Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

    Днес гледах въпросния Патрол.Това,което не се вижда от снимките-теч и от двете сфери и "духане" от тръбичката за щеката на маслото.Моля кажете какво мислите за тези два проблема,защото утре трябва да взема решение.Благодаря.

    Коментар


    • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

      Aко тече масло е от семеринг на полуоската, ако е грес е семеринг на сферата. Не е болка за умиране.
      Състоянието на двигателя не може да се определи с това описание - "духане".

      Коментар


      • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

        Ники,всичко зависи от това на какви пари ще ти го дадат.И после колко пари ще ти се дават за ремонти, иначе всичко се прави.Сегменти,шлайф,гарнитури и т.н и т.н.Ако ти се занимава вземи го,ама после да знаеш,че филма ще е дълъг .Хубавите и евтините неща се продават в различни магазини,нали знаеш.Успех,братле.
        Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

        Коментар


        • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

          Благодаря на всички за отзивите и пожеланията.Точно от този Патрол се отказах поради сериозни съмнения за спукана глава или издухана гарнитура,но продължавам да търся...

          Коментар


          • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

            Здравейте отново.Тези дни ми испадна един PATROL който щял да се продава след зимата тъй като човека не може да се придвижи до дома си без 4x4.Обаче възникнаха много въпроси.Джипа е 89-та година с правоъгълния фар.Мисля че е y260 но не съм сигурен защото намирам в нета и к260.Едно и също ли е или имат разлика?После двигатела му е 2.8 литра дизел без турбо.От разпит тук там разбрах че бил много рядък и никакъв начин да намеря части за него.Означението му било L28.Вярно ли е или не?И най фрапиращото което е допитах се до един магазин за авточасти за японски автомобили(сопственика ми е приятел) и научих че по задницата няма сложно но части за предницата се предлагали само оригинални без никаква алтернатива за друго и било адски скъпо.Както и за намиране на амортисьори.Вярно или не? Имаше ресьори само отзад а като чета тука 260-ките имат и отпред и отзад.Какъв е тоя модел направо вече много се обърках.Моля ви помогнете ми да се запозная с тоя модел защото ако няма нищо страшно от към резервни части най вероятно може и да го изчакам и да си го купя.
            Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

            Коментар


            • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

              у260 и к260 е едно и също (почти ама е дълго за обясняване и е се тая)
              дизелов двгател l28 няма, това е бензиновия
              у260 с бензинов няма
              rd28 e дизела без турбо rd28t с турбо

              Патрул с ресори само отзад в България не съм виждал. Има товарен вариант на базата на у60, който е с ресори отзад.

              Нещо нищо не е както трябва. Я снимай подробно колата да видим кое какво е всъщност.
              Тия в магазините не ги слушай, говорят пет за четири.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
                Здравейте отново.Тези дни ми испадна един PATROL който щял да се продава след зимата тъй като човека не може да се придвижи до дома си без 4x4.Обаче възникнаха много въпроси.Джипа е 89-та година с правоъгълния фар.Мисля че е y260 но не съм сигурен защото намирам в нета и к260.Едно и също ли е или имат разлика?После двигатела му е 2.8 литра дизел без турбо.От разпит тук там разбрах че бил много рядък и никакъв начин да намеря части за него.Означението му било L28.Вярно ли е или не?И най фрапиращото което е допитах се до един магазин за авточасти за японски автомобили(сопственика ми е приятел) и научих че по задницата няма сложно но части за предницата се предлагали само оригинални без никаква алтернатива за друго и било адски скъпо.Както и за намиране на амортисьори.Вярно или не? Имаше ресьори само отзад а като чета тука 260-ките имат и отпред и отзад.Какъв е тоя модел направо вече много се обърках.Моля ви помогнете ми да се запозная с тоя модел защото ако няма нищо страшно от към резервни части най вероятно може и да го изчакам и да си го купя.
                Y260 без ресьори?Е това е ново K 260 без ресьор еееее!Вдигаш капака и търсиш табелката ,тогава ще ти се изясни всичко!2.8 без турбо недей взима че е тежка тая машина! K260 е с объл фар,ама тоя мотор....
                Я му направи някоя снимка.
                Ако е запазен и няма изгнило го вземаш и му сменяш двигателя и скоростите със SD33 -SD33TD и получаваш вечна машина.Или наи добре от 2.8тд че може и скоростите да паснат/не съм сигурен/ но това си е голямо приключение.
                driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                Коментар


                • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                  Скоростите и раздатката нямат нищо общо, задния мост също при 160 и 260
                  За предния не съм много сигурен ама май и той е съвсем друг.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                    Това звучи много приятно, без съмнение. Но, ако се търси вместване в разумен бюджет единствения начин е да получиш джипа и двигателя като подаръци. Тогава за парите за които се продават 260-тки с RD28T ще довършиш проекта...
                    А колегата, ако се е мераклисал на 260-тка (дълга) да се обади, имам една за показване
                    Technical Rescue Direct - life lies in courage
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                    Коментар


                    • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                      Благодаря ви за отговорите.Сега табелка не съм видял наистина.Джипа е на един много приятен човек клиент ни е на алармите(там където работя).Взел съм му телефона и ще трябва да му се обадя за да видим що за животно е това.Може да стане тази събота ако се навие.Ще направя всякакви снимки само да се видя с него. Понеже много бързаше не можах да погледна много но имаше ръжда по веждите и отдоло имаше малко но пак казвам трябва си по подробен поглед.Мотора обаче го загледах беше в пъти по малък от 2.8 шестака редовия който е.И на него пишеше на главата на капака отгоре 2.8. Даже мисля беше 4 цилиндров А че е дизел беше ясно защото колегата му оправяше някакъв проблем с едно бошовско реле за подгрев на свещите и аз много се зачудих какво прави Бош в Нисан но нали е няква Испанка тоя. Отначало се притеснявах някой да не му е сложил друг двигател но всичко си е по оригинален начин.За сега толкова като направя снимки ще видим.
                      Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                      Коментар


                      • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                        Тя стана една...4цилиндъра на Патрол?!?
                        driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                        Коментар


                        • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                          Първоначално публикуван от axiles11 Преглед на мнение
                          Тя стана една...4цилиндъра на Патрол?!?
                          Има. Писали сме и друг път по тоя въпрос. Атмосферен дизел, много здрав. Проблема му е че е "муден".
                          И е малко екзотика.

                          Коментар


                          • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                            Има. Писали сме и друг път по тоя въпрос. Атмосферен дизел, много здрав. Проблема му е че е "муден".
                            И е малко екзотика.
                            Стана ми интересно/нали и моя е атмосферен 3300/ще търся да се ограмотя!
                            Как ли ги носи тез два и зайде тона...?
                            driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                            Коментар


                            • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                              Имаше някаква тема за продажба на 260-сетки - Испански от военните. Те бяха с такъв мотор. Смятай щом са ги слагали на военни машини за каква надеждност става въпрос.

                              Коментар


                              • От: За Nissan Patrol - впечатления, мнения, размисли.

                                Някъде ги гледах.....бяха с брезент отзад и сякаш по дълги от 260ката но ми се струва че бяха с3300 мотори атмосферни.Доста се загледах по тях че и бяха в мн.добро състояние и на малко километри..! Какъв въртящ момент смятай! това е като военните мерцедеси с 4 скорости и само за горско каране!Ретро ама здраво що не правят такива и сега....веднага отнасям един
                                driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X