Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с блокаж на Y60

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с блокаж на Y60

    Колеги,като начало да се похваля че и аз съм горд собственик на тази марка.Още без регистрация го вкарах в калта(мерак голЕм),включих задния блокаж от копчето и излезнах без проблем.Вече на твърда настилка исках да изключа блокажа но уви,той си остана включен и на таблото ми индикира същото.
    Моля за съвет,къде да търся причината,по електрониката ли,на какъв принцип е самия блокаж? Благодаря предварително

  • #2
    До: Проблем с блокаж на Y60

    Блокажът се задейства с вакуум. Като вдигнеш капака от шофьорската страна (на показаното на картинката място) има 2 соленоида. Възможно е някой от тях да е неизправен. Пробвай да ги разръчкаш малко - да провериш ел.съединения, маркучетата. На мен ми се случи нещо подобно при едно пробно каране, когато бях тръгнал да си търся Патрул.

    От тук си дръпни наръчник за Патрул. На стр. 214 - 216 има повече информация за блокажа.
    Прикачени файлове
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с блокаж на Y60

      Блокажа се управлява с въздух, в двигателния отсек има две клапанчета в тях влизат няколко маркучета. Вариантите са два, не работят клапаните или имаш откачен/скъсан маркуч. проследи ги минават по рамата и там може да са скъсани

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с блокаж на Y60

        Временно можеш да включваш/изключваш блокажа ,чрез размяна на маркучетата на клапаните (за целта прочети внимателно принципа на действие на клапаните от линка на Чавдар-V93).
        Аз нови клапани не можах да намеря, но ти ако намериш се обади
        Успех
        [B][U]NISSAN PATROL Y61 II 3.0TD[/U][/B]

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с блокаж на Y60

          Благодаря много за бързата и точна намеса от ваша страна.Размених маркучите на клапаните и блокажа се изключи.Горния клапан не работи.Ще търся някъкав изход от ситуацията,след като имам резултат ще пиша.

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с блокаж на Y60

            Това се лекува ужасно лесно сваляте клапанчетата барабар със стойката и ги потапяте в бензин за една цигара време хубаво да се напоят. След това те почват да работят /чудо/, но след няколко дена спират затова след като ги накиснете в бензин след това ги накиснете в нафта понеже е мазна не исъхва и остават смазани. Метода е изпитан на няколко Патрола и е без отказен разбирасе ако соленоида е здрав.

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с блокаж на Y60

              Първоначално публикуван от GECATA Преглед на мнение
              Временно можеш да включваш/изключваш блокажа ,чрез размяна на маркучетата на клапаните (за целта прочети внимателно принципа на действие на клапаните от линка на Чавдар-V93).
              Аз нови клапани не можах да намеря, но ти ако намериш се обади
              Успех
              Както каза колегата авариино можеш да го излючиш,като размениш мъркучетата те излизат от клапънчетата и слизат надолу,просто няма как да ги сбъркаш само ги размени и готово
              Човек се учи с много практика:D

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с блокаж на Y60

                Първоначално публикуван от petar.6133 Преглед на мнение
                Благодаря много за бързата и точна намеса от ваша страна.Размених маркучите на клапаните и блокажа се изключи.Горния клапан не работи. Ще търся някъкав изход от ситуацията,след като имам резултат ще пиша.

                2 hristo20000
                Абе колега, толкова ли Ви мързи да прочетете това, което написано преди Вас?

                Или е важно на всяка цена да се чува точно Вашия глас? С правилния отговор, два дни след като въпроса е решен?
                Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с блокаж на Y60

                  Първоначално публикуван от petar.6133 Преглед на мнение
                  Благодаря много за бързата и точна намеса от ваша страна.Размених маркучите на клапаните и блокажа се изключи.Горния клапан не работи.Ще търся някъкав изход от ситуацията,след като имам резултат ще пиша.
                  подмяна с клапанчета от друг автомобил пак ще Ви свърши работа, по моргите вървят около 10-15лв. на бройка, нека не Ви притеснява това, че изглеждат различно(аз ползвам от Golf3).

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с блокаж на Y60

                    Вчера с колегата petar.6133 пробвахме варианта с накисването във бензин за една цигара време(макар че и двамата не пушим),но ефект нямаше.Ще пробваме варианти от други автомобили.
                    Galloper II 99г. 2.5TDI дълга база

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с блокаж на Y60

                      Първоначално публикуван от dulgiq0843 Преглед на мнение
                      Вчера с колегата petar.6133 пробвахме варианта с накисването във бензин за една цигара време(макар че и двамата не пушим),но ефект нямаше.Ще пробваме варианти от други автомобили.
                      Колеги пробвайте с нафта.
                      MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
                      (А1+)
                      О877ООО98О

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с блокаж на Y60

                        Имах същият проблем и ми даваха съвет да го реша с клапанчета от газова уредба,но намерих оригинален втора употреба и си реших въпроса.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с блокаж на Y60

                          Да е жив и здрав колегата " bubi" , проблема е решен. Свалих някакъв вакумен клапан(нямам си и на идея за какво служи) намира се над сервото до бубината на голф3 2000куб. Стана перфектно,сега ще търся още един да сменя и другия.На моя беше изгоряла намотката

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем с блокаж на Y60

                            Първоначално публикуван от petar.6133 Преглед на мнение
                            На моя беше изгоряла намотката
                            МММММММ да както казах това за което писах работи АКО Е ЗДРАВ СОЛЕНОЙДА

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X