Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Новото" Terrano на sparkybg

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: "Новото" Terrano на sparkybg

    Това е Нисански документ за Z30 CRD мотор:

    ZD30DDTi Engine Oil Pump
    The Oil Pump is driven by the front of the crankshaft. The
    design of the pump is unchanged from the previous
    engine.
    Oil Pressure is monitored via the ECM with the utilisation
    of an Oil Pressure Sensor which is located at the RH
    rear of the engine.
    In addition to the Oil Pressure Sensor there is an Oil
    Pressure Switch located at the LH front of the engine,
    above the oil filter. This switch will ground & illuminate
    the ‘red oil can’ warning light when there is close to 0 Oil
    Pressure.
    The above mentioned Oil Pressure SENSOR is
    connected directly to the ECM. If the ECM measures
    specific pressures at certain engine speeds &
    temperatures, the ECM will signal the Instrument Cluster
    to illuminate the RED OIL CAN warning light on the
    Instrument Cluster.


    Така,че за ниско налягане на маслото ключа си остава, който пали и лампата на таблото. Забележи ,че от 2005 е кампанията при което на предишни модели сменят ключа за високо налягане заедно с компа. Защо ще сменят и компа? Не е евтин все пак? Обяснението от тукашен сервиз на Нисан беше ,че окабеляването било друго, но аз не забелязах променено окабеляване. Трудно се достига до достоверна информация.
    В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
    В. Иванов

    Коментар


    • От: "Новото" Terrano на sparkybg

      Казвам само какво излиза по каталозите. За останалото не искам да спекулирам. Въпросния ключ за високото налягане го има под 5-6 номера, и не само него.

      ПП: Компютър може да е сменян със сигурност по повече причини отколото можем да се сетим. Достатъчно е да се е дънил при някои режими например. Не е сигурно че може да му се налее само мозък без да се смени. А може и да е имало партида дефектни части например. Това последното хич не е рядко явление.

      А и не гледай пазарната му цена. Себестойността му е смешна - няма нищо сложно и скъпо в производството на такова нещо. Даже по тогавашните стандарти. И е съвсем възможно да са си избили парите няколко пъти чрез намалени гаранционни ремонти и смени на мотор например.

      Датчика - през годините има няколко промени за препоръчваното масло като визкозитет (във въпросния документ за CRD-то пишеше и това, ако помня добре, но и да не е точно тоя, пак съм го чел в официален такъв). Налягането често силно зависи от вискозитета. От там и променените датчици.
      Последно редактирано от sparkybg; 02-02-18, 18:53.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: "Новото" Terrano на sparkybg

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0881.jpg
Прегледи:1
Размер:270.5 КБ
ID:5780167

        Ето така изглежда датчика. Ако имаш инфо що за чудо е ще е добре, според руснаците е 2006 година модел( по външен вид). Интересното, че не мога да влезна в сервизен режим с кламера давайки 1 и 8 пин на късо. ОБД тип букса е разбира се. Аз ли бъркам нещо, не знам, затова се ровя къде ли не.

        Имаш ли някакво описание на масления сензор na CDR, да не се окаже пак ключ ?
        В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
        В. Иванов

        Коментар


        • От: "Новото" Terrano на sparkybg

          Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
          [ATTACH=CONFIG]946478[/ATTACH]

          Ето така изглежда датчика. Ако имаш инфо що за чудо е ще е добре, според руснаците е 2006 година модел( по външен вид). Интересното, че не мога да влезна в сервизен режим с кламера давайки 1 и 8 пин на късо. ОБД тип букса е разбира се. Аз ли бъркам нещо, не знам, затова се ровя къде ли не.

          Имаш ли някакво описание на масления сензор na CDR, да не се окаже пак ключ ?
          25070-CD00A му е номера. Има картинки в нета колкото искаш и няма нищо общо с това на картинката ти. То всъщност прилича повече на температурен сензор, или адаптер някакъв. Жица ли отива до него или тръгва тръбичка от там?
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: "Новото" Terrano на sparkybg

            Тава на картинката е това което ми поставиха от Нисан. Понеже е заврян зад стартера не се вижда целият. С кабел/и е в черният шлаух. Вариантите са два, новият датчик ако е по голям и опира отсреща в болтовете са сложили Т преходника да го изкарат странично по блока( може би най вероятно), другият вариант е преходника да служи и за редуктор.Пълна енигма за сега.

            Този датчик като сензор никъде не съм го срещал при CDR. Ето как е след 2006:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:oil_press_zd30.jpg
Прегледи:1
Размер:113.3 КБ
ID:5780186
            Ключ който се следи вече от компа, но е ключ.
            В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
            В. Иванов

            Коментар


            • От: "Новото" Terrano на sparkybg

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              И първата изненада - двигателя е със заводски едномасов маховик. И съм сигурен че е заводски - съединителя си му е оригиналния - по много неща си личи че там .
              Честито ! Отърва се и от съединител за една торба пари
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                Според това, което намирам, на CRD са 2 ключа + въпросния датчик.

                ПП: Въпросното на снимката е "Oil pressure adapter" с номер 15193-VC310 или 15193-VC30B. Татчика или ключа е завит на него.

                "C HIGH" на картинката:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1458737264216e02da6787cefd8a489f-972x520.gif
Прегледи:1
Размер:78.8 КБ
ID:5780200

                При него е единия ключ. А на "C" на картинката е датчика.

                За CRD-то има един Appendix X на сервизното ръководство, където би-трябвало да са тия промени.
                Последно редактирано от sparkybg; 03-02-18, 13:18.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Честито ! Отърва се и от съединител за една торба пари
                  Той съединителя си е един и същ. Само маховика е различен.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                    Това няма как да е вярно. Съединител за демпферен маховик е със "трърдо" феродо ,за плътен със демпферни пружини.
                    Калин Владов,09РСПБЗН

                    Коментар


                    • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                      Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                      Това няма как да е вярно. Съединител за демпферен маховик е със "трърдо" феродо ,за плътен със демпферни пружини.
                      Дали? Да ти ги снимам комплект демферен маховик и диск с пружини.

                      Коментар


                      • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                        Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                        Това няма как да е вярно. Съединител за демпферен маховик е със "трърдо" феродо ,за плътен със демпферни пружини.
                        Не винаги е така Калине!
                        И аз съм виждал двумасов махових със съединител на който феродовият диск е с пружини, а не твърд. При това оригинален, мисля че беше на Спринтер.

                        Поздрави!

                        Коментар


                        • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                          Това и аз съм виждал. Но твърдя ,че няма съединител ,който да се монтира и на твърд ,и на демпферен маховик.
                          Калин Владов,09РСПБЗН

                          Коментар


                          • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Според това, което намирам, на CRD са 2 ключа + въпросния датчик.

                            ПП: Въпросното на снимката е "Oil pressure adapter" с номер 15193-VC310 или 15193-VC30B. Татчика или ключа е завит на него.

                            .....
                            Супер.
                            Датчик 25070, да. Имаш ли го този "апендисит" 10, ?

                            Намерих по ясна картинка с малки разлики как е при мен.
                            Прикачени файлове
                            В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                            В. Иванов

                            Коментар


                            • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                              Нямам го. При мен са двата ключа, единия завит директно където ти е адаптера, другия завит директно върху масления топлообменник. Стартера ми е редукторен и смешно малък. Не знам дали на Патрола е същия.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                                Открих нещо от нисанските документи за дилари, линеен датчик налягане/напрежение е сензора. ЕКУ следи обороти-налягане( по подадено напрежение) и пали лампата при проблем в в диапазона . Изглежда по същия начин като High switch. Low pressure switch си е дежурен при всички модели.

                                Както винаги, не всички CRD 2006/7 са с този сензор а с ключ по схемата дето качих по нагоре.
                                Последно редактирано от Жоро Байкушев; 03-02-18, 21:27.
                                В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                                В. Иванов

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X