Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изненада при сутришно палене

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изненада при сутришно палене

    Ситуацията е следната:
    Сутринта, температурата е около -19градуса, навиват се 2-3 оборота на ръчната газ, подгряване,старт и Нисана запалва след 1оборот на мотора, след което оборотите се вдигат до 1000 и след това следва пълен форсаж до откат абсолютно сам без да пипам педала на газта.Успях да го спра от контактния ключ на около 4000обр. Следва втора повтаряща се процедура(като го гася на 1500-19000 обр.), и на третия път се стабилизира на 1300обр. и в рамките на 2мин. сам слезе на 600обр.
    До края на деня без значение колко време стои от запалване до запалване, проблема не се повтори, до следващата сутрин когато го повтори но се стабилизира по бързо.
    Мотора 2.8ТД, горивото е АлпинДизел и добавка за студен старт (без марки). Имам чувството, че някой се е скрил под капака и тайно е дал газ до край.
    Колеги, имате ли мнения на какво би се дължи това?
    LZ1HRD

  • #2
    До: Изненада при сутришно палене

    И НЕ Е замръзнало жилото за газта ,и ако наистина няма никой под капака остава ГНП , има двурежимен регулатор на оборотите ....финна механика,която се влияе от качеството на горивото ,прочети
    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ewpost&t=24395
    ниските температури влияят на хлабините има още доста дни за проби снимай помпата има помпи с термоавансатор който подават газ ,но
    FJ40 07 1984 VIVA TEL 0877 454448
    BJ42 04 1982
    FJ62 11 1983 skipe blago4x4
    LZ 2 BHB

    Коментар


    • #3
      До: Изненада при сутришно палене

      Каквато и да е повредата тя може да се отстрани (ГНП идр.) но не доумявам как се самофорсира и то възходящо, като при натиснат до край педал. Това се случва при първи и втори старт, след това колата се стабилизира перфектно (след 2мин.) и започва да работи като чели е седяла в топъл гараж цяла нощ. (При две форсажа за 1мин. мотора не може да отвърне толкова бързо). Незнам
      Знам само, че това може да ми убие мотора при такива минус температури и такива обороти.
      LZ1HRD

      Коментар


      • #4
        До: Изненада при сутришно палене

        на мен ми се е случвало да си играя с ръчната газ и съм забелязал че има аномалии :четвърт оборот- няма реакция, половин оборот и 2000 оборота а после като щур въртя на обратно и оборотите бавно падат. явно тази газ не иска да я пипат. новите модели имат ръчна газ но тя е с клавиш и две полужения .заради температурата, гъстото масло и хидравличните повдигачи форсирането на студен мотор може да създаде големи грижи. чувал съм за скъсан колянов вал от такова нещо.
        пази боже!
        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X