Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

    Първоначално публикуван от vesorrd Преглед на мнение
    Здравейте и от мен!!! Обмислям да закупя Nissan Patrol 3.0 D,2001 година..........
    На външен вид изглежда пребоядисван. Може да е само заблуда от снимките.
    Провери историята на джипа при някой оторизиран дилър.
    Заведи майстор да разгледа мотора. До 2002 тоя мотор има проблем. Много са сменени в гаранция.
    Ако мотора е правен то може да е по-добре или по-лошо. Ако е сменен и после не е пипан е хубаво.
    Колко е карана в България?
    Защо антената е от ляво? Да не е английски, обръщан?


    Ако наистина искаш съвет, не давай пари преди да го разгледа някой запознат с модела, или иди в сервиз в които се занимават с джипки.
    Последно редактирано от drukman; 23-02-12, 05:11.
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

    Коментар


    • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

      Даже не до 2002-ра а до края на 2003г. мотора на Патрола 3.0тди има конструктивен проблем.Мисля,че беше в по-тесни маслени магистрали,от там по-лошо и недостатъчно мазане и съответно много кратък живот на мотора.След 2004г това е оправено,та затова...да не сложиш таралеж в гащите или 3.0 след 2004г. или ако искаш да го вземаш около 2000-та година по-добре 2.8тди!
      Малко по-слаб е,но...можеш пък да го чипосаш ако не ти стига тягата и пак ще е по-добре от това да имаш проблеми с другия мотор!
      Поздрави!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:images.jpg
Прегледи:1
Размер:6.8 КБ
ID:5350522

        Колеги, тоя чудех се, защото не съм много "разбирач" и от скоро имам джип, тоя амортесиор каква работа върши и как се казва? Ако не е амортесиор?
        Nissan Terrano 2.7 TDi
        ----------------------------
        Нещо което работи - не се пипа!

        Коментар


        • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

          Здравейте и от мен!!! Обмислям да закупя Nissan Patrol 3.0 D,2001 година.
          На показаните снимки се вижда, че на външен вид не е безупречен. Има разминаване на рамената на чистачките, антената е от другата страна, липсват чистачките на фаровете, много детайли са в цвета на купето а би трябвало да са черни или хромирани.
          Колегите в горните постове са прави за мотора. Доскоро търсех същия модел, имах и неуспешна оглед на кола в Германия с трети поред мотор (2001 год), след 2004 година проблема е отстранен, двигателят се води по данни 160 к.с. а по-стария и проблемен мотор е с 158 к.с.
          Ако държиш на този мотор по добрия вариант е кола след 2004 година с новия фейслифт. Лично аз постъпих така, до момента съм минал 10 000 км и не съм имал никакви проблеми с мотора, дори и
          при - 25 градуса.
          Nissan Patrol 2008
          Mercedes c220 cdi 2006
          Mercedes cls350 cdi 2013
          Mercedes GL 450 cdi 2012

          Коментар


          • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

            Първоначално публикуван от Даниел Бибов Преглед на мнение
            [ATTACH=CONFIG]422294[/ATTACH]

            Колеги, тоя чудех се, защото не съм много "разбирач" и от скоро имам джип, тоя амортесиор каква работа върши и как се казва? Ако не е амортесиор?
            Амортисьор е. Намалява сеенето и ударите в кормилната уредба.
            На тоя джип май са прекалили с артистично-сценичната част за сметка на техническата.
            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
            Към модераторите-А изтрийте го сега.
            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

            Коментар


            • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

              Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
              Амортисьор е. Намалява сеенето и ударите в кормилната уредба.
              На тоя джип май са прекалили с артистично-сценичната част за сметка на техническата.
              Mерси много за информацията.
              Да, наистина са прекалили с цветовете
              Nissan Terrano 2.7 TDi
              ----------------------------
              Нещо което работи - не се пипа!

              Коментар


              • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                Първоначално публикуван от Даниел Бибов Преглед на мнение
                Mерси много за информацията.
                Да, наистина са прекалили с цветовете
                Не цветовете са проблем а наклона на щангите.
                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                Коментар


                • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                  Привет колеги!Бихте ли ми отговорили при Y 61 99-та година с 2.8 ТД6 поизчистени ли са проблемите на стария мотор на 60-ките ?Доколкото знам мотора е на същата база,само че вече е 129 к.с!Имам предвид склонноста към прегряване дали е елиминирана и по-добър ли е мотора в конструктивно отношение?
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                    Привет колеги!Бихте ли ми отговорили при Y 61 99-та година с 2.8 ТД6 поизчистени ли са проблемите на стария мотор на 60-ките ?Доколкото знам мотора е на същата база,само че вече е 129 к.с!Имам предвид склонноста към прегряване дали е елиминирана и по-добър ли е мотора в конструктивно отношение?
                    Мотора е 129к.с. заради електронната помпа и интеркулера.Дефакто това си е стария мотор,но с известни доработки.Главата е друга...в смисъл малко променена заради интеркулера най-вероятно.
                    Сега...склоността към прегряване си е същата,обаче...Тези мотори прегряват и имат проблеми по главите не заради самата глава,а най-вече поради лошо охлаждане,че дори и ненавременна смяна на масло8както и ползването на нискокачествено такова/
                    Основния проблем си е обаче охлаждането.Най-честите проблеми са задръстен воден радиатор и неработещо виско.Изправна ли е охладителната система,проблем е почти невъзможно да има/казвам го от опит,защото 5 години аз лично НЕ успях да прегрея Y60 и той си е все още с оригиналната глава/!!!
                    Така че...и по-новия Y61 да е,при лошо охлаждане ще последва проблем с главата и ремонт.!
                    Поздрави!
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                      И аз карам патрол вече 7 години, даже два и нито единия нито другия са имали проблеми с охлаждането и глави.

                      Коментар


                      • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                        Здравейте! От една седмица съм вперил поглед в този екземпляр: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...932&f1=details (освен всички други екземпляри от всякакви други марки). Въпросът ми е: това Patrol GR I (Y60) ли е и какво ви е мнението на пръв поглед, по снимка? Благодаря!

                        Коментар


                        • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                          колега drukman,първо мога да ти кажа че изопшо не съм прекалил в както се изразяваш ти-артистично-сценичната част за сметка на техническата,така че моля айде да не се обиждаме всичко в тоя джип е пресметнато до последния детаил а кокото до цвета на щангите са в тон с цвета на пружините и амортисьора на волана както ти се иразяваш се нарича -демпфер и мога смело да ти докажа че джипа ми не сее нито на ляво нито надясно и не случайно е единсвен по рода си такъв нисан в българия и всеки колега който го е виждал по offroad-съборите казва-добре свършена работа.........

                          Коментар


                          • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                            Да GR e. Y60. Предполагам пребоядисан няколко пъти и маскиран максимално.
                            Провери дали е ровено по мотора, най вече главата дали е сваляна.
                            Най важно е обаче е да го прегледаш за ръжди отзад по шасито. Ако е боядисано прясно, пробите се правят с отверка и нахалство. Ръчкай около задната гума по рамата. Провери номера на шасито дали съвпада с номера на документите и дали го има.
                            Ако сериозно си навит, търси Андро160 и го води до Перник. На него там му е близо. Или Търтея.
                            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                            Към модераторите-А изтрийте го сега.
                            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                            Коментар


                            • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                              Благодаря ти, Drukman, но с днешна дата обявата вече я няма Ако е изтекла и се появи отново, ще действам!

                              Коментар


                              • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                                Още един тъп въпрос. Възможно ли е на Y60 да се постави климатик, някой правил ли е тази операция, лесно ли става и колко горе-долу парички струва? Благодаря!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X