Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с оборотите - Nissan Terrano 1 (2.4i, 92г.)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с оборотите - Nissan Terrano 1 (2.4i, 92г.)

    Колеги имам проблем с оборотите на Нисана (2.4i, 92г. бензин/газ)

    При форсиране на двигателя над 2800 оборота се получава следния проблем при бензин:
    оборотите почват да играят между 2800 и 3000 и не може да се изфорсира над 3000 оборота.

    При газ нямам такъв проблем.
    Понякога след включване и изключване на запалването, проблема се оправя. Но не винаги!
    Ако имате някаква идея как да оправя проблема, ще съм Ви благодарен.

    Поздрави!

  • #2
    До: Проблем с оборотите - Nissan Terrano 1 (2.4i, 92г.)

    Виж си дюзите да не са запушение. Може да пробваш добавка за изчистване, или да ги занесеш да ги изчистят с ултразвук.

    За съжаление като се кара на газ, проблема със запушени бензинови дюзи се среща често.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с оборотите - Nissan Terrano 1 (2.4i, 92г.)

      Колега как ти е прекъсната инжекцията ?Ако е с релета 6те го прави трябва да им сложиш по едно съпротивление 100 ома на прекасването

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с оборотите - Nissan Terrano 1 (2.4i, 92г.)

        Колеги, благодаря Ви за помоща. Тераното е моно-инжекция,идеята за допьлнителна добавка кьм горивото никак не е лоша за почистване на двете дюзи на моното.Относно газовата уредба тя е обикновена.Може би деиствително ще се наложи проверка на релетата газ-бензин.Явно нещо не сработва както трябва или сработва от време на време.От скоро притежавам джипа и още го разучавам.Поздрави.

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с оборотите - Nissan Terrano 1 (2.4i, 92г.)

          Точно там ти е проблема колега

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с оборотите - Nissan Terrano 1 (2.4i, 92г.)

            Първоначално публикуван от mile Преглед на мнение
            Колеги имам проблем с оборотите на Нисана (2.4i, 92г. бензин/газ)

            При форсиране на двигателя над 2800 оборота се получава следния проблем при бензин:
            оборотите почват да играят между 2800 и 3000 и не може да се изфорсира над 3000 оборота.

            При газ нямам такъв проблем.
            Понякога след включване и изключване на запалването, проблема се оправя. Но не винаги!
            Ако имате някаква идея как да оправя проблема, ще съм Ви благодарен.

            Поздрави!
            Eто ти ръководство за ремонт и поддръжка, виж за модела KA24E. Като начало виж компютъра дали има кодове за грешка в пампетта, в ръководството е описано как става. После пробвай да изключиш EGRC клапана да видим дали нямаш проблем като моя.
            Последно редактирано от newage; 02-05-09, 18:25.

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с оборотите - Nissan Terrano 1 (2.4i, 92г.)

              Здравеите колеги,проблема с оборотите вече е решен.Причината за отказа е дефектирало реле.В едно от двете релета монтирани на газовата уредба бе попаднала вода,котвата на релето-рьждясала и то не сработва при работа на бензин,което води до клатене на оборотите около 3000 об.След смяната му с ново всичко е ОК.Двигателя се форсира нормално.И едно питане,дали е правилно проводниците свьрзани кьм релетата на газовата уредба да са споени кьм перата на релетата или трябва да минават през контактни клеми.Защото при мен бяха споени.Благодаря на всички колеги изказали мнение по моя проблем.Поздрави.

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с оборотите - Nissan Terrano 1 (2.4i, 92г.)

                Спойката е възможно най-доброто решение, ако мястото и токовете са такива, че да не може да се получи прегряване и стопяване на припоя. В твоя случай, място за притеснение от прегряване на местата със спойки, май няма. Тоест това е най-доброто решение за теб.

                Единствения му недостатъчк е че за монтаж/демонтаж/смяна на нещо, трябва да имаш поялник на разположение.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с оборотите - Nissan Terrano 1 (2.4i, 92г.)

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Спойката е възможно най-доброто решение, ако мястото и токовете са такива, че да не може да се получи прегряване и стопяване на припоя. В твоя случай, място за притеснение от прегряване на местата със спойки, май няма. Тоест това е най-доброто решение за теб.

                  Единствения му недостатъчк е че за монтаж/демонтаж/смяна на нещо, трябва да имаш поялник на разположение.
                  Абсолютно си прав.

                  Коментар


                  • #10
                    Аз Имам проблем с нисан терано 2 98г бензин/газ започва да върви след 3000 оборота

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X