Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде е мястото на Патрол-ите...?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

    Първоначално публикуван от hristo20000 Преглед на мнение
    Парадокса е че реших да го сменям,и се убедих че доста хора не могат да оценят предимството на обслужената машина и 13 000лв.за такъв GR 95г. им се виждат огромна сума.

    Както показва практиката, опитите човек да си върне поне част от изразходваните за ремонти и подобрения средства са най-често обречени на неуспех ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #47
      До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

      Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
      Първоначално публикуван от hristo20000
      Парадокса е че реших да го сменям,и се убедих че доста хора не могат да оценят предимството на обслужената машина и 13 000лв.за такъв GR 95г. им се виждат огромна сума.
      Както показва практиката, опитите човек да си върне поне част от изразходваните за ремонти и подобрения средства са най-често обречени на неуспех ...
      Абсолютен факт. А и какво значи обслужена машина? Критериите на всеки са различни.

      Коментар


      • #48
        До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

        Първоначално публикуван от горби Преглед на мнение
        Днес смених маслото на двигателя... Около 7 литра.... маслен, и горивен филтър по 19 лева парчето...... Въздушен филтър не успях да намеря, ще търся след празниците....... Сложих масло Мобил 10В40.... Защо, след като прочетох лоши отзиви за него и стария собственик упорито ми препоръча Тексако? Ами защото 2 години слагам от същото на Мерседеса и както споменах някъде по темите - Мерседеса е в перфектно състояние двигателя след 100 000 км почти минати само с такова масло..... Консултирах се и с момчетата при които сменям масло от години - казаха - важното е да е по-тъничко заради турбото.... Инак по тяхната книга го дават пълна синтетика... Но си спомних и съветите на Пламен тук във форума, че трябва да е поне 15в40.... Преди това четох и инструкцията на производителя, която казва че в температурен дипазон +30 град. -20 град може да се ползва 10В40...... Та така..... С новото масло показанието ми е малко под 4 на уреда за налягане, лампата гасне веднага, двигателят утихна и взе да мърка, сега се чува само свистенето на някакъв лагер.... Или е динамо или водна помпа - ще си каже скоро като сменя него ремък..... Сложих и някаква добавка на Лики Моли за дизелово гориво за да прочистя горивната система и веднага смених горивния филтър......
        Някой ако ще си купува 6 или 8 цилиндров мотор да знае че боли при смяна на масло.....
        Ще те успокоя ли като ти кажа че моя взима 10 литра в мотора, 7 в раздатката и кутията и по 3 в диференциалите. Маслото на мотора сменям на 5000 щото го карам доста студен, а на другите агрегати на 20 000, защото поемат влага.

        Коментар


        • #49
          До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

          И аз сменям 6,4 л. на всеки 5000 км ... и още 6 л 75-140 на 15-20000 км.
          И не ме боли!!!
          Даже ми е кеф ... като знам какво го чака в гората ...
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • #50
            До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

            Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
            Даже ми е кеф ... като знам какво го чака в гората ...
            Нека мре гадината!

            Коментар


            • #51
              До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

              Моя красавец също е дълга база без клима но маи рядко се случва това съчетание 7+1 с клима за да е ефективен лятото трябва да има радиаторче за климатика и при 2 рото парно отзад с това несъм запознат.ИМАМ един кофти въпрос колко ви лапат камиончетата зимата При мен е маи малко зле около 15/100 градско. А при вас
              Човек се учи с много практика:D

              Коментар


              • #52
                До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

                Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                Ще те успокоя ли като ти кажа че моя взима 10 литра в мотора, 7 в раздатката и кутията и по 3 в диференциалите. Маслото на мотора сменям на 5000 щото го карам доста студен, а на другите агрегати на 20 000, защото поемат влага.

                Няма такова понятие "боли при смяна на масло". Има "боли при основен ремонт"
                Най-евтиния "ремонт" е профилактиката !

                Коментар


                • #53
                  До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

                  Първоначално публикуван от hristo20000 Преглед на мнение
                  Моя красавец също е дълга база без клима но маи рядко се случва това съчетание 7+1 с клима за да е ефективен лятото трябва да има радиаторче за климатика и при 2 рото парно отзад с това несъм запознат.ИМАМ един кофти въпрос колко ви лапат камиончетата зимата При мен е маи малко зле около 15/100 градско. А при вас

                  При мен за сега е 15/100 извънградско.... Колко е градско не ми се смята дори. Не знам на какво се дължи, защото нямам проблеми с палене, вървене, ускорение, обороти, горене на масло и т.н. Като пали сутрин с обогатителя излизат едни страшни пушилки и мирише на неизгоряла нафта, но след 2-3 мин работа изчезват пушилките и миризмата, дори и при форсиране после като позагрее не пуши..... Ама като не разбирам на тия пусти дизели.... Иначе върви и ускорява като лека кола - голям пъргавел.... Естествено не я караме като лека кола, а относително спокойно, между 2000 и 3000 оборота.... Обаче лапа като ТИР..... Вчера заредих на ЕКО кинитрон 24 литра и ги изяде за 160 км. до Шумен и обратно...

                  Колкото до цената... Аз като търсих хубав и обслужен Патрол в началото на Декември, намирах само нов внос за около 10500 лв. или уморени работни коне за по 7 -8 000лв. Погледнах как са из Европа цените - хубавите екземпляри са много скъпи и там... Та този не се продаваше, ама за 12 500 ми го дадоха, с репутацията на "напълно обслужен" Даже ГО за 2008 си беше направил човека и Каско до Март. Оказа се, че понятието "напълно обслужен" малко се разминава с моето...... Добрата новина е, че общото състояние е много добро, а дребните проблеми ще се фикснат с времето..... Ако не фалираме до тогава с тоя разход....
                  Последно редактирано от Георги Иванов (gorbi); 30-12-07, 05:30. Причина: едит

                  Коментар


                  • #54
                    До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

                    А с каква скорост го караш. Малко големичък ми се вижда тоя разход за извънградско. Разхода пряко зависи от скоростта. Тия коли са с аеродинамика на билборд и скорости над 90-100 качават доста прогресивно разхода. Другото е да не ти дават разлика гумите и да не смяташ точно километрите

                    Коментар


                    • #55
                      До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

                      ами скоростта е между 80 и 110, айде на магистралата на връщане може да съм се поувлякъл до 120 - 130 макс. Километража сякаш показва точно, засякох го с GPS-a - 5км отгоре е до 100 км/ч и над 100 е 6-7 км. отгоре. Гумите са 4 еднакви BFG mud terrain A/T 15` Има някакъв вариант и да не сипват точно тия пичове от ЕКО, но едва ли лъжат повече от 150 грама на 20 литра......

                      Коментар


                      • #56
                        До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

                        Карай до 100 и направи такова засичане и го засечи догоре. Пълниш до горе минаваш "ххх" километра и пак пълниш до горе. Разхода над 100 расте много прогресивно.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

                          Първоначално публикуван от горби Преглед на мнение
                          При мен за сега е 15/100 извънградско.... Колко е градско не ми се смята дори.
                          Да не те плаша, ама не мисля, че ще можеш да постигнеш някакво сериозно понижение на разхода. Някаква икономия ще можеш да получиш, ако смениш калните гуми с нещо по-шосейно, а и да си съобразиш стила на каране с характера на машината. Все пак това нещо НЕ е градска лека кола, а камионче, на което мястото му е в гората. Не че не може да оставя зад себе си леки коли по светофарите ...

                          Моят разход (смесено) се върти там някъде - около 15. При едно дълго и спокойно пътуване до Варна и обратно слезе до около 14.
                          Вярно е, че аз карам с 33" гуми за кал и постоянно зацепени хъбове, но и без това разходът ще си е висок, особено ако човек е свикнал с лека кола.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #58
                            До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

                            Първоначално публикуван от hristo20000 Преглед на мнение
                            привет от един новобранец в този саит.Аз имам патрул дълга база ......турбина която присаждах от НАВАРА ...
                            Има ли ефект от наварската турбина? Чувал бях , че вдига малко конете , сподели как върви с нея сега?...

                            Коментар


                            • #59
                              До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

                              Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                              Да не те плаша, ама не мисля, че ще можеш да постигнеш някакво сериозно понижение на разхода. Някаква икономия ще можеш да получиш, ако смениш калните гуми с нещо по-шосейно, а и да си съобразиш стила на каране с характера на машината. Все пак това нещо НЕ е градска лека кола, а камионче, на което мястото му е в гората. Не че не може да оставя зад себе си леки коли по светофарите ...

                              Моят разход (смесено) се върти там някъде - около 15. При едно дълго и спокойно пътуване до Варна и обратно слезе до около 14.
                              Вярно е, че аз карам с 33" гуми за кал и постоянно зацепени хъбове, но и без това разходът ще си е висок, особено ако човек е свикнал с лека кола.

                              аха... да не се тормозя тогава в догадки кое не е наред.... Явно си е наред.... Просто ми трябва време да предодолея шока от 5.50 лева/100км. с метан до ... чакай да сметна - 30 лева/100км. с камиона...... Еххх, хубаво си мислех да взема някой 5 - 6 хил.куб. бензин и да му сложа метан... Ама там цифрите за метановия инжекцион и акциза на мотора ще ме возят с Патрола 1-2 години поне..... Няма пълно щастие се оказа ..... Ама какъв звяр е в гората това чудо..... Умряхме си от кеф като обиколихме над Белослав над побитите камъни горичките..... Простихме му разхода за гориво.... Пък и се надявам лятото да е 1-2 литра по скромен.....

                              Коментар


                              • #60
                                До: Къде е мястото на Патрол-ите...?

                                Първоначално публикуван от горби Преглед на мнение
                                аха... да не се тормозя тогава в догадки кое не е наред.... Явно си е наред....
                                По принцип не е невъзможно да има какво да се желае по отношение на работата на двигателя и горивната система. Все пак, караме джипки на прилична възраст.

                                Ама такъв джип по начало си има здрав апетит. Като почнеш да го завираш на по-интересни места - още повече. Но нали има една приказка за кефа и цената ...
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X