Обява

Свий
Няма добавени обяви.

nissan terrano 2 2.7tdi кодове за грешки!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Здравейте , от 2 дни терано 2 , 2,7 , 125кс, зексел системата започна да пали трудно - с доста въртене на стартера, релето грее , свещите работят , сложих прозрачен маркуч да гледам дали отърва нафтата - не я връща . Стартера върти нормално не забавя, затяга и тн. Акумулатора е нов 100а/ч на 3 месеца.Имам изваден диод от шината та гледам кога грее релето. Паленето не е като от неработеща свещ ( сменял съм и съм ги проверил сега ) , а е като на липса на гориво (за това сложих и прозрачното маркуче та да гледам дали пада горовото). Притеснява ме грешата 22 чрез самодиагностиката. Самодиагностиката с кламера показва грешка 22. Въпроса ми е : дали са свързани двете неща , и какво означава тази грешка (имам описанието на грешките, нооо до там).

    Коментар


    • Здравейте , на моето терано 2002г е 2.7 ми излиза с кламер грешка 0402 или P0180 температурен датчик за гориво Wtf… някой срещал ли е такова нещо , къде се намира .
      Джипа е много тромав във ниските , иначе си подържа 120-140 без проблем ..и много гори над 15/100. 🤯.
      Ще съм много благодарен да споделите някой съвет за отстраняването на проблема , Благодаря 🥃

      Коментар


      • Трябва да е отстрани на ГНП .От него излизат 2 кабела - за 19 ключ май беше.

        Коментар


        • Честит празник !
          Здравейте колеги нов съм в форума !
          карам Нисан терано 2 2.7 2001 година вече 3 години нямах проблеми никакви вчера се прибрах всичко кскто трябва ставам тази сутрин сядам въртя ,но не пали чек лампа не светвала...

          Коментар


          • Първо провери дали стига нафта до дюзите (ако знаеш как, ако не - търси човек дето разбира).
            При мен беше имобилайзера - сваляш акумулатора и го слагаш да се зареди. Хубаво е да дадеш двете клеми "+" и "-" на колата накъсо за няколко минути ( да се резредят кондензатори където каквото има).
            След 24 часа го слагаш обратно и пробваш да запалиш.
            Успех.
            Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
            Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
            Opel Campo 3,1 TD '99
            Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

            Коментар


            • Gandalnbz
              Gandalnbz коментира
              Редактиране на коментар
              Акумулатора все още има ток говорил съм вече с техник утре ще идва да види какво се случва , но просто реших да пиша тук може някой да е имал такъв проблем пробвах диагностика с кламер дава 5 къси 5 дълги по написаното в статията мисля че няма грешка записана
              Последно редактирано от Gandalnbz; 04-03-24, 15:32.

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X