Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nissan terrano 2 2.7TDI функции

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Nissan terrano 2 2.7TDI функции

    Здравейте колеги,
    Наскоро купих Nissan terrano 2 2.7TDI 2000г. с автоматична кутия.
    Досега не съм карал джип и не съм запознат с повечето функции.
    Интересуваме за какво служат тези бутони и мога ли да включвам 4Х4 при ниска скорост.
    Извенете ме за лошото качество на снимките.
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Nissan terrano 2 2.7TDI функции

    Този на първата снимки доколкото виждам, е да си избереш един от трите режима на работа на скоростната кутия.
    1. Sport
    2. All terrain
    3. Snow

    Този до него не го виждам въобще.

    На втората снимка, не знам за какво е.
    На третата снимки, предполагам си снимал самия лост отстрани.
    Големия бутон е за да можеш да местиш лоста по различните предавки.
    Малкия бутон е така наречения "Овърдрайв", или "без повишаваща предавка", т.е. казано на български караш само на 1, 2, 3 скорост, без 4-та.
    Тази функция се използва, когато спускаш наклони, за да не може скоростната кутия да включи 4-та предавка и оттам да спускаш по инерция, а да държи до 3-та, за да може да спира и двигателя.
    Незнам дали го обясних така, че да разбереш, но ако не си, пак ще пробвам.

    Коментар


    • #3
      До: Nissan terrano 2 2.7TDI функции

      На втората снимка с нарисуваната количката ти е за обемния датчик на алармата. Като го задържиш 5сек. се деактивира и не работи.

      Коментар


      • #4
        До: Nissan terrano 2 2.7TDI функции

        Благодаря ви колеги, мисля че разбрах.Трябва ли да свири тази аларма защото при мен само мигат мигачите.

        Коментар


        • #5
          До: Nissan terrano 2 2.7TDI функции

          Първоначално публикуван от fat32 Преглед на мнение
          Благодаря ви колеги, мисля че разбрах.Трябва ли да свири тази аларма защото при мен само мигат мигачите.
          Не трябва. А може би и нямаш аларма, а само централно и имобилайзер. Мойта е така. В Италия имали някакви измишльотини по отношение на алармите. До колкото знам имобилайзера е корав и трудно се прескача. Но невъзможни неща няма, все пак.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            До: Nissan terrano 2 2.7TDI функции

            Значи алармата свири само когато се задейства обемния датчик в купето. За да пробваш дали има сирена си включи алармата и остави прозореца отворен, вкарай си ръката близо до датчика(намира се на гредата) Иначе сирената е в багажника поне при мен е така. Ако имаш NATS с него шега не бива.

            Коментар


            • #7
              До: Nissan terrano 2 2.7TDI функции

              Първоначално публикуван от mitaka_1 Преглед на мнение
              Значи алармата свири само когато се задейства обемния датчик в купето. За да пробваш дали има сирена си включи алармата и остави прозореца отворен, вкарай си ръката близо до датчика(намира се на гредата) Иначе сирената е в багажника поне при мен е така. Ако имаш NATS с него шега не бива.
              Имам NATS. Обемни датчици и сирена обаче нямам. Колегата обаче явно има, щом има и копче за тях.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                До: Nissan terrano 2 2.7TDI функции

                Това лесно се проверява като задържиш копчето с нарисуваната количка, диода дето мига за NAST си променя начина на мигане.

                Коментар


                • #9
                  До: Nissan terrano 2 2.7TDI функции

                  Първоначално публикуван от mitaka_1 Преглед на мнение
                  Това лесно се проверява като задържиш копчето с нарисуваната количка, диода дето мига за NAST си променя начина на мигане.
                  Изобщо нямам такова копче. От това си правя извода че нямам нито датчици, нито сирена. С допълнително монтирана аларма съм. От тия, дето мерят консумация и имат шок датчик. Съответно и с 2 дистанционни, което неистово ме дразни понякога. Алармата ми я монтираха тук, щото застрахователя искаше аларма. А копчетата на оригиналното дистанционна са само заключване и отключване. Опитвал съм да се заключа вътре. Нищо не се е задействало от мърдането ми.

                  Мойта е 99та година, с кръглите фарове, внесена от Италия. С 2 ербега, ръчни скорости. Уж има всички екстри за модела, но явно аларма няма, а само NATS. Има лепенки NATS тук-там, и на дистанционнот също пише NATS. Не съм намерил кой да ми направи резервен ключ досега. Навсякъде ми казват че не се чете. Да знаеш нещо случайно?
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Nissan terrano 2 2.7TDI функции

                    Транспондера е криптиран и за това не всеки може да ги прави. Правят се но излиза към 120лв. Само да не вземеш да си направиш ключ дето само да можеш да отваряш и затваряш вратите дето е 10лв., че ако случайно се опиташ да запалиш с него на третия опит ти се заключва ECU и тогава работата става много дебела.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Nissan terrano 2 2.7TDI функции

                      Такова ли ти е дистанционното
                      http://cgi.ebay.co.uk/NISSAN-ALMERA-...3A1%7C294%3A50

                      Коментар


                      • #12
                        До: Nissan terrano 2 2.7TDI функции

                        Пробвах го, при активиране на обемните датчици започва да свири нещо като клаксон откъм багажника

                        Коментар


                        • #13
                          До: Nissan terrano 2 2.7TDI функции

                          Първоначално публикуван от mitaka_1 Преглед на мнение
                          Такова ли ти е дистанционното
                          http://cgi.ebay.co.uk/NISSAN-ALMERA-...3A1%7C294%3A50
                          Същото.

                          А за ключовете, казвай къде, ако знаеш. 120-те лева не са проблем. Просто искам да имам резервен ключ.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Nissan terrano 2 2.7TDI функции

                            Моя ключ го правих на скоро за 110лв, но без бутони на Гоце делчев преди светофара с Дойран отляво.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Nissan terrano 2 2.7TDI функции

                              Мерси!

                              Значи, на мен дистанционното ми е само за централното. Няма значение дали ще отворя колата с дистанционното или с ключ. Пробвал съм и двете и няма разлика. Но с ключ без чип, предполагам изобщо няма да иска да запали.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X