X