Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съединителят на тераното ми отказа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съединителят на тераното ми отказа

    Собственик съм на терано 2 бензин 2.4 съединитела ми отказа нацяло никога нее боксувал .Преди да откаже при натискане се чуваше някакво стържене сега педала отива до доло и се връща доло помпата и тя работи добре а съединитела го няма.Знам,че тук има хора които разбират.Знам,че трябва дасе смени съединитела но се претеснявам да нее повредено и друго.Предварително благодаря!

  • #2
    До: съединитела на тераното ми отказа

    Първоначално публикуван от Niko_38 Преглед на мнение
    Собственик съм на терано 2 бензин 2.4 съединитела ми отказа нацяло никога нее боксувал .Преди да откаже при натискане се чуваше някакво стържене сега педала отива до доло и се връща доло помпата и тя работи добре а съединитела го няма.Знам,че тук има хора които разбират.Знам,че трябва дасе смени съединитела но се претеснявам да нее повредено и друго.Предварително благодаря!
    Започни с проверка на маркучите около помпата и виж дали имаш течност в казанчето на съединителя.

    Коментар


    • #3
      До: съединитела на тераното ми отказа

      Ако помпата работи нормално мисля, че ще се наложи сваляне на скоростната кутия за да се види какво е за смяна.
      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

      Коментар


      • #4
        До: съединитела на тераното ми отказа

        Помпа, или нещо по притискането. Вилка, лагер, такива неща. Трябва сваляне на скорости.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          До: съединитела на тераното ми отказа

          Щом се е чувало стържене при натискане, лагера сигурно вече го няма. А много е вероятно и притискателния диск вече да е съсипан. Направо се приготви за смяна на комплект.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            До: съединитела на тераното ми отказа

            Да де, ама ако стърженето е било от самото натискане, може да е и нещо по-дребно. Вилка например, или закрепването и към където е била закрепена.

            Въпроса е че си трябва отваряне така или иначе.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              До: съединитела на тераното ми отказа

              Много ви благодаря на всички

              Коментар


              • #8
                До: съединитела на тераното ми отказа

                Здравейте на всички проблема на съединитела беше счупена прожина на фиродовия диск /спираловидната/ лагерара, претисквателния изглеждаха добре. Аз монтирах нов цял комплект на "ДЕЛФИ"300 лв.за сега съм много доволен.Благодаряви на всички за съдействието.

                Коментар


                • #9
                  До: съединитела на тераното ми отказа

                  На мен също ми се случи, при една разходка в Родопите, след изкачване около 4-5 км не особено стръмно, но само на 1-ва и без да включвам 4х4 без никакви видими причини, спряха да се включват скорости, т.е. всичко се се включва, двигатела работи, но колата не помърдва. След като отворихме скоростната кутия се оказа, че феродовия диск е строшен.
                  Дали това е следствие на не включването на 4х4 или е слаб елемент в Нисана?
                  P.S.
                  За този модел не се продават отделно притискател, феродов диск и аксиален лагер в следствие на което имам здрав притискател, на някой ако му върши работа ще му го подаря.
                  Mitsubishi Pajero 2800+
                  Stop the earth I want to get down

                  Коментар


                  • #10
                    До: съединитела на тераното ми отказа

                    Съединителите често заминават на Тераното.Поне при мен.

                    Коментар


                    • #11
                      От: До: съединитела на тераното ми отказа

                      Виждам, че темата е стара, но ако може някой да ми отговори, притискателния и лагера за дизеловия и за бензиновия вариант еднакви ли са. Сигурен съм, че феродовия ми е износен, дам ли газ над 2000оборота усещам приплъзването, но майстора при който отидох провери и ми даде цена по компоненти, не на комплект, колегата е писал че всичко се продавало комплект. Притеснява ме, че съм с десен волан, а тук четох, че тези ги произвеждали в Япония, дали има шанс дисковете да са различни от стандартните. Имам познат с морга дето продава много Терана, само дето всичко е дизел в т.ч. няколко десни волана, затова питам за притискателния и лагера, ще бъда благодарен на всеки който може да даде информация. Трябва да съм подготвн, щото майстора ми работи с график и планира колата да влезе в гаража му за 2 дни

                      Коментар


                      • #12
                        От: съединитела на тераното ми отказа

                        Няма разлика между ляв и десен волан. Двигателя е еднакъв, скоростната кутия - и тя. Не ги правят в Япония. В Европа ги правят.

                        Оригиналните номера на частите можеш да видиш тук, след като си въведеш VIN номера (номера на шасито):
                        http://www.japancars.ru/cat/nissan/

                        Аз пазарувам оригинални части от Patrol fen или mimo13 от форума, стига да са на вменяема цена.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: съединитела на тераното ми отказа

                          Железен си, късмет, че има хора като теб във форума, ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X