Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на уплътненията на задните стъклана GR

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт на уплътненията на задните стъклана GR

    Колеги здравейте.Реших да пиша по въпроса ,защото на Патрола корозията на рамката на задните прозорци и уплътненията са един от проблемите.Всеки /особено този който управлява Патрол/,знае че като понатрупа годинки Нисана започва да гние по въпросната рамка.Моят го взех с доста корозия и подкожушване особено в задния долен край.В крайна сметка мислех,мислех и реших как да го отремонтирам/дано да изкара по-дълго време/.Машината изглеждаше на въпросното място така.



    Ъглите имат нещо като фабрична снадка на гуменото съединение,която внимателно отрязах и след това почистих до такава степен от ръждата,че на места почети хлътвах с отверката в купето.

    Металната рамка, на която се захваща гуменото уплътнение, след почистването на доста места просто липсваше.Но това не ме безпокоеше тъй като принципът на ремонта това не го бъркаше.А на местата където остана,просто беше изтърката от ръждата и третирана с ръждопреобразувател.

    А ръжда повярвайте ми въобще не липсваше.




    След щателното изтъргване и обработка с ръждопреобразувател,минах и към съществената част.Със силикон ,немски на Виктор Рейнц/много е як и издържлив/,всички дупки бяха запълнени,а където имаше метална част беше подлепено гуменото уплътнение към нея.Така смятам че ще се изолира за доста дълго време навлизането на вода между гумата и рамката и корозията ако не спре,то поне ще се забави доста.Ето и крайния резултат.



    Ами това исках да споделя с вас.Не са малко хората притежаващи Патроли и имащи същия проблем.Това е един от най-лесните и ефтини начини да се реши въпроса.Просто ,за да не ви отиде труда на вятъра слагайте хубав/марков силикон/,и вярвам че ще има ефект.Поздрави.
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

  • #2
    До: Ремонт на уплътненията на задните стъклана GR

    Браво!Добра работа си свършил.Аз имам същия проблем,но в много по-сериозни размери...На всичко отгоре моето стъкло е от две части(отваря се чрез плъзгане) и да не ти обяснявам релсата по,която се плъзга на какъв макарон прилича...Аз имах сходна на твоята идея,но си мисля,че най добре би станало ако разкарам целият пакет ,изрежат ми две стъкла с точният размер и ги залепя за самият хардтоп(нещо като на форд бронко например)...но все още не съм намерил,кой и къде да ми ги изреже....Та:завиждам ти благородно как си си решил проблема
    08седемшест5едно513четири

    Коментар


    • #3
      До: Ремонт на уплътненията на задните стъклана GR

      Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
      ... мисля,че най добре би станало ако разкарам целият пакет ,изрежат ми две стъкла с точният размер и ги залепя за самият хардтоп(нещо като на форд бронко например)...
      Лошото при този вариант е, че се лишаваш от едно удобство. При мен през тези прозорци е най-удобният достъп до неща в багажника, които са зад седалките и ако станат неотваряеми ще пада голямо лазене ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        До: Ремонт на уплътненията на задните стъклана GR

        Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
        Браво!Добра работа си свършил.Аз имам същия проблем,но в много по-сериозни размери...На всичко отгоре моето стъкло е от две части(отваря се чрез плъзгане) и да не ти обяснявам релсата по,която се плъзга на какъв макарон прилича...Аз имах сходна на твоята идея,но си мисля,че най добре би станало ако разкарам целият пакет ,изрежат ми две стъкла с точният размер и ги залепя за самият хардтоп(нещо като на форд бронко например)...но все още не съм намерил,кой и къде да ми ги изреже....Та:завиждам ти благородно как си си решил проблема
        Ами то и при мен са плъзгащи прозорци,но вероятно корозията при мен е по-малко.
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #5
          До: Ремонт на уплътненията на задните стъклана GR

          A силикона, който ползваше, миришеше ли на оцет (типичния оцетен силоконов мирис)?

          Ако да, си влязъл в приключение. Желязото ръждясва от него. При това доста бързо.

          Като работиш с железа, ползвай неутрален. Има на няколко производителя. Не мирише на оцет (не е ацетатен), и съхне малко по-бавно (ама много малко). Всичко друго си му е като на другия. Малко по-скъп е. Виждал съм безцветен, бял и черен. На него си пише че е неутрален.

          Безцветен се намира най-лесно.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            До: Ремонт на уплътненията на задните стъклана GR

            здравейте колеги този проблем се отремонтирва но е малко бавно. правил съм го и преди изработвах целия профил от три парчета ламарина за да се получи този "Щ" профил а той изглежда точно така. който е от варна да пиши мога да му помогна

            Коментар


            • #7
              До: Ремонт на уплътненията на задните стъклана GR

              Първоначално публикуван от Patrol fen Преглед на мнение
              здравейте колеги този проблем се отремонтирва но е малко бавно. правил съм го и преди изработвах целия профил от три парчета ламарина за да се получи този "Щ" профил а той изглежда точно така. който е от варна да пиши мога да му помогна
              Аз не съм от Варна,но ще ми помогнеш,ако обясниш каква е идеята ти-гледам твоят прозорец е същият като моят,та явно имаш опит...
              08седемшест5едно513четири

              Коментар


              • #8
                До: Ремонт на уплътненията на задните стъклана GR

                този профил можеш да си го направиш само на извивките е по кофти. демек това което имам в предвид е ако отидеш някъде да го правят никой няма да се хване. та за да стане разделяш "Щ"-то на три части /има прикачено файлче щото не знам как да го сложа в темата/. та във всеки арматурен двор или където правят изделия от метал имат ламарина каквато поискаш и преса. поръчваш Г-образна шина /1/ след това си поръчваш шиничка /2/ от 1см. ,но на теб ти трябва да е 8мм, но ти казват че под 1см не могат да изрежат и я намаляш после с шмиргела или ъглошлайфа до 8мм.. след което си поръчваш още една шина мисля че беше 22или 25 мм /3/ за най отвън. и като ги съединиш /съжалявам че не помня размерите на на 1-вата шина/ се получава този профил. а за ъглите като свалиш целия прозорец вадиш стъклата и ги използваш за еталон на извивката общо взето това е с удоволствие бих ти го направил но виждам че си от софия
                Прикачени файлове
                Последно редактирано от Patrol fen; 22-05-08, 19:39.

                Коментар


                • #9
                  До: Ремонт на уплътненията на задните стъклана GR

                  Благодаря!Много подробно обяснение.А скъсаните гумени уплътнения какво ги правиш???-лепиш ли ги,или ползуваш някакви универсални???
                  08седемшест5едно513четири

                  Коментар


                  • #10
                    До: Ремонт на уплътненията на задните стъклана GR

                    ами нямамл съм скъсани уплатнения но сигурно бих ги залепил с нещо

                    Коментар


                    • #11
                      До: Ремонт на уплътненията на задните стъклана GR

                      Извади от някой бус или баничарка, които са с плъзгащи стъкла. Аз така правя. Ако са широки твоите водачи може и от лека кола. От водача на стъклото. За самите уплътнения нямам идея.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Ремонт на уплътненията на задните стъклана GR

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        A силикона, който ползваше, миришеше ли на оцет (типичния оцетен силоконов мирис)?

                        Ако да, си влязъл в приключение. Желязото ръждясва от него. При това доста бързо.

                        Като работиш с железа, ползвай неутрален. Има на няколко производителя. Не мирише на оцет (не е ацетатен), и съхне малко по-бавно (ама много малко). Всичко друго си му е като на другия. Малко по-скъп е. Виждал съм безцветен, бял и черен. На него си пише че е неутрален.

                        Безцветен се намира най-лесно.
                        Ами силиконът миришеше на гадно,но чак пък на оцет...и е на Виктор Рейнц.От този който се ползва за мазане по гарнитурите на автомобилите.Издържа до 300град.С. ,но никъде не пише дали е неутрален или не.А за цената хич не е ефтин-15.50лв.струва тубичка от 70мл.Ето за това говоря.
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от lubashki777; 23-05-08, 06:43.
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Ремонт на уплътненията на задните стъклана GR

                          Малеее,много са им големи транспортните разходи на тези,от които си купил силикона-миналата седмица си купих такъв за 10 лв.Едва ли ще причини корозия,все пак е за уплътняване на метални повръхности.
                          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Ремонт на уплътненията на задните стъклана GR

                            А знаете ли откъде могат да се намерят нови гумени уплътнения на задните прозорци за Нисан Патрол ГР
                            Милен Милков
                            Offroad-Русе

                            Коментар


                            • #15
                              До: Ремонт на уплътненията на задните стъклана GR

                              Първоначално публикуван от madmimi Преглед на мнение
                              А знаете ли откъде могат да се намерят нови гумени уплътнения на задните прозорци за Нисан Патрол ГР
                              Нови извън оригиналните/които естествено че ще трябва да чакаш доста време да ти ги доставят тези от Нисан,и невероятно високата цена която ще ти кажат/,други не знам точно за модела от къде може да се намерят......мисля че от никъде.Вариантът е напасване от нещо друго или ако се намерят оригинални на втора употреба.Поздрави.
                              П.П.Виждам че си от Русе..... Гена продава ГР на части,виж дали неговите стоят и дали са здрави.
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X