Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за тунинг на Y61

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за тунинг на Y61

    Здравейте,

    Някой има ли опит с подобна кола?

    Интересува ме колко инча е опималния лифт и с какви гуми.Целта е да се постигне максимална проходимост без сериозно намаляване на шосейните качества. Двигателя е 3.0

    Благодаря
    Nissan Patrol Y61

  • #2
    До: Въпрос за тунининг на Y61

    Първоначално публикуван от Novice Преглед на мнение
    Здравейте,

    Някой има ли опит с подобна кола?

    Интересува ме колко инча е опималния лифт и с какви гуми.Целта е да се постигне максимална проходимост без сериозно намаляване на шосейните качества. Двигателя е 3.0

    Благодаря
    Четене му е майката. Ползвай търсачката , има много написано. Няма такова нещо като оптимален лифт. Зависи за какво ще го ползваш. И няма максимална проходимост. Какво разбираш под това понятие? Успех.

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос за тунининг на Y61

      Разгледай Y60 на Петрови (има тема залепена най-горе). 4" окачване и около 33" гуми - като конструкция са много близо Y60 и Y61.
      Technical Rescue Direct - life lies in courage
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос за тунининг на Y61

        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
        Четене му е майката. Ползвай търсачката , има много написано. Няма такова нещо като оптимален лифт. Зависи за какво ще го ползваш. И няма максимална проходимост. Какво разбираш под това понятие? Успех.
        Абе четох. За Y61 обаче почти нищо няма.А максимална проходимост е ясно че няма. Въпроса за мен е да се постигне "максималното" като просвет и ходове на окачането без драстично да се загуби макс.скорост и устойчивост на асфалт
        Nissan Patrol Y61

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос за тунининг на Y61

          Имам такъв има и 2 теми тук едната е за лебедка и дроня а другата е за лифт 2" пасва му идеално

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос за тунининг на Y61

            Първоначално публикуван от Явор Преглед на мнение
            Имам такъв има и 2 теми тук едната е за лебедка и дроня а другата е за лифт 2" пасва му идеално
            Точно твойта тема намерих

            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=24412

            Какви гуми си сложил на 2та инча?
            Колко ти е клиренса?
            Това окачване за колко допълнителна тежест е ?

            Къде е темата за лебедката?
            Nissan Patrol Y61

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос за тунининг на Y61

              Първоначално публикуван от Novice Преглед на мнение
              Точно твойта тема намерих

              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=24412

              Какви гуми си сложил на 2та инча?
              Колко ти е клиренса?
              Това окачване за колко допълнителна тежест е ?
              Най добре му стоят 33"/12,5"/16" иначе влизат и 35" със фланци, но ако го вдигаш задължително му сложи и фланци за да си запазиш стабилноста.Клиренса не съм го мерил, разликата е огромна и возията се подобри значително чуствам колата "по-стегната".
              Моя е с лебедка отред и това "клюмване" като мине през дупка изчезна след монтажа на окачването.

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос за тунининг на Y61

                Първоначално публикуван от Явор Преглед на мнение
                Най добре му стоят 33"/12,5"/16" иначе влизат и 35" със фланци, но ако го вдигаш задължително му сложи и фланци за да си запазиш стабилноста.Клиренса не съм го мерил, разликата е огромна и возията се подобри значително чуствам колата "по-стегната".
                Моя е с лебедка отред и това "клюмване" като мине през дупка изчезна след монтажа на окачването.
                без фланци с 2 инча и 33ки губи ли се стабилността?
                Nissan Patrol Y61

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос за тунининг на Y61

                  Първоначално публикуван от Novice Преглед на мнение
                  без фланци с 2 инча и 33ки губи ли се стабилността?
                  При всички случай щом качваш нагоре трябва и настрани .
                  Не е задължително но е препоръчително.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос за тунининг на Y61

                    Първоначално публикуван от Novice Преглед на мнение
                    Абе четох. За Y61 обаче почти нищо няма.А максимална проходимост е ясно че няма. Въпроса за мен е да се постигне "максималното" като просвет и ходове на окачането без драстично да се загуби макс.скорост и устойчивост на асфалт
                    Y60 и Y61 се различават само в купето и имат малки отлики в двигателя, интеркулер и системи за закрепването му... Също и в помпата и маховика... Всичко друго е еднакво, окачвания и всякакви тунинги по трансмисията са еднакви...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпрос за тунининг на Y61

                      Разликата по укачването всъщност е само това че на Y61 има система за разкачване на стабилизиращата щанга на задния мост, другото е 1 към 1

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпрос за тунининг на Y61

                        Първоначално публикуван от Novice Преглед на мнение
                        Първоначално публикуван от Явор
                        Най добре му стоят 33"/12,5"/16" иначе влизат и 35" със фланци, но ако го вдигаш задължително му сложи и фланци за да си запазиш стабилноста.Клиренса не съм го мерил, разликата е огромна и возията се подобри значително чуствам колата "по-стегната".Моя е с лебедка отред и това "клюмване" като мине през дупка изчезна след монтажа на окачването.
                        без фланци с 2 инча и 33ки губи ли се стабилността?
                        Ако идеята ти с този въпрос е да избегнеш фланците, просто вземи по-изнесени джанти. На братя Петрови проекта (Y60) е с 4" лифт, 33.4" гуми и джанти 16 цола с -15 офсет. И поведението на джипа на асвалт е много добро.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въпрос за тунининг на Y61

                          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                          Ако идеята ти с този въпрос е да избегнеш фланците, просто вземи по-изнесени джанти. На братя Петрови проекта (Y60) е с 4" лифт, 33.4" гуми и джанти 16 цола с -15 офсет. И поведението на джипа на асвалт е много добро.
                          Mangels имат патролски железни джанти 8х16 ЕТ -25. Това са джантите Не знам колко струват но едва ли са суер скъпи.
                          Technical Rescue Direct - life lies in courage
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                          Коментар


                          • #14
                            До: Въпрос за тунининг на Y61

                            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                            Ако идеята ти с този въпрос е да избегнеш фланците, просто вземи по-изнесени джанти. На братя Петрови проекта (Y60) е с 4" лифт, 33.4" гуми и джанти 16 цола с -15 офсет. И поведението на джипа на асвалт е много добро.
                            Аз точно това мисля да направя. Така и така ще купувам джанти ,та ако може 2 в 1
                            Nissan Patrol Y61

                            Коментар


                            • #15
                              До: Въпрос за тунининг на Y61

                              Първоначално публикуван от Novice Преглед на мнение
                              Аз точно това мисля да направя. Така и така ще купувам джанти ,та ако може 2 в 1
                              Имай предвид, че намирането на джанти 8Jx16 с минусово ЕТ се оказа нелека задачка. Особено, ако джантите не ти трябват "за пред кафето".

                              За гореспоменатия модел (Triangular) на Мангелs от "Боряна" ми казаха, че наличните количества били изчерпани и не било ясно дали изобщо ще внасят още.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X