Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нисан Терано, помощ от колеги

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нисан Терано, помощ от колеги

    Здравейте колеги,тъй като си продадох витарата сега смятям или по скоро се чудя дали да не се мятам на късо терано. Набелязах си едно в София на пазара в горубляне,тъмно синьо автомат.Молбата ми е ако някой колега от София има възможност да иде и да го огледа ,най вече за ръжди и работа на мотора .Ще покрия разходите за гориво на желаещия и имащ възможност.Тераното го има в карс бг. тъмно син металик автоматик на цена 6500 дизел .Нека колегата първо да пише в темата за да не се дублира.Моя тел. за връзка е 0897951757
    Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

  • #2
    От: Нисан Терано ,помощ от колеги

    Колега, аз мога да отида тези дни, но ще трябва да взема някой с мен, щото чисто физически ми е тегаво залягането.
    Ще трябва да се консултирам с терано-спецовете къде да се гледа за ръжди, освен ако някой от тях не го погледне лично.
    Утре, по обед, ще ти звънна да се доуточним.

    ... а за разходите, не мисля че някой ще се натовари много като отскочи до Горубляне.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: Нисан Терано ,помощ от колеги

      Имам синьо,триврато и автомат-терано.
      Може да добиеш представа на живо...
      Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
      ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

      Коментар


      • #4
        От: Нисан Терано ,помощ от колеги

        Благодаря Джоу,много ми съвестно че те разкарвам в такова състояние. Пламене може да ти се обадя някоя вечер след работа и да го покарам малко да имам база за сравнение,само остави един тел. за връзка
        Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

        Коментар


        • #5
          От: Нисан Терано ,помощ от колеги

          Добре е да покараш предварително.
          тел.08859069осем едно.
          Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
          ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

          Коментар


          • #6
            От: Нисан Терано ,помощ от колеги

            Мъките продължават,след околосветското ми пътешествие (близо 2000км за два дена) се оказа, че не намерих нищо читаво .Само едно терано във Варна ми хареса на 70% ,спря ме само един пушек слаб като отворя капачката на двигатела за наливане на масло или щеката.Тъй като не съм много на ти с дизела искам да попитам колеги имащи терано 2,7 125кс и такива които се занимават с ремонти на мотори. Тераното пали от раз,без никакви пушаци ,давам рязко газ изпушва за момент черно(едва доловимо) и после чист вятър ,на обороти грам дим няма .Ускорява добре и пак не пропушва като го наритам,но като отворя капачката или щеката си пуши през нея слабо но видимо .Вашите така ли правят ? Може ли да е от запушена картерна винтелация или от заминали сегменти? Някой сблъсквал ли се с това и как да елеминирам нещо за да разбера от какво е така?

            пп Говорил съм със Спарки ,нека други да споделят.
            Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

            Коментар


            • #7
              От: Нисан Терано ,помощ от колеги

              Нормално е да има картерни газове, ако е леко пушене е ок, ако пуши интензивно не е добре! Най лесно се преценява с лист хартия до отвора на капачката, на изправен мотор не трябва да го отвява струята...
              ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

              Коментар


              • #8
                От: Нисан Терано ,помощ от колеги

                Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
                Нормално е да има картерни газове, ако е леко пушене е ок, ако пуши интензивно не е добре! Най лесно се преценява с лист хартия до отвора на капачката, на изправен мотор не трябва да го отвява струята...
                Не мога да го преценя дали е силно или слабо,защото повече се занимавам с бензинови мотори ,може би е нещо средно .Ако мога да те улесня пушека е тъмно синкав на 10/15 см от щеката или капачката изчезва в атмосверата ,долавя се с просто око без да взираш в него .За бензинов мотор ако пуше така значи е тотално згънал ,но за дизела не знам. Освен Трифон като се прибере в БГ да го накарам да направи тест с листа ,че не ми се бият пак 400км. Ако има някакви други предположения казвайте.
                Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                Коментар


                • #9
                  От: Нисан Терано ,помощ от колеги

                  Виждам че някой от постовете са се изтрили, може би е от новата версия на форума.Та да обобщя, купих си терано дълга база автомат . Един проблем ме изнервя, като включа на задна и не свети крушката на бронята и съм малко като кьорав кон на зад и в тъмното.Не,че ме бърка (имам теглич)ама комшиите взеха да мрънкат ,че им огъвам номерата.Та въпроса ми е :-Къде се намира този датчик който включва лампата? Гледах по кутията няма, разглобих скоростния лост и там не .Та някой с автоматик ако се е зблъсквал с този проблем нека пише, че скоро може и да го побългаря.
                  Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нисан Терано ,помощ от колеги

                    А отстрани на кутията дето влиза лоста има ли една кутийка и от нея да излиза сноп кабели? Това е позижьонера за палене и от нея е и свтлинката на задна.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нисан Терано ,помощ от колеги

                      Гледах там, има нещо като съчма с пружинка което прищраква като сменяш скоростите но като, че ли ни кутия ни кабели не видях .След час ще ида на канал и да огледам по обстойно.
                      Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нисан Терано ,помощ от колеги

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:151.2 КБ
ID:5721877 Има !

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нисан Терано ,помощ от колеги

                          Сега се връщам,видях къде са му кабелаците, добре са ги прикрили но ми стана горещо и ще оставя разглобяването за по хладни дни .Благодаря колега за скрийна, но нещо ме съмнява защото като е на скорост не пали, пали само на паркинг и неотрална ,защо тогава пък не ще да командва и задната светлина, дали да не търся проблема друго място?


                          Пп. Ще замеря пинове 3 и 8 и ще си покаже дали е от там но нека се поразхлади малко
                          Последно редактирано от jimito; 31-07-16, 11:55.
                          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X