Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко е голяма задната седалка на терано 2?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колко е голяма задната седалка на терано 2?

    Здравейте колеги. Да почна отдалече - наскоро семейството ни се сдоби с пети член и решихме да сменим фамилното возило (Рено Сафран) с нещо по-голямо и различно от ван. До онзи ден изборът се въртеше между Рейнж П38 (много удобен и просторен, но пословично "надежден") и Гранд чероки WJ CRD, с което трудно се вписвам в бюджета. Преди 2-3 дни ми попадна и Терано R20, даже ходих да гледам едно. Хареса ми, но ме притеснява ширината ма задната седалка. Трябва да събира 3 детски седалки. Реното отзад е около 135 см и са натъпкани с доста зор. Колко е на Нисана?

  • #2
    От: Колко е голяма задната седалка на терано 2?

    Какви детски седалки ще трябва да се разполагат?
    При нас са една - тип "столче" и една - "повдигаща", като когато сме с децата (съответно на 10 и 5 г.), до тях може да се вози и един възрастен с по-компактни размери.
    Всъщност, в Терано-то няма "задна седалка", защото не е една цяла, а са две отделни, всяка с отделна облегалка.



    Коланите са три, така че, могат да се возят трима души или да се поставят три столчета.

    Ето външни размери на Нисан-а:

    Последно редактирано от nickbochev; 29-01-15, 22:14.
    proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
    NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
    Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

    Коментар


    • #3
      От: Колко е голяма задната седалка на терано 2?

      В Тераното три столчета не влизат-три седалки да.

      Коментар


      • #4
        От: Колко е голяма задната седалка на терано 2?

        При нас за момента са едно кошче, едно столче с база и едно столче за по-големи, като след 2-3 месеца ще сменя кошчето със седалка и всички ще минат едно ниво нагоре. Децата са на 5 г, 2.5 г и бебе на 3 месеца - каката ще ползва седалка, баткото минава на нейната седалка, а бебо в на батко си столчето.
        Външните размери ги намерих и аз, явно следващият път като ходя до салона, ще трябва с рулетка или направо със все багаж да меря

        Коментар


        • #5
          От: Колко е голяма задната седалка на терано 2?

          Само като идея..
          Паркираш две от децата на трети ред със седалките, третото на втори ред плюс придружаващ персонал. Моите бяха безкрайно щастливи да се возят в багажника-детска му работа. Подозирам,че не без значение бе и по - добрият обзор на-пред , поради по - високата позиция.
          Пробелмът в тази конфигурация е , че място за багаж няма. Малко е тераното!
          С три деца търси бус 4х4, има даже и съответна тема във форума. Да те предупредя изборът е силно ограничен! Цените крайно неприлични!

          Коментар


          • #6
            От: Колко е голяма задната седалка на терано 2?

            Жена ми е твърдо против ванове, да не говорим за бусове . Всъщност на мен 4х4-то не ми е чак дотолкова необходимо за момента, по-скоро мисля тепърва да почвам да го ползвам за разходки. По-важни са ми пространството за децата и детската количка в багажника. Също така е важно да е автомат (на жената не й се ръчкат скорости - разглези се с реното), както и да е с кожа, че за малките зверове ще е по-трудно да я цапат. Роувърът май е най-подходящ понеже отговаря на всички изисквания, но по данни на няколко познати, имащи достатъчно лични впечатления, както и много отзиви из целокупния интернет, взе да ме хваща страх от него.
            Идеята за третия ред и аз си я мислих, но няма да остане място за количката.

            Коментар


            • #7
              От: Колко е голяма задната седалка на терано 2?

              Багажникана тераното е разкошен. Пълноразмерна детска количка влиза без да се сгъва!
              Коженият салон изисква поддръжка не го забравяй! Най - лесно е с калъфки върху седалките и переш като се зацапат. С три деца ще ти е трудно с тераното, освен ако не изхвълиш втория ред седалки и не закрепиш детските седалки директно към купето, ама незнам доколко ще е легално.

              Коментар


              • #8
                От: Колко е голяма задната седалка на терано 2?

                Детско столче + двама възрастни придружители с нормален размер се събират на задната седалка на късо терано. В същото е по-широко от задната седалка на Polo/Fabia, или поне ми е такова усещането. Единствения проблем е че част от бомбетата на задните гуми може да пречат на някои видове столчета, та да се наложи да се правят някакви дистанционери от дунапрен например. Но съм убеден че 3 столчета с нормален размер могат да се поберат. Трябва само да се провери дали точно твойте столчеата могат.

                Дългото май е и с една идея по-тясно назад, но не знам дали при втория ред седалки или по-назад се стеснява, та и това трябва да се провери.

                Та, най-добре носиш столчетата и мериш на място, защото не само размера има значение, а и други подробности. За багаж ако не ти стига багажника - можеш да си сложиш и кутия на покрива. Ама дълго тарано с багажник, пълен почти до тавана, побира доста. Сега, ако ходите по къмпинзи и прочие, там не се знае дали и бус ще ви стигне.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Колко е голяма задната седалка на терано 2?

                  Много благодаря на всички за полезната информация. Утре отивам в салона с реното както си е окомплектовано и ще мерим кое става и кое - не. Хем и човека да разгледа рендето и да си поговорим за бартери. Пък ако стигнем до някакво решение - първо на вас ще се похваля

                  Коментар


                  • #10
                    От: Колко е голяма задната седалка на терано 2?

                    На задната седалка съм возил 2 деца със столчета и жена ми. Събират се но си е тесничко. Отделно средния колан не е триточков, а е само едно ремъче, аз там детско столче не бих сложил - не може да се захване добре.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Колко е голяма задната седалка на терано 2?

                      Както споменава Спарки бомбетата или подкалниците бъркат работата и пантите на облегалките.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Колко е голяма задната седалка на терано 2?

                        Ето, как е разположението при нас. Баткото стои от едната страна, момата заема средна позиция. Преди беше обратно - баткото беше в столчето, а бебето беше в кошница в единия край.
                        Ако беше отворена темата една седмица по-рано, можех да демонстрирам разположение на трите вида "инвентар" за деца, но подарихме кошницата на познато семейство, което се сдоби с бебе.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150130_193944-1.jpg
Прегледи:1
Размер:76.7 КБ
ID:5638166 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150130_194047-1.jpg
Прегледи:1
Размер:76.2 КБ
ID:5638167

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150130_194004-1.jpg
Прегледи:1
Размер:200.3 КБ
ID:5638168

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150130_194016-1.jpg
Прегледи:1
Размер:207.5 КБ
ID:5638169

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150130_202318-1.jpg
Прегледи:1
Размер:73.7 КБ
ID:5638170 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150130_202347-1.jpg
Прегледи:1
Размер:79.4 КБ
ID:5638171

                        Първоначално публикуван от momo76 Преглед на мнение
                        ... Отделно средния колан не е триточков, а е само едно ремъче, аз там детско столче не бих сложил - не може да се захване добре.
                        При нас, точно в средата е най-добро и здраво захващането през облегалката, предвид конструкцията на столчето. При стегнат колан, както е опряло в седалката и облегалката, дори и детето да шава повечко, не помръдва.
                        Както има повдигащ се предпазител отпред, в рамките на града даже няма нужда от закопчаване на коланите.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150130_194030-1.jpg
Прегледи:1
Размер:82.6 КБ
ID:5638164 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150130_194054-1.jpg
Прегледи:1
Размер:126.3 КБ
ID:5638165
                        proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                        NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                        Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X