Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със скоростомера на Nissan Terrano II

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със скоростомера на Nissan Terrano II

    Здравейте колеги, имам проблем със скоростомера на джипката ми Nissan Terrano II 2001 г. Търсих в интернет и по моргите, но нищо не намерих. Ще се радвам ако споделите как мога да се справя с проблема.
    П.П. До колкото разбрах, ако трябва да сменям цялото табло на скоростомера, трябва да е точно на фирмата производител (Magneti Marelli)

  • #2
    От: Проблем със скоростомера на Nissan Terrano II

    Какъв точно е проблема ?
    Ако е , че не отчита точно , при всички е така с оригиналните гуми .
    С 31-ци нещата си идват на мястото.
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • #3
      От: Проблем със скоростомера на Nissan Terrano II

      Това е много често срещан проблем с тъблата. На моето терано първо изчезнаха светлините на тъблото, след това скоростомера ми заби на 80км/ч и независимо от скоростта си седи на 80,след разкачане на акумулатора проблема се оправи скоростомера си работи. После оборотомера заби в 6000 оборота докато работи на празен ход и при подаване на газ подминава 6000 оборота и този проблем се оправи от само себе си. Не съм купувал ново тъбло защото не знам дали ги има нови а и ако ги има сигурно са много скъпи, а ако е втора ръка може и то да е в същото положение, не ми пречи и така да карам все пак джипа е за в гората и за работен кон, не пътувам на дълго с него.
      Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

      Коментар


      • #4
        От: Проблем със скоростомера на Nissan Terrano II

        Няма ги нови. Но проблема е решим - презапояват се, ако трябва и процесора се сменя и препрограмира. Подробности за последния не знам - имаше човек в terrano групата на Facebook, дето си беше решил проблема.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем със скоростомера на Nissan Terrano II

          Проблема ми е, че на таблото не ми работят скоростомера, оборотомера и температурата. Можете ли да ми кажете как се казва точно тази фейсбук група или пък някой майстор, който може да оправи проблема?

          Коментар


          • #6
            Ако не бъркам, това е профила на човека в сураттефтера, който ми е споменавал че е нямерил кой да му реши проблема:
            https://www.facebook.com/dani.stefan...n=group_dialog

            А това е групата:
            https://www.facebook.com/groups/268902390284689/
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              Да не отварям нова тема но след като се сдобих с Навара д22 се оказа ,че километража и брояча не работят,другото работи (изгорелите лампички не ги броя ,ще бъдат сменени).Легнах отдолу ,но не е на жило ,има същатата врътка на скоростите като на Тераното жилото ,но до нея стигат кабели...Та дали трябва табло да сменям или има вероятност на скоростите да има зъбчатка и в нея да е проблема ?
              "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
              Кольо.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X