Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кашкавал + 2 -> Отзиви

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кашкавал + 2 -> Отзиви

    Някой притежава ли Кашкай + 2 бензин? Интересуват ме наблюдения относно комфорт, шум, разход, надеждност. По-специално съм любопитен към впечатления от стъкления таван. Как е сервизната мрежа на Нисан по Черноморието? Като гледах брошурата на сайта не разбрах ЕСП от кое ниво на оборудване се включва. Никъде нищо не пише за него. Не ме интересуват особено офроуд възможностите му - ще се кара изключително извънградско. Та удобни ли са седалките и позицията за дълъг път.
    Vitara 2.0 V6
    Honda CRV (Gen 1)
    Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
    ВАЗ 2131

  • #2
    До: Кашкавал + 2 -> Отзиви

    Мой приятел, високопоставян банков чиновник, си закупи такъв.
    Какво бе учудването му, когато установи, че колата сама завива на ляво. Даде я на ремонт, върнаха му я , като му взеха пари, незвисимо, че е в гаранция. Казаха му, че са я оправили.
    Нищо подобно, пак дърпаше на една страна.
    Отново в сервиза, отново пари и отново лъжа, че са я оправили.
    Трети път в сервиза. Оказа се че 20 000 бройки били произведени с този дефект. Сега имало конструктивни подобрения и новите бройки били вече добре.
    Но неговата не я оправиха. Да си я карал така.
    Той отказа да си я вземе. Намери други хора от България, измамени със същия проблем, отправиха групово искане до всички видове комисии.
    Вятър и мъгла. Колата стоя няколко месеца във сервиза. Човека има сериозни връзки, опита всичко, но не би !!!
    Накрая си я взе и сега я кара !!! Едната му ръка винаги е под напрежение. Срам !!!!

    Питай ги дилърите за този проблем. Кажи им , че ги разнасят по форумите, като измамници и мошенници !!!
    Аз съм насреща, гарантирам с името си, срещу тези мошенници.
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • #3
      До: Кашкавал + 2 -> Отзиви

      Никога не съм се качвал, но когато избирахме колата един приятел от този бизнес (да е Жив и Здрав) ми каза за опита си с "братовчедите" - Кашкай е най зле на пътя, следван от рено Колеос и най-добре (за него) Кашкай +2 (като возия и пътно поведение).
      Не проверих думите му, тъй като Колеоса ми хареса много и го взех още не съм го разлюбил

      Коментар


      • #4
        До: Кашкавал + 2 -> Отзиви

        Първоначално публикуван от Nik Nikolov
        Мой приятел, високопоставян банков чиновник, си закупи такъв.
        Какво бе учудването му, когато установи, че колата сама завива на ляво.
        Това хич не звучи добре. А приятелят ти Кашкай + 2 ли си е купил, или обикновения Кашкай?
        Vitara 2.0 V6
        Honda CRV (Gen 1)
        Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
        ВАЗ 2131

        Коментар


        • #5
          До: Кашкавал + 2 -> Отзиви

          Хм.......
          Имам Кашкай Елеганс - бензин с ръчни скорости и стъкления таван от края на 2007 г.
          Вече съм на 50 000 км. и нямам проблеми.
          Само май перката на вентилатора има вече луфт в лагера и леко притропва при палене.
          Разхода му е 8,1 комбинирано.
          Карам го непрекъснато, ако установя нещо сериозно, ще пиша !
          Доволен съм от обслужването в Нисан-София.
          За прозрачния покрив: лятно време на слънце е хубаво да е закрит. Купето се загрява много и климатика трябва да работи на по-голяма мощност.
          Иначе нощно и през останалото време е супер. Създава простор !

          ПП. Тук чета, че бил зле на пътя. Не знам какво е имал колегата предвид. Карам непрекъснато от 1970 г. и съм сменил много коли. Даже бях учуден от стабилността с която влиза в завоите. Преди нея карах БМВ 325ix и ако Нисана имаше още 50 к.с отгоре, щеше да бъде супер !!
          Последно редактирано от SSt; 25-05-09, 20:36.

          Коментар


          • #6
            До: Кашкавал + 2 -> Отзиви

            Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
            Някой притежава ли Кашкай + 2 бензин? Интересуват ме наблюдения относно комфорт, шум, разход, надеждност. По-специално съм любопитен към впечатления от стъкления таван. Как е сервизната мрежа на Нисан по Черноморието? Като гледах брошурата на сайта не разбрах ЕСП от кое ниво на оборудване се включва. Никъде нищо не пише за него. Не ме интересуват особено офроуд възможностите му - ще се кара изключително извънградско. Та удобни ли са седалките и позицията за дълъг път.
            През април правих тест драйв на кашкай и кашкай+2. УЖАСНО неудобно ми беше вътре, поне на мен. А отзад като седнеш и на двата автомобила си е нисичко (1.90 см, ама това джип ли е или не?).

            За просто сравнение: във Фиат Пунто ELX си е широко и на предните и на задните седалки.

            И да ти кажа - дизела е на Рено, което е по-добър вариант, според мен. но чувам аз, че сервизното облсужване на нисан е доста зле.

            Питаш за комфорта - малко по-шумничко е в купето като вдигнеш над 90.

            Коментар


            • #7
              До: Кашкавал + 2 -> Отзиви

              Имам Qashqai +2 2- дизел Comfort от един месец и мога да споделя първи впечатления
              Като функционалност става, ако си под 180см иначе ще ти е нисичък тавана ,за третия ред седалки под 1,70 м - за децата е голям кеф, че си имат собствено място в колата. Като комфорт на седалките - за 4 човека е комфортно и то доста, на втория ред седалки има много място за краката и с подлакътника е добре. Третия ред е за деца или акробати. Първия ред са комфортни и не изморява . Климатроника обаче май не достига до третия ред освен ако не ти духа в главата. Освен това приборите за отчитане на температурата вън и за разход на гориво са доста инертни. Светлините са страхотни. Не става за МP3. Има някакъв Блутвуд , който за сега не ползвам, тъй като телефона ми няма такъв.
              Като возия сравнително твърдо , но не по-лошо от RAV 4 или KIA Sorento ( такива съм карал)
              Като управление - малко нестабилен при странични неравности (разклаща повече от колкото трябва) по дупките в София, но добре по павета и малки неравности по пътя. Не е много шумен. Подчинява се доста добре при управление. Като ускорение след включване на турбото е впечатляващо, дори при скорости над 120 км/час ускорява добре .Не съм вдигал повече от 180 но имаше още много запас на газта. Между другото по магистрала е доста добър и като ускорения и като разход на гориво- от 5,5 до 7,5 в зависимост от стила и скоростта. Като среден разход 8 (на 2000км е в момента) За градско (въпреки че е проектиран точно за това) ми се струва малко тежичък при спиране и потегляне , но може би 1700 кг са си толкова. Иначе е впечатляващо поврътлив и ускорява добре от втора скорост до пета включително. Шеста на градско почти не се ползва освен в неделя по България или Цариградско. Като offroad го пробвах малко, но това което очаквах се справи - преодоля дупки и възвишиния, които нормален лек автомобил не би успял.
              За цената си (нов)според мен е конкурентен и не съжалявам за избора си.(за сега)

              Коментар


              • #8
                До: Кашкавал + 2 -> Отзиви

                Благодаря ти за отличното мнение и честито за покупката! Беше голямо чудене и спорове във фирмата какво да се вземе. В крайна сметка избирахме между Санта Фе и ЦРВ плюс Технотест. Спечели ЦРВ 2.2 дизел тъй като вече имаше старо ЦРВ бензин във фирмата и се заложи на традицията. А и СФ няма шеста, гори около литър отгоре и ускорява с около 20% по-бавно спрямо ЦРВ. Плюс това, че на Хонда дизелът им е уникален (според мен).

                Най ме грабна в Нисана панорамния покрив. Иначе като цена и показатели всичките модели са горе долу изравнени и опира до лични предпочитания и вкусове.
                Vitara 2.0 V6
                Honda CRV (Gen 1)
                Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                ВАЗ 2131

                Коментар


                • #9
                  До: Кашкавал + 2 -> Отзиви

                  Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
                  Плюс това, че на Хонда дизелът им е уникален (според мен).
                  аз мисля, че в хондата работи дизеловия агрегат на исузо хонда нямат дизел, ако греша някой да ме поправи

                  Коментар


                  • #10
                    До: Кашкавал + 2 -> Отзиви

                    Първоначално публикуван от Next Преглед на мнение
                    аз мисля, че в хондата работи дизеловия агрегат на исузо хонда нямат дизел, ако греша някой да ме поправи
                    В по-старите модели на Хонда се ползва агрегат на Роувър, като Хонда им дават 1.8 бензинов мотор.

                    От предпоследното поколение Акорд вече имат- 2.2 I-CTDI е първата самостоятелна дизелова разработка на Хонда и е изключително успешен.
                    Повече инфо :
                    http://world.honda.com/HDTV/news/2003-4030226_1a/
                    Per aspera ad astra.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Кашкавал + 2 -> Отзиви

                      Някой има ли наблюдения върху дизела двойка, който се влага в Кашкая и устойчивоста му към БГ нафтата. В смисъл дали се налага периодично прочистване на филтъра за твърди частици както в другия френски 2.2 дизел, който се ползва в Аутлендър.
                      Vitara 2.0 V6
                      Honda CRV (Gen 1)
                      Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                      ВАЗ 2131

                      Коментар


                      • #12
                        До: Кашкавал + 2 -> Отзиви

                        Дизела в Аутлендър е на Пежо,а не на Рено. А всеки себеуважаващ се FAP,трябва да се регенерира.
                        Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                        Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                        Volkswagen Bora AKL

                        Коментар


                        • #13
                          До: Кашкавал + 2 -> Отзиви

                          Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
                          Дизела в Аутлендър е на Пежо,а не на Рено. А всеки себеуважаващ се FAP,трябва да се регенерира.
                          Къде е написано, че дизела е на Рено, а не на Пежо?!?!
                          Per aspera ad astra.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X