Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да "оправя" возията на Патрола?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Как да "оправя" возията на Патрола?

    Първоначално публикуван от kalio_kkk Преглед на мнение
    Виж, за Гранд се замислям много отдавна и дори бих кандисал на бартер... някой ден.
    Гранд нямам да предложа,но се ослушвам за дълъга 60тка...така че ако решиш да сменяш марката пиши ми да се чуем.
    "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
    Кольо.

    Коментар


    • #77
      От: Как да "оправя" возията на Патрола?

      Здравейте колеги, моля за съвет за окачване на Патрола. В момента вози като лодка но имам изпуснал заден амортисьор, и отделно предните не са в цветущо здраве.Идеята ми е да си запазя що годе меката возия, но пък и да е стабилен при неравности и по черно с по висока скорост.

      Благодаря предварително

      SUZUKI "VITARA" , 1.6 ,къса база,BF Goodrich MUD, 31x10,5 R15
      Nissan Patrol Y60

      Коментар


      • #78
        От: Как да "оправя" возията на Патрола?

        Да вози като лодка за мен е недостатък. особено за Патрол.
        По подобни причини - беше за смяна. преди вече 11 години смених окачването с Iron Man. TJM демпфер.
        Проблема с австралийските окачвания е само корозията - особено в София.
        От останалото съм изключително доволен - много стегнато и "компактно" возене. без да е некомфортно твърдо.
        Моят У60 е къс - за информация.
        До голяма степен има разлика и от тампоните на носачите и панхардите. които са полиуретанови. както и тампоните на купето. за пътното поведение.
        Темата е много дълга и уви ... скъпа.
        Life is too short to drive dull cars!

        Fight global warming !
        ... turn on your A/С !

        Коментар


        • #79
          От: Как да "оправя" возията на Патрола?

          Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
          Да вози като лодка за мен е недостатък. особено за Патрол.
          По подобни причини - беше за смяна. преди вече 11 години смених окачването с Iron Man. TJM демпфер.
          Проблема с австралийските окачвания е само корозията - особено в София.
          От останалото съм изключително доволен - много стегнато и "компактно" возене. без да е некомфортно твърдо.
          Моят У60 е къс - за информация.
          До голяма степен има разлика и от тампоните на носачите и панхардите. които са полиуретанови. както и тампоните на купето. за пътното поведение.
          Темата е много дълга и уви ... скъпа.
          Колега, аз не искам да вози сато лодка, но също не искам и да вози като каруца. Не отдавна карах У60 точно с Iron Man амовете и пружини +2" и полиеуретанови тампони
          , не останах никак възхитен от возията беше пълно дърво.

          Та моят е У60 мисля да му сменя всички тампони с оригиналните такива. Що се отнася до амовете и пружини тук дилемата ми е много голяма и приемам всякакви мнения.

          SUZUKI "VITARA" , 1.6 ,къса база,BF Goodrich MUD, 31x10,5 R15
          Nissan Patrol Y60

          Коментар


          • #80
            От: Как да "оправя" возията на Патрола?

            Митко е малко перфекционист по отношение на патрула
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #81
              От: Как да "оправя" возията на Патрола?

              Първоначално публикуван от penev_dch Преглед на мнение
              Колега, аз не искам да вози сато лодка, но също не искам и да вози като каруца. Не отдавна карах У60 точно с Iron Man амовете и пружини +2" и полиеуретанови тампони
              , не останах никак възхитен от возията беше пълно дърво.

              Та моят е У60 мисля да му сменя всички тампони с оригиналните такива. Що се отнася до амовете и пружини тук дилемата ми е много голяма и приемам всякакви мнения.
              Много от окачванията имат варианти - напр. + едиколко си килограма.
              Много често се прекалява с този параметър.
              Година по-късно пружините няма да са същите.
              По памет Iron Man даваха 2см. провисване - разбирай омекване.
              Предполагам масово се слагат окачвания за дълги бази на къси - това също не помага на возията.
              Trail Master e добро решение.

              Апропо. оригиналните тампони са много скъпи. труда по подмяната е същия. полиуретановите са наистина много по-здрави.
              Life is too short to drive dull cars!

              Fight global warming !
              ... turn on your A/С !

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X