Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подмяна помпата на миялното Terrano II

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Подмяна помпата на миялното Terrano II

    Колеги, някой правил ли е процедурата, днес спря да пръска вода на чистачките и мисля, че моторчето си замина тихо. Говорих със Спарки, ама май без да се свали калника не виждам начин, защото модула с маркучите е напред в дясно под калника на леля си в ******. Въпреки всичко ми изглежда нелогично да свалям калника за да стигна до там.

  • #2
    От: Подмяна помпата на миялното Terrano II

    Хи, може да се направи ремонта без да се сваля калника. Казанчето е от 2 части моеже да се разглоби на 2. Задължително ще се свали гумата и от там имаш достъп до казанчето и моторчето през долната част на кората.Подмених с такова 2 ра ръка, но в нета има нови за по 14-17лв нови китайски Чесно да си призная са го завряли в кучия гъ.... това казанче.

    Коментар


    • #3
      От: Подмяна помпата на миялното Terrano II

      Аз поръчах ново оригинално от Люцкан, с идеята да не барам там скоро, но като сваля подкалниковата кора модула с маркучите е точно между стената на резервоара за течност и калника. Като дойде новото ще разгледам на спокойствие.

      Коментар


      • #4
        От: Подмяна помпата на миялното Terrano II

        Първоначално публикуван от sminkov Преглед на мнение
        Аз поръчах ново оригинално от Люцкан, с идеята да не барам там скоро, но като сваля подкалниковата кора модула с маркучите е точно между стената на резервоара за течност и калника. Като дойде новото ще разгледам на спокойствие.
        Не съм го оглеждал подробно, но ако е толкова навряно, няма ли след сваляне на подкалничната кора да е по-лесно просто да демонтираш казанчето, да си подмениш помпичката и после обратно горе...
        Поне на мен ми изглежда по-лесно от това да сваляш калника...
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #5
          От: Подмяна помпата на миялното Terrano II

          Голяма недосмислица,защо са се мъчили там да го заврят незнам,поне да бяха го оставили като на модела от 93 до 96,моето казанче е до спирачния апарат и трите моторчета са на открито.
          Terrano 2 2,7td 1994
          Keeway atv 100

          Коментар


          • #6
            От: Подмяна помпата на миялното Terrano II

            Не калника. Подкалника се маха. А разделянето на двете части на казанчето е силно непрепоръчително, без да се смени уплътнението между двете части.

            Сваляш подкалника и ще видиш казанчето и помпичката. Махаш помпичката, слагаш новата, подкалника обратно и толкоз.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Подмяна помпата на миялното Terrano II

              Първоначално публикуван от fiko_fire Преглед на мнение
              Голяма недосмислица,защо са се мъчили там да го заврят незнам,поне да бяха го оставили като на модела от 93 до 96,моето казанче е до спирачния апарат и трите моторчета са на открито.

              Нищо недомислено няма. Мястото там просто няма за какво друго да се ползва. А в коша няма място - до спирачния апарат е ABS-а, там накъде е и филтъра (който е по-голям от твоя, ако не се лъжа), а отпред има място за втори акумулатор. Няма къде в двигателния отсек да се завре и 4 литрово казанче (ако помня добре колко побира).
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Подмяна помпата на миялното Terrano II

                Бе, Спарки, не е точно така..
                В коша на мерседесчето ми, освен шестцилиндровия трилитров дизел, ония ми ти германци са намерили място и за 5+4 =9 кила казан за миене на стъкла, фарове, и прочее.
                От друга страна, тая тъпня с навирането на гореспоменатия казан в калника е реализирана и при П2 - за да се свали, ремонтира, смени помпичката, трябва да си наследствен гинеколог, и Хари Худини да ти е и той роднина..
                Ама не е невъзможно, де
                На П2 се справих относително добре - още работи.
                не ми се търси линка.

                Коментар


                • #9
                  От: Подмяна помпата на миялното Terrano II

                  Здравейте колеги, има достъп до моторчето след сваляне на кората и гумата , но си е зор. Не е необходимо да се разглобява казанчето, аз скъсах единия болт при тази намеса и използвах силикон при сглобяването. Когато го сглобих и мослех че съм готов- текна и трябваше да намествам отново моторчето без да го разглобявам та затова казвам , че става със зор, но става. Моя съвет е опитайте се да го извадите моторчето без разглобяване щото си е филм неприятен привкус.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Подмяна помпата на миялното Terrano II

                    Ама и аз съм го свалял бре. Моите пръскачки бяха изпозапушени. Италианеца не знам каква вода беше ползвал, ама имам чуството че е наливал от някоя локва. Ми - нищо. Свалих подкалника (даже не нацяло), вадих, слагах и т.н. Не съм свалял казанче - всичко си свърших както е на място. Болтовете отвих преди това, като мислех че някакси ще го изкарам откъм двигателния отсек. Изобщо не предполагах че е под калника.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      Да ползвам темата , макар моя проблем да не е моторчето .
                      Имам много лек теч , като напълня казанчето нивото с дни си седи до горе но въпреки това точно на подкалника стои влажно , това като го гледам от към гумата .
                      Предполагам , че проблема може да е в уплатнението м/у двете части на казанчето .

                      Частта от към двигателя , може ли да се свали без да свалям подкалника ? Иска ми се да го сменя това уплатнение и да видя ще има ли резултат .
                      Който търси , намира !
                      Човекът е човек, когато е на път !

                      Коментар


                      • #12
                        Може. На 3 или 4 гайки е.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Може. На 3 или 4 гайки е.
                          Ok , благодаря !
                          Който търси , намира !
                          Човекът е човек, когато е на път !

                          Коментар


                          • #14
                            Може да пуска и от уплатнението на самата помпичка, при мен навлажнява понякога оот уплатнението между помпичката и казанчето.
                            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                            Коментар


                            • #15
                              Проблема се оказа, че не е в казанчето за чистачките.
                              Теча е бил от разширителния съд. Предстои да го подменя.
                              Благодаря за съветите все пак !
                              Който търси , намира !
                              Човекът е човек, когато е на път !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X