Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Патрол 3,3 тд Какво наляане на маслото трябва да държи?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Патрол 3,3 тд Какво наляане на маслото трябва да държи?

    Патрол с двиател 3,3 ТД със масло 10w40 като о запаля студен на тихи ми държи 4 атмосвери след като зарее ми пада на 2 атмосвери(но това е на тихи обороти)
    Нормално ли е ?

  • #2
    От: Патрол 3,3 тд Какво наляане на маслото трябва да държи?

    Да. Карай.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #3
      От: Патрол 3,3 тд Какво наляане на маслото трябва да държи?

      А на "шумни" качва ли.?
      "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
      Кольо.

      Коментар


      • #4
        От: Патрол 3,3 тд Какво наляане на маслото трябва да държи?

        Когато е студен и държи 4 атмосвери и му дам газ вдига на 4,5 -5 атмосвери.
        А при загрял мотор от 2 атмосвери вдига на 3,5-4 атмосвери.

        Притиснява ме маслената помпа да не си е отишла защото като я разглобих и забелязах че гарнитурата е махната с цел да се приближат зъбните колела към капака!!!

        Двигателя бе разглобен и на всички лагери на вала имаше изтъркан калай.Замерихме биелите и вала и небяха паднали от размер и елипси нямаше по биелите сложих нови лагери и налягането се подобри иначе преди държеше на зарял мотор 1 атмосвера в ниските обороти и на студен 3 атмосвери.

        Видяах на един колега същият патрол при загрял мотор в ниските обороти държеше 4 атмосвери самоче му бяха сипали масло 15w40.
        Притиснява ме маслената помпа да нее прецакана и пак да отърка лагерите на вала а може и по лошо да стане.

        Коментар


        • #5
          От: Патрол 3,3 тд Какво наляане на маслото трябва да държи?

          И при мен е така ,мисля че е ок .
          "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
          Кольо.

          Коментар


          • #6
            От: Патрол 3,3 тд Какво наляане на маслото трябва да държи?

            Ако не си промил маслените магистрали има вероятност пак да сменяш лагери!Помпата ако а тя е прекарала стружки то и тя може да е пострадала!Следи налягането на маслото инак по сегашните ти показатели всичко е ОК!
            driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X