Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Молба за съвет относно протекла помпа на 2.7 тди 98 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Молба за съвет относно протекла помпа на 2.7 тди 98 г.

    Ако смяташ да слагаш механична помпа от старото терано, със сигурност ще има разлика или откъм вървеж, или откъм сажди.

    ...пък и помпата на тераното не е електронна - електроника в нея няма. Има само бобинки, клапанчета, и някой и друг датчик. Всичката електроника е в компютъра в купето. Помпата е само изпълнителния механизъм.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #62
      От: Молба за съвет относно протекла помпа на 2.7 тди 98 г.

      Цената включва ли и разглабяне на блока за чистене на стружките ?

      Коментар


      • #63
        От: Молба за съвет относно протекла помпа на 2.7 тди 98 г.

        Спарки, няма да сменям помпата, само уплътненията й. Това за подмяната го споменах само като довод за компетенциите на майстора, които би трябвало да надвишават нужните в случая.

        Иначе за разглабянето на помпата...не сме говорили в детайли, но мисля, че се подразбира. Т.е. аз се надявам да се подразбира. В смисъл изсипах му целия кит гарнитури и семеринга на вала. Ако приемем, че ще ги смени всичките това включва и доста разглобяване и би трябвало да е тотален дебил ако остави стружките вътре Говорихме и за евентуална смяна на втулките на вала ако са износени, така че...надявам се говорим едва ли не за ребилд, а не закърпване на положението.

        Коментар


        • #64
          От: Молба за съвет относно протекла помпа на 2.7 тди 98 г.

          Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
          ...но мисля, че се подразбира...
          Не мисли, а директно се разберете. Твърде често отсрещната страна никак не мисли като теб.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #65
            От: Молба за съвет относно протекла помпа на 2.7 тди 98 г.

            Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
            Иначе за разглабянето на помпата...не сме говорили в детайли, но мисля, че се подразбира. Т.е. аз се надявам да се подразбира. В смисъл изсипах му целия кит гарнитури и семеринга на вала. Ако приемем, че ще ги смени всичките това включва и доста разглобяване и би трябвало да е тотален дебил ако остави стружките вътре
            Не се подразбира, защото там за където става въпрос да се чистят стружки, въобще няма работа да отваря, при смяна на гарнитури.
            Има много голяма вероятност да ти смени само проблемното уплътнение на място, без сваляне на помпата. Вероятността да протече нещо друго клони към нула.
            Стари части със сигурност може да ти покаже за да вярваш, че всичко е сменено. И със сигурност ще останеш доволен - това е най-важното.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #66
              От: Молба за съвет относно протекла помпа на 2.7 тди 98 г.

              Аз днес пак се чух с дизелджията и го разпитах защо така я иска свалена и му казах че на три места я гледат умно и не са сваляли такава до момента и можеби трябва някакъв специален иструмент да се отцепи помпата .Майстора ми каза че проблема идва от това че няма диагностика с която да се донастрои след като се монтира обновената помпа.Някой наясно ли е с каква диагностика се донастроива какъв кабел се ползва нещо с преходник ли?

              Коментар


              • #67
                От: Молба за съвет относно протекла помпа на 2.7 тди 98 г.

                Живи данни се гледат. Настройва се цикловата порция, която вижда компютъра, да е близка до реалната.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #68
                  От: Молба за съвет относно протекла помпа на 2.7 тди 98 г.

                  Добре на коя програма могат да се гледат или и чрез нея се настроиват и с елм 327 и преходник ли се случват нещата?

                  Коментар


                  • #69
                    От: Молба за съвет относно протекла помпа на 2.7 тди 98 г.

                    Ако тераното е преди 2000г, с 14 пинова букса за диагностика, софтуера е EcuTalk (потърси в Гоогле), а кабела се продава в ebay и изглежда така:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:s-l500.jpg
Прегледи:1
Размер:13.0 КБ
ID:5747947

                    За тия след 2000г, не знам.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Молба за съвет относно протекла помпа на 2.7 тди 98 г.

                      Първоначално публикуван от kingss Преглед на мнение
                      Аз днес пак се чух с дизелджията и го разпитах защо така я иска свалена и му казах че на три места я гледат умно и не са сваляли такава до момента и можеби трябва някакъв специален иструмент да се отцепи помпата .Майстора ми каза че проблема идва от това че няма диагностика с която да се донастрои след като се монтира обновената помпа.Някой наясно ли е с каква диагностика се донастроива какъв кабел се ползва нещо с преходник ли?
                      Здравей не е с кабел помпата се качва на стенд за да се провери количеството на изпомпаното гориво,дали поддържа налягане и прочие.но ако ти е работила нормално и си имал само течове,мисля че ти трябва настройка само на цикловата порция. При мен беше пълно разглабяне от мен,почистване на стружки пак от мен/считай пазпояване почистване и запояване на ел блока това не ми се вярва да ти го направи/след това настроика на стенд.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Молба за съвет относно протекла помпа на 2.7 тди 98 г.

                        е докато сменя памперса на щерката и Спарки ти отговори.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Молба за съвет относно протекла помпа на 2.7 тди 98 г.

                          Какво са и настройвали на стенд?
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Молба за съвет относно протекла помпа на 2.7 тди 98 г.

                            ако имах идея бих споделил ама не нямам,така ми казаха от сервиза за помпи където ми я регулираха,па какво и дали са правили е те това не знам!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Молба за съвет относно протекла помпа на 2.7 тди 98 г.

                              Така, взех си колата. Помпата наистина изглежда сваляна, почистена и т.н. Пали и върви както преди, но се е появило гадно претрисане при обороти падащи към свободен ход. Примерно вървя в задръстване на 1ва изключвам от скорост и се пускам по инерция, в което време почват да се тресат лостовете на скоростите и раздатката. Двигателя не мога да го чуя, но като че ли работи неравнмерно през това време.

                              От какво може да е? Чух се с майстора, но каза да покарам така един два дни и да се чуем. Не ми изглежда като състояние, коетоможе да се оправи само. Какво ще кажете? Какво има да се настройва в самата помоа, може ли да се наложи второ отваряне или може да се регулира от капака?

                              Той каза, че я е настроил свалена от колата,вероятно на някакъв стенд. Възможно ли е цикловата порция да е избягала? Не видях белези по помпата, не знам как е регулирана.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Молба за съвет относно протекла помпа на 2.7 тди 98 г.

                                ...както се и очакваше.

                                Не знам какво и е настройвал на помпата като е била свалена. Евентуално ниското и налягане (вътрешното), ама друго не виждам какво.

                                Това претрисане го правят помпи, понатрупали стружки - типичния теранов проблем. При теб вероятно е заради ненастроена циклова порция.

                                Идеята е цикловата порция, която подава компютъра да е близка до реалната, която дава помпата. Това се прави или на стенд, който е в състояние да управлява помпата електрически както го прави компютъра, или както е на колата, гледайки живи данни през буксата за диагностика.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X