Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нека русофилите да помогнат (подложки на Нисан Терано 2)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нека русофилите да помогнат (подложки на Нисан Терано 2)

    Става дума за тази статия:
    http://www.nissan4x4-club.ru/Razdelu...ex.php?id=7130
    Интересува ме картинка номер 4.Какво слагат над горния шарнир,че от някалко дни ми е влязло в главата да си правя такова нещо но нямам идея от какъв материал да бъде.Може да се включат и други по темата.

  • #2
    каквато и да е твърда подложка която решава проблема болта на шарнира да седи в единия край и да няма ход на тази страна, с подложката болта застава по средата и работи на 2 страни нормално

    Коментар


    • #3
      Принципа ми е ясен.Не ми е ясно от какво да я направя подложката.Все пак трябва да е 2-3см. дебела.Не е лесно да се изработи такова нещо.

      Коментар


      • #4
        Да, превари ме
        Ама си попаднал на статия ... С елементи на белетристика
        Човекът обяснява какво става когато само се натегнат торсионите, какво се чупи, и защо е по-добре навсякъде да се наслагат подложки, така че да се преместят всички точки. Така общо-взето се запазва кинематиката, обаче пък се вкарва допълнителна конзолност. Което също не е хубаво.
        Бе, няма пълно щастие ...

        Коментар


        • #5
          Стефане,стига ме шашка ами дай някоя идея от дълбоката торба .Мисля,че си заслужава да се направи такава подложка.

          Коментар


          • #6
            ) Коя? Червеният правоъгълник на картинка 4 ли?

            Коментар


            • #7
              Точно!

              Коментар


              • #8
                Кайшин го каза - нещо твърдо. Като гледам зеленото отдолу е стомана, черното отгоре сигурно е чугунена отливка. Значи на практика ти трябва ква да е желязна втулка, прост цилиндър с кръгъл канал по оста. Макар че без гледане си е чиста самонадеяност. От моя страна

                Коментар


                • #9
                  Стефан е прав. Само дето не са се потрудили хората да го направят понятно. Ето в този сайт всичко е в снимки и картинки:http://www.jeep.avtograd.ru/Cherokee...ont_spacer.htm
                  Става въпрос за друго окачване и друг тип лифт, просто го давам като пример, на теб няма да ти свърши рабта уви...
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #10
                    quadra,за този бодилифт има много описание в мрежата.При мен е горе-долу точно обратното.Това което искам да направя е подследствие от лифт та макар и не боди.Просто искам да поизправя малко ъглите променени вследствие малък лифт.

                    Коментар


                    • #11
                      Ъ. Не сме ли на прав път?

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от Явор(dorzi)
                        quadra,за този бодилифт има много описание в мрежата.При мен е горе-долу точно обратното.Това което искам да направя е подследствие от лифт та макар и не боди.Просто искам да поизправя малко ъглите променени вследствие малък лифт.
                        Знам, нямам това впредвид, просто не са се постарали в сайта който ти даваш да го направят по-пригледно, другото го дадох само за сравнение, как хората могат да си дадат всичко с чертежи, размери снимки и тн... А че говорим за различни неща, това го казах още в първия пост. Карай, нейсе.
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #13
                          Опитвам се да насоча отговорите ви в правилна насока .Не се заяждам Проблема ми е,че примерно 3см.желязо да се изработи с разните му отвори за "главата" на шарнира и дупките за болтовете му и в същото време да ляга добре на носача ми се струва трудна работа.Предложиха ми някаква плътна гума с конци в нея(не знам как се казва),но търся и други мнения.Пуснах темата защото е интерсно решение да се понормализират нещата с окачването при лифт на А-рамена и би представлявало инерес и за други хора след време може би.В същото време ще се увеличи и хода на окачването,което е проблем при независимото.Нали за това сме технически форум!!!Дайте да обсъждаме варианти.Знам,че 90% са със мостове отпред,но...

                          Коментар


                          • #14
                            Просто трябва да се направи на фреза от стомана от човек който разбира, а после чертежите и снимките да се поместят във форума.
                            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от Явор(dorzi)
                              Дайте да обсъждаме варианти.
                              Аз съм със същото окачване отпред и съм мислил също по този въпрос. В линка който си дал най-важното е накрая - рисковете на този лифт или какво губиш при него. По начина показан на картинките увеличаваш хода на окачването само в едната посока - надолу. Ако се разпредели в двете посоки ще е по-добре. А така започват да окъсяват късите кормилни щанги(накрайниците) и полуосите при крайно долно положение. Очевидно е защо. Поради първото се нарушава геометрията(трапеца) на окачването и оттам управляемостта, а поради второто натоварваш с недопустими ъгли на чупене шарнирите на полуосите и рискуваш направо да се пръснат.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X