Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Калници от фибростъкло за "Нисан Терано 2"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Калници от фибростъкло за "Нисан Терано 2"

    Здравейте, колеги!
    Започнах да изкърпвам моето "Терано" и понеже предните калници не могат да се отремонтират се налага да ги сменя с нови. След дълго търсене по моргите не успях да открия нищо в по - добро състояние от моите. Единственото, което откривам като нови, са калници от фибростъкло.
    Моля, ако някой има впечатления от този материал, да ги сподели. Или ако някой е купувал от някъде по - качествени като материал, също да помага.
    Благодаря предварително на отзовалите се!

  • #2
    От: Калници от фибростъкло за "Нисан Терано 2"

    Колеги,съвсем закъсах
    Никъде не намирам калници,някой знае ли алтернатива-калници от нещо друго,които да съвпадат,или каквото и да е друго решение!!!!!!!!!!!!!

    Коментар


    • #3
      От: Калници от фибростъкло за "Нисан Терано 2"

      Фибростъклото кво му е. Ако няма друго слагай.Правил съм се на скулптор с телоподаващото с чукчето и с горелката но за мой си автомобил. Ако е за друг не бих го повторил.Ако можеш да намериш някой да ти го изгради е за предпочитане. Успех.

      Коментар


      • #4
        От: Калници от фибростъкло за "Нисан Терано 2"

        А от тези след 2000 година дали ще станат

        Коментар


        • #5
          От: Калници от фибростъкло за "Нисан Терано 2"

          И аз следя темата с интерес, защото и мен ме чакат тия калници
          Ситуацията с намирането на метални от морга, които да стават за нещо, наистина е мн.зле.

          Миналата година по това време се наложи почти аварийно да си правя задните калници. Под пластмасите всъшност нямаше метал останал и влизаше невероятно количество прах в купето по този повод.
          Пробвах при тенекеджии, но доста от тях изобщо пасуваха, а други даваха по-дълги срокове отколкото можех да си позволя. Задачата наистина е пипкава и не очаквах да ми го направят от днес за утре, а и хората, които си гледат работата си имат и голяма опашка

          Та, без да имам претенции за нищо, викнах неволята и реших да пробвам метода с фибростъклото. Доста е критикуван и хвален (май повече критикуван). С флекса (на бавни обороти) свалих ръждите до чист метал. Където не можеше да се реже - зачистване с телена четка и след това преобразувател на вюрт (но все пак предпочитах да чистя до здраво). Обща антикорозионна обработка с грунд (по предписанието на листовката на смолата за фибростъклото). Махнах корите от вътрешната страна и се започна. Къде с тънък, къде с дебел стъкломат, след доооста слоеве и надвишаване на маркетинговите разходни норми с коефициент 2,5 се получи достатъчно дебело и здраво, за да може да се хване пластмасовата вежда от вън и да не се притеснявам, че ще ми я отнесе първият срещнат клон. Тук-таме се наложи използване на алуминиева мрежа, за да може да се направи правилната форма в трите измерения. От вътрешната страна откъм гумата все пак се допря до заварки и ламаринки, за да се направят здрави захвати за веждата. Последва китосване с кит с фибри. Шкурене, грунд и всички останали подготовки. Накрая един черен мат по контура на веждата с преливане към основния цвят на калника. Голяма играчка и не особено красива, но като чаках прекалено дълго и ръждата изби изпод веждата, вече нямаше как. Ако се прави на време, целият ремонт би останал под веждата и няма да има неприятни визуални ефекти. Пребоядисване на целия калник сметах за ненужна екстра

          Последва тестване по мраморните прахоляци из Гърция. Нямаше забележки. Чистенето до здрав метал също дава добър резултат поне на първата година.
          Ако имах избор, нямаше да прибегна до фибростъклото. Основно, защото при евентуален удар кръпката се държи по много по-различен начин от "оригиналния" метал. Но пък текущата ситуация е в пъти по-добра от ръждата и дупките.

          Като гледам как се развиват нещата - това лято са ми на ред предните калници

          Коментар


          • #6
            От: Калници от фибростъкло за "Нисан Терано 2"

            Здравейте!
            Днес имам напредък - намерих и купих предните калници
            180 лева за брой-нови от стъклопласт!!!!!!
            На пръв поглед изработката е добра,изглеждат доста стабилни и както се пошегува момчето дето ми ги продаде-"Можеш да си сигурен,че няма да гният"
            Сега чакам майстора да ги монтира и да видя как ще изглеждат на джипа.
            Никога не съм предполагал,че ще е такъв ужас да се намерят калници,10 дни обикаляне,над 100 прозвънени обяви и безрезултатно обикаляне по моргите
            Съветът ми към колегите на които им предстои такава смяна е от сега да почват търсене,защото нещата наистина са мнооого зле!!!!!!!!!!
            Надявам се скоро да приложа и фото

            Коментар


            • #7
              От: Калници от фибростъкло за "Нисан Терано 2"

              Ето така,на-пръв поглед безобидно започна всичко:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12454.jpg
Прегледи:2
Размер:209.3 КБ
ID:5715370Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12440.jpg
Прегледи:1
Размер:122.0 КБ
ID:5715371
              При свалянето на калниците се оказа,че не е останало нищо здраво!

              Коментар


              • #8
                От: Калници от фибростъкло за "Нисан Терано 2"

                Вчера джипа излезе от тенекиджията.
                На пук на моите съмнения калниците застанаха супер.
                Вече мога да кажа,че фибростъклото се оказа добро решение на прилична цена.
                След като приключи бояджията ще пусна снимки....

                Коментар


                • #9
                  От: Калници от фибростъкло за "Нисан Терано 2"

                  Стъклопласта като материал въобще не е за пренебрегване. Занимавал съм се няколко години професионално с него и мога да твърдя, че качествените му показатели са близки до тези на стоманата, при 2-3 пъти по ниско тегло.
                  Хубавото за калници е, че наистина не гният и евентуален ремонт е лесен и елементарен (примерно при удар) - отново със смола и накълцан стъкломат)- 2-3 ръце, шкурене, кит и боя... Трябва да се знае на каква основа е смолата на калника - епокси или полиестерна.

                  Не случайно водонапорните тръбопроводи на новите ВЕЦ-ове са от стъклопласт, а аз лично съм участвал в изграждането на новите комини на ТЕЦ Марица Изток2 - тези зелените, които са със стоманен съпорт.

                  Поздрави!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Калници от фибростъкло за "Нисан Терано 2"

                    Финал
                    След близо 15 дена работа на тенекиджии,бояджии,и други герои джипа е готов!!!!
                    Сменени калници,прагове, изкърпен с ново окачване и нов акумулатор.
                    Пускам фото,защото може би за последно е така чист
                    Относно калниците- перфектен резултат на цена,която няма нищо общо с цените на гнилочите по моргите и тези в магазина.Препоръчвам и съветвам колегите на които им предстои тази операция да не им се чудят . .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:036996454.jpg
Прегледи:1
Размер:138.2 КБ
ID:5716327Натиснете снимката за да я уголемите

Име:036996453.jpg
Прегледи:1
Размер:137.4 КБ
ID:5716328Натиснете снимката за да я уголемите

Име:036996455.jpg
Прегледи:1
Размер:106.8 КБ
ID:5716329Натиснете снимката за да я уголемите

Име:036996461.jpg
Прегледи:1
Размер:134.4 КБ
ID:5716330Натиснете снимката за да я уголемите

Име:036996463.jpg
Прегледи:1
Размер:131.9 КБ
ID:5716331
                    Мога да помагам с координати на магазина,който ги предлага!

                    Дано ви хареса
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #11
                      От: Калници от фибростъкло за "Нисан Терано 2"

                      Днес докато се разхождахме с дъщеря ми из Пазарджик попаднах на това:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13348795_1012219278814722_1529685765_n.jpg
Прегледи:1
Размер:116.5 КБ
ID:5716614Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13318695_1012219138814736_2131267991_n.jpg
Прегледи:1
Размер:83.3 КБ
ID:5716615
                      Ще правим Тери офроуд звяр

                      Коментар


                      • #12
                        От: Калници от фибростъкло за "Нисан Терано 2"

                        Благодарности на колегата за роубара ,наистина е супер

                        Коментар


                        • #13
                          От: Калници от фибростъкло за "Нисан Терано 2"

                          Ще ми се като монтирам новия ролбар,да сложа нещо като напречна греда на тавана и да сложа ванти,като ги завържа за гредата и за бара
                          Евентуално може да вържа две фарчета,а по-натам да сложа лайт бар.
                          Та молбата ми е ако някой го е правил да сподели как ще е най-удачно,ако пусне снимки също ще е добре

                          Коментар


                          • #14
                            От: Калници от фибростъкло за "Нисан Терано 2"

                            Благодаря предварително на отзовалите се!
                            Последно редактирано от jivcho loveca; 06-06-16, 17:45.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Калници от фибростъкло за "Нисан Терано 2"

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0798.jpg
Прегледи:1
Размер:158.2 КБ
ID:5718319Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0798.jpg
Прегледи:1
Размер:158.2 КБ
ID:5718319
                              Ето го монтираният булбар!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X