Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Четки за динамо на Терано 600 лв!?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Четки за динамо на Терано 600 лв!?!

    провери в косер

    Коментар


    • #17
      От: Четки за динамо на Терано 600 лв!?!

      Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
      Най-добре да отидеш и да питаш в някой вносител на Бош. Ако ще сменяш само четки , купи някой регулатор от тези по 50лв. и ползвай от твоя само буксата за кабелите.
      Кой е този регулатор?
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #18
        От: Четки за динамо на Терано 600 лв!?!

        А нов не търси (поне до преди две години беше така). И с четките ще е зор, трябва си човека.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #19
          От: Четки за динамо на Терано 600 лв!?!

          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
          Реле регулатор и за доста тойоти (1 197 311 539-Бош) е 600-630 лв. Четките са с по- различен размер, има и една точкова заварка при разглобяване.[ATTACH=CONFIG]846968[/ATTACH]
          три извода, шантав куплунг. По принцип става.
          Так като сравнявам снимките на моя четките никакви ги няма. Чак се чудя как е изкарал до сега.
          Nissan Terrano 2 2.4i

          Коментар


          • #20
            От: Четки за динамо на Терано 600 лв!?!

            Толкова е и карал. Лампата няма да ти светне, а акумулатора си отива.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #21
              От: Четки за динамо на Терано 600 лв!?!

              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
              Кой е този регулатор?


              Този е 31 евро , има и по-евтини. Волтажа отговаря.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #22
                От: Четки за динамо на Терано 600 лв!?!

                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                Това на снимката е реле-регулатор с четки

                Много е малка вероятността да не могат да се сменят само четките - трябват четки, поялник, и малко сръчност.
                +1 И клечка за зъби.
                пп Какво е това реле!?Тук отворих първия ми попаднал сайт и намирам на (някакви партс) нов генератор за 191 евро.
                пп2 Колегата пуснал темата да провери регулатора , дали е изправен , преди да запоява четки.
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #23
                  От: Четки за динамо на Терано 600 лв!?!

                  Тогава по- добре за 8,5 лв., но в случая за нищо не можеш да го ползваш. Да, може да го присадиш механично в/у оригиналния и преправиш инсталацията.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #24
                    От: Четки за динамо на Терано 600 лв!?!

                    Нещо не сте се разбрали в магазина.Утре го слагай в джоба и отивай там.Ти направо хвърли тука всички в тъча с тая цена.
                    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                    Коментар


                    • #25
                      От: Четки за динамо на Терано 600 лв!?!

                      Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                      Нещо не сте се разбрали в магазина.Утре го слагай в джоба и отивай там.Ти направо хвърли тука всички в тъча с тая цена.
                      В кой магазин?
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #26
                        От: Четки за динамо на Терано 600 лв!?!

                        Първоначално публикуван от petrov_m Преглед на мнение
                        Здравейте колеги. Динамото спря да зарежда акумулатора и проблема се оказа в четките. Питах в магазина и ми казаха цена 600 лв.
                        Знаете ли от къде мога да си намеря четки на поносима цена? Дали не е по добре да взема динамо от морга? Какво бихте ме посъветвали?
                        Тераното е 2.4 бензин 98 година.
                        В който е ходил.
                        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                        Коментар


                        • #27
                          От: Четки за динамо на Терано 600 лв!?!

                          Такава е цената и друг колега го потвърди.
                          Nissan Terrano 2 2.4i

                          Коментар


                          • #28
                            От: Четки за динамо на Терано 600 лв!?!

                            Каква цена , че ме обърка.Сега гледам на цената на "твоето" реле-регулатор генератор за R20 на Валео (това в Белгия , но България не е на Марс).
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Четки за динамо на Терано 600 лв!?!

                              И мен цената ме шокира.Пуснах едно търсене на "bosch 1 197 311 526" в гуглето. Първите резултати бяха руски и украински сайтове за авточасти и цената варираше от 300 до 500 лв.
                              Баси регулатора! Да няма платинени стружки пресовани в четките?!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Четки за динамо на Терано 600 лв!?!

                                Грешка в цената няма.Дори на Бош ми се струва, че е и по-скъпо 800лв+...
                                НяКво златно ще е...
                                За тия пари верно ще си купиш бюджетен генератор.Най-удачния вариант в така създалата се ситуация е с релето на майстор.Първо проверка дали самото реле не е отишло на кино и след това ако е здраво, да му се присадят четки по размер.Ако няма точния размер не е толкова страшно...просто най-близкия размер ще се припили малко и толкова.
                                П.П.Преди време на лявата ел. машинка на стъклото на бившия ми Патрол сдаде моторчето.Отворих го и установих, че четките просто ги няма.Разбира се...такива четки и то преди 8 години нямаше никъде.Аз обаче просто си взех едни масови четки за бошов генератор и с пиличката ги докарах до нужния размер.Последва монтаж/с много споменавания разбира се на майка му / и моторчето на ел. стъклото и до ден днешен си работи.
                                Така, че...отивай на майстор.Каквото и да ти вземе за кушията, то ще е неизмеримо по-малко от да си купиш ново реле на тази цена!
                                Поздрави и успех!
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X