Обява

Свий
Няма добавени обяви.

NIssan Navara - няколко въпроса относно избор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • NIssan Navara - няколко въпроса относно избор

    Здравейте,

    От известно време се замислям за пикап double cab. Нещо не мога да изневеря на марката, та въпросът ми е е относно надеждността на агрегатите на Navara - D22 или D40. Първият доколкото знам D22 е с ДВГ нещо като доработка на терановия, 133hp. Като гледам модела е с лост за включване на 4х4, което предполага раздатка. Вторият е с 2 разпределителни вала и ангр. вериги, по-мощен, но ме безпокой ел. системата за включване на 4х4.
    Моля за съвети при избора между двете модификации... не че ще е скоро, но искам да проуча нещата, както и всякакви съвети и мнения относно надеждността и дуракоустойчивостта на двете споменати!

    Благодаря предварително!

  • #2
    От: NIssan Navara - няколко въпроса относно избор

    С TD27Ti, какъвто е на терано, ще намериш трудно. В Европа масово са с някоя от модификациите на YD25, която нама нищо общо с TD27Ti. Има нещо общо само с трилитровия теранов/патролов дизел, известен като доста проблематичен агрегат.

    D40 също е с раздатка, просто "ръчката" я мести мотор, представляващ ето това:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:s-l1000.jpg
Прегледи:1
Размер:48.2 КБ
ID:5735068
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: NIssan Navara - няколко въпроса относно избор

      По принцип с TD27 са старите D21.YD25 е подобен мотор на ZD30,но по-малък (2500 кубика и 133 коня).С директно впръскване е и съм чул че не е много харчовит.
      Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

      Коментар


      • #4
        От: NIssan Navara - няколко въпроса относно избор

        модела от 99г до 2002 е с TD25 който е същия като като 2,7-то на терано едно към едно само че е 2,5 и е около 100коня и до колкото си спомням единствената разлика е в коляновия и разпределителния вал.коляновия е с по къс ход,а разпределителния с различни гърбици

        Коментар


        • #5
          От: NIssan Navara - няколко въпроса относно избор

          Благодаря,

          Не че много се зарадвах, особено от мнението на Sparky(което ценя особено),но въпроса ще е на дневен ред още месеци, та ще съм доволен ако повече хора споделят мнение.

          Благодаря предварително!

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X