Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Терано 1 лифт...!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Терано 1 лифт...!?

    За Калмини - предните амове са тънки и кекави, носача е изрязан точно колкото да се поберат техните едва-едва, по-къс е от оригинала и разваля геометрията (иска още подложки за регулация и разни други неща), тампоните са му нестандартни, пластмасови, след първия месец започват да скърцат, след третия придобиват аксиален луфт, и трябва да си купуваш пак от тях.

    Горното на снимката съм го правил аз, и е върху трилитрово теряно 2 на едно от франесата, на които съм продал. 2 от франсетата, на които продавам си взеха от мойте и изхвърлиха калминито. Изрязани са достатъчно за да поберат 2 инча амортисьор, изпозлват се стандартни оригинални тампони, видно от снимката има и скобички за ABS кабела, дължината е като на оригиналните (което не отменя реглажа на предница след монтажа им, но корекцията е минимална, ако оригиналните ви носачи са били в добро състояние), някои геометрични параметри (наклони предимно) са променени след няколко проби и грешки, буфера за стоп-тампона е увеличен като площ.

    Ако искаш наистина да го направиш читаво - вземи си комплект амове и пружини на TrailMaster за 2 инча лифт, смени торсионите (моите са IronMan, но предполагам и тия на Calmini са малко или много същите), смени и носачите. Сметката отива някъде към 2.5 бона за всичко.

    Ако искаш малко по-евтино и що-годе читаво - задни пружини като на Любо, натягане на торсионите + всичко останало от горния списък (амове и носачи).

    Всичкото това го казвам не за да си рекламирам творенията (и без друго напоследък трудно намирам време да ги правя), а за да споделя опит, натрупан по трудния и скъп начин. Носачите не са задължителни, но дават още ход надолу, което ти осигурява по-естествено поведеине при лифтната предница. Подложките са пълен ташак и стават за пред кафето - казвам го със 100 процентова убеденост.

    И не на послено място - всички тампони по предницата се взимат оригинални. Останалото е окаян боклук. За шарнирите важи същото, може би с изключение на Lemforder, но още не мога да кажа със сигурност.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Терано 1 лифт...!?

      Първоначално публикуван от Style0fBeyond Преглед на мнение
      Явно и чужденците си позволяват да се правят на тарикати и да минават тънко ... Любашки благодаря за полезното уточнение. До колега Хари - предполагам имаш в предвид удължаване пружините с гумени тампони или ? Те пружините са малко усилени и по високи (420мм) ама пак много се мачкат и гумите опират в подкалниците при минаване през неравност с по-висока скорост, но този проблем го реших с още едни пружини от витара, вътре в оргиналните - малко се повдигна задницата и не могат да се смачкат до край, че да опира гумата в подкалника, ама мисля да махам метановата бутилка тея дни и ще се вдигне с още 3-4-5см, та ще си направя някакви преходници от ушите на някой стар амортисьор, за да удължа мойте (предпочитам да изпозлвам външно тяло, вместо да режа ухото и да заварям някаква междинна шпилка по моя си амортисьор)
      Колега просто си махни метана, до 5см. няма да стигнеш мисля но ще се промени и поведението на пътя и височината. От завода на дали са смятали окачването да носи и метан ...! Аз Тераното го купих от фен на алтернативните горива имаше и метан и газ и бензин, слагал да има... без коментар. Първо махнах метана (две бутилки) после си смених газовата бутилка защото беше 90 литра и си сложих по нормална и нова 70.. та в крайна сметка колата се изправи с цели 4см. А доколкото за пружините каквото и да правиш го прави след като махнеш метана (ако го махаш). Моите пружини не са оригинални слагали са някакви не се знае от какво само знам че диаметъра е 16см.

      Коментар


      • #18
        От: Терано 1 лифт...!?

        Точно защото имате повече опит и повече проби и грешки се обърнах за съвети и пуснах темичката, защото мисля да карам а не да стоя пред "кафетата" Спарки благодаря за изчерпателната информация, сега разбрах защо VROMOS не внасят вече Calmini. А за TrailMaster имам познати които карат от доста време с него и са доволни, другото което ми предложиха е Dobinson един съсед търкаля такова вече три години на тойотата си и е доста доволен но там цената е друга.

        А доколкото до резервните части се старая да сменям само с оригинални доколкото е възможно благодарение на приятели по фирми за авточасти
        Също така не виждам смисъл от повдигане на купето, не знам какво ще кажете по този въпрос. Нямам намерение да слагам 33-ки..

        Коментар


        • #19
          От: Терано 1 лифт...!?

          А колегата [COLOR=DimGray ]Style0fBeyond[/COLOR] това ми е височината в момента

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2156.jpg
Прегледи:1
Размер:139.2 КБ
ID:5653304

          с тези незнайни пружини от предния собственик. Но никога не ми е опирала даже и метана, а бяха две бутилки!

          Коментар


          • #20
            От: Терано 1 лифт...!?

            Тя и моята височина е някъде толкова. Аз съм махал бутилката и горе-долу 4-5 см се повдигна(казвам го от опит,не от предположения), та с тези гуми не опира но 33ките малко закачат отгоре по ръбчето и малко съм подкастрил калниците (до където ти стига веждата някъде).

            Коментар


            • #21
              От: Терано 1 лифт...!?

              Тераното по никаъв начин не е за 33ки, без МНОГО сериозни интервенции по предницата. А и предавателното число трябва да отиде на нещо като 4.875 за да ги върти адекватно.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Терано 1 лифт...!?

                За вървенето няма кой знае каква разлика спрямо с 31ците. То на метан така или иначе няма никаква динамика. А пък на бензин според мен не е тромав. За предницата ще видим колко ще изкара, вече половин година си ги върти.

                Коментар


                • #23
                  От: Терано 1 лифт...!?

                  Абе да ти кажа мисля си че 33-ки... много грубо си подходил По принцип ти си знаеш но аз мисля да сложа летвата само до 31-ци.
                  Ще ми е интересно да го видя на 33-ки качено дай някоя снимка ако ти е възможно

                  Коментар


                  • #24
                    От: Терано 1 лифт...!?

                    С уточнението да не коментираме правата дъга на калниците .
                    П.П. май успях да ги докарам на 15,5 ширина
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10982410_10205109634754030_4788844340560964392_n.jpg
Прегледи:1
Размер:204.2 КБ
ID:5653986 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11021320_10204756090355641_7265278994606182537_o.jpg
Прегледи:1
Размер:164.4 КБ
ID:5653987

                    Коментар


                    • #25
                      От: Терано 1 лифт...!?

                      Спарки аз само не разбрах от къде мога да си набавя такива горни носачи и каква цената им,.. Ако имаш мерак можеш да споделиш и аз да оборудвам

                      Коментар


                      • #26
                        От: Терано 1 лифт...!?

                        Ми аз ги правя. Ама напоследък трудно намирам време. За тия на Любо ми трябваха 3 уикенда.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Терано 1 лифт...!?

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Ми аз ги правя. Ама напоследък трудно намирам време. За тия на Любо ми трябваха 3 уикенда.
                          Ами кажи какво ще ми струва аз бърза работа нямам ако искаш ми пиши на л.с.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Терано 1 лифт...!?

                            Дайте мнения за гуми за ежедневно каране и на асфалт и по лек терен извън пътя

                            Коментар


                            • #29
                              От: Терано 1 лифт...!?

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Преценили са че хода е достатъчен. Амовете на същата фирма за 2 инча лифт на терано 2 не са с удължители, а целите са по-дълги. ...
                              От коя серия на Трейлмастър са ти амовете? Защото първата им серия си бяха нормални амортисьори, а тази "рационализация" с удължителите я направиха на Трейл мастър II. Правят едно и също тяло на ама и праскат удължители според модела на автомобила. Което вече си е живо менте и не си струва парите, макар и да идеха по-евтини от австралийските.

                              Първоначално публикуван от hary_ Преглед на мнение
                              Дайте мнения за гуми за ежедневно каране и на асфалт и по лек терен извън пътя
                              Харесай си някакви АТ-та. Теми във форума - дал Господ.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X