Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мирис на гума от гърнето на бензиново терано

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мирис на гума от гърнето на бензиново терано

    Искам да попитам дали някой е имал подобен проблем, при изкачване на по високи обороти се усеща мирис на гума и след изгасяне на двигателя гърнето продължава да пуши известно време. Става въпрос за бензиново терано с ГИ.

  • #2
    От: Мирис на гума от гърнето на бензиново терано

    Първоначално публикуван от ANDI7773 Преглед на мнение
    Искам да попитам дали някой е имал подобен проблем, при изкачване на по високи обороти се усеща мирис на гума и след изгасяне на двигателя гърнето продължава да пуши известно време. Става въпрос за бензиново терано с ГИ.
    Богата смес гори в катализатора (ако го има, де), респективно в гърнето. Миризмата може да е И от опиращи в гърнето пластмаси или ластици / гумени пръстени, на които гърнето е окачено.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      От: Мирис на гума от гърнето на бензиново терано

      Или двигатела пипа масалце и го е запушил/ако го има/.

      Коментар


      • #4
        От: Мирис на гума от гърнето на бензиново терано

        Здравейте, при мен имаше подобна миризма, но ми бяха кърпили в двигателния отсек пред шофьора и бяха мазали с нещо, което обгаряше от генерацията. Може ситуацията да е подобна и при тебе колега. Ако се съмняваш във катализатора смени го за тераното няма никакъв проблем, но си го запази .

        Коментар


        • #5
          От: Мирис на гума от гърнето на бензиново терано

          Има ли газ?Щото при мене има някаква подобна миризма,но само от една газостанция.Масло "пипа" нормално ,1литър на 8-10 000,мотор на 289 000.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #6
            От: Мирис на гума от гърнето на бензиново терано

            Да от скоро съм с ГИ, преди това нямаше подобни проблеми, но не знам дали не е от богата смес. Между другото установих, че катализатора загрява доста повече от гърнето назад и дали действително не е запушен

            Коментар


            • #7
              От: Мирис на гума от гърнето на бензиново терано

              Катализатора е нормално за загрява най-много от всичко останало по генерацията. Това му е работата все пак.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Мирис на гума от гърнето на бензиново терано

                Смени газостанциите и виж дали ще мирише.В някои газостанции мирише от маслото което бухат в газта.Точно това установих аз ,зареждам на ОМВ,SNG,Петрол и не мирише,зареждам на една близка до нас мирише,но няма проблем като вървене и качество на горивото,утайки и боклуци също.
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #9
                  От: Мирис на гума от гърнето на бензиново терано

                  При една заигравка в дълбок сняг в близост до краварник, джипа ми затъна качествено! Слизайки за оглед потънах до колене в нещо твърде меко и лепкаво за да е сняг, а когато си извадих краката що да видя ... кравещки лайна!? Издърпаха ме, но след това две седмици след като гърнето опече "сместа", миришеше яко на нещо между гума и феродо. Случвало ми се е и найлонова торба да полепне по генерацията ... миризмата е почти като на гума! Та според мен е необходимо добре да се огледа цялата магистрала като се почне от изходните колектори /за масло по тях/, до последната тръба.
                  п.п. не знам как се експлоатира джипа, но в гората в заблатено място с потопени гърнета ... също мирише яко.
                  Поздрави.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мирис на гума от гърнето на бензиново терано

                    Първоначално публикуван от ANDI7773 Преглед на мнение
                    ........ и след изгасяне на двигателя гърнето продължава да пуши известно време.
                    Значи става въпрос за изгорели газове или неизгорели

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мирис на гума от гърнето на бензиново терано

                      Изгорели са но въпреки че двигателя е във покой от ауспуха продължава да пуши

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мирис на гума от гърнето на бензиново терано

                        Да де ама има ли катализатор в крайна сметка. Ако да махни го.На един Опел след такива баири видях тръбите до катализатора заедно с него да стават червени

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мирис на гума от гърнето на бензиново терано

                          не знам дали е уместно питането ми, но дали ангренажната верига би имала общо със зловонието от ауспуха. Питам защото четох на друго място във форума, че именно от там възникват подобни проблеми.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X