Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Терано 2.4 няма искра на свещите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Терано 2.4 няма искра на свещите

    Здравейте колеги имам сериозен проблем ,не мога да го запаля от седмица,вечерта паркирам сутринта въртя не пали,в делкото има бубина и датчик смених ги има метална шайба която се върти през датчика, смених и компютър и ключ и имобилайзер и пак няма искра може ли някой да помогне?

  • #2
    От: Терано 2.4 няма искра на свещите

    Има една голяма сива букса отпред на капака на клапаните под въздуховода мисля с 4 или 6 кабела провери ти с пищялката на мултицета .
    Примен беше така и на тази букса единит кабел беше скъсан и нямаше ток запоих го и се оправи.
    Успех
    NISSAN Terrano II 2.4 i 12v
    Колкото ви е по проходим джипа толкова повече ще ходите пеша за трактор

    Коментар


    • #3
      От: Терано 2.4 няма искра на свещите

      Първоначално публикуван от mdimov Преглед на мнение
      Здравейте колеги имам сериозен проблем ,не мога да го запаля от седмица
      Щом е от седмица значи не е сериозен.....а и помощ не сте търсили.
      При тези системи няма много виновници-
      -Проблем с привода на дистрибутора
      -Проблем в датчика и комутатора (вътре в делкото)
      -Проблем в бобината
      -Проблем в захранващата верига или контактния ключ

      И най вече проблем в начина на диагностика.......................

      Коментар


      • #4
        От: Терано 2.4 няма искра на свещите

        Извинявам се че пиша в темата на колегата ,но и при мен се появи проблем ,пали без проблем студен-топъл ,до около 2500 оборота мотора се развърта много добре ,дори на 5 та скорост ,и след тия обороти почва мъката -мотора буквално забива и колкото повече натискам газта още повече забива ,все едно нещо го "души". Свещи ,и филтри нови са....замислям се за нови кабели,бубина и дистрибуторна капачка ???
        Пп от генерацията излиза една търба и отива към колектора ,като преди него минава през клапан вероятно ЕГР възможно ли е да е блокирал ???
        "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
        Кольо.

        Коментар


        • #5
          От: Терано 2.4 няма искра на свещите

          Благодаря за отговорите само да попитам как със пищялката да проверя буксата от къде до къде?

          Коментар


          • #6
            От: Терано 2.4 няма искра на свещите

            Няма скъсани кабели още немога да го запаля ако някой се сети при кой да го закарам да го оправи ....

            Коментар


            • #7
              От: Терано 2.4 няма искра на свещите

              Последно редактирано от jeko47; 07-05-18, 22:00.
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #8
                От: Терано 2.4 няма искра на свещите

                Първоначално публикуван от hunter vl Преглед на мнение
                ...ЕГР възможно ли е да е блокирал ???
                Всичко е възможно. Възможно е и да не затваря като хората.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Терано 2.4 няма искра на свещите

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Всичко е възможно. Възможно е и да не затваря като хората.
                  Наврях една пластина ,метална ,между всмукателния колектор и клапана но няма сериозен ефект ?
                  "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                  Кольо.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Терано 2.4 няма искра на свещите

                    А капачка и палец провери ли? Че преди няколко дена сменях на друго - счупен палец и изпилени от него крачета на капачката. И цяла зима се чудим кво му е.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Терано 2.4 няма искра на свещите

                      Смених кабели ,капачка ,палец .При смяната на кабела на бубината в клемата (не съм сигурен дали така се нарича )където влиза кабела на дъното имаше може би 3-4 мм пласт финен прах ,издухах го с въздух ,малко WD и с финна шкурка зачистих отвътре .Определено върви по добре ,въпреки че на 5 на байр пак има леко забиване след 3000 оборота от време на време ,но като цяло е ОК .Сега чакам влажно време да видя как ще се дътжи.
                      "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                      Кольо.

                      Коментар


                      • #12
                        Колега ще споделиш ли къде беше проблема защото аз имам същия проблем. Поздрави

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X