Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с 4x4 на Nissan Terrano 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с 4x4 на Nissan Terrano 2

    Здражейте колеги, имам сериозен проблем с джипката като включа предния мост и потегля предните колелета ми се събират едно към друго, какъв е проблема, на какво се дължи това. Мерси преджарително

  • #2
    От: Проблем с 4x4 на nisan terano 2

    моля помагаите . Мерси

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с 4x4 на nisan terano 2

      Централната кормилна щанга е проблема (тая между кормилната кутия и паразитния хебел). Евентуално и паразитния хебел. Оригинална - над 350 кинта. Неоригинални - не знам, май около 100-150. Колко изкарват - не е ясно.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с 4x4 на nisan terano 2

        Първоначално публикуван от stanislav_112 Преглед на мнение
        Здражейте колеги, имам сериозен проблем с джипката като включа предния мост и потегля предните колелета ми се събират едно към друго, какъв е проблема, на какво се дължи това. Мерси преджарително

        Това което си написал е нереално. Опиши проблема по-подробно

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с 4x4 на nisan terano 2

          Мерси Спарки,поръчах тази щанга и хебела чакам ги и като ги сменя ще пиша дали има промени

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с 4x4 на nisan terano 2

            Ами колега (kocetoopld) Като включа в режим 4х4 ,независимо дали съм на бавните или на бързите и като потегля на пред предните колелета се събират едно към друго, джипката започва да шари по пътя, като влезна в някои коловоз и ми навива кормилото. Освен това стана доста по-малко проходим отколкото беше преди, доста съм притеснен защото преди не е правил този проблем

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с 4x4 на nisan terano 2

              Първоначално публикуван от stanislav_112 Преглед на мнение
              Ами колега (kocetoopld) Като включа в режим 4х4 ,независимо дали съм на бавните или на бързите и като потегля на пред предните колелета се събират едно към друго, джипката започва да шари по пътя, като влезна в някои коловоз и ми навива кормилото. Освен това стана доста по-малко проходим отколкото беше преди, доста съм притеснен защото преди не е правил този проблем
              Не знам до сега дали си карал джип, ама, като влезеш в коловози е нормално джипката да има леко собствено мнение на моменти, дори всичко по кормилното управление да е безупречно. Едно закачане на борда на гумите в някой ръб на коловоза, и джипката тръгва на накъде. Отделно коловоз+страничен наклон, често изисква лека корекция от волана в посока, обратна на наклона, нищо че си в коловоз. Не че съм велик офроудаджия, ама и двете ми джипки, нямащи нищо общо помежду си като окачване и кормилно управление, освен като тип, се държат по един и същи начин.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с 4x4 на nisan terano 2

                Първоначално публикуван от stanislav_112 Преглед на мнение
                ...Освен това стана доста по-малко проходим отколкото беше преди, доста съм притеснен защото преди не е правил този проблем
                Какво е правено след ,, преди"? Диференциал?
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с 4x4 на nisan terano 2

                  Колега нищо му не е правено по предния мост

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с 4x4 на nisan terano 2

                    Разбирам те Спарки имал съм и фронтера,витара ,уаз 469 и още едно терано навил съм доста километри в гората , на мен особено ми прави доста голям кеф шофирането по черните терен и то постояно с газ до ламарината, при мен няма жалене, та ти казвам че от тези джипове дето съм имал и съм влизал в коловози по половин метър на места и в малко по-големи и досега такова чудо не съм виждал , дори и уазката неми е навивала така рацете, че е без хидравлик и доста на по долно ниво от тераното.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с 4x4 на nisan terano 2

                      Първоначално публикуван от stanislav_112 Преглед на мнение
                      от тези джипове дето съм имал и съм влизал в коловози по половин метър на места и в малко по-големи
                      След толкова опит в гората, ми се струва нереално да задаваш такъв въпрос и съответно ми е нереално да не можеш да усетиш какво управляваш. Не вярвам да има някой, който да ти отговори на въпроса, който си задал.
                      Помисли реално какво й е на джипката, няма значение дали е Терано или Уаз. За да ти събира гумите или централната щанга е "изпаднала" в някой коловоз , или на горните носачи вече нямаш тампони, а може и да са ти се разхлабили болтовете, които държат носачите към шасито. Друго обяснение няма.....и надявам се караш с 4 еднакви гуми....иначе !!!
                      Поздрави

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с 4x4 на nisan terano 2

                        Първоначално публикуван от stanislav_112 Преглед на мнение
                        Колега нищо му не е правено по предния мост
                        Хайде пак. Какво изобщо е правено, след което се ошашави? Може и назад.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #13
                          Прав си за опита обаче досега такова чудо не ми се е случвало и за това си нямам и на идея от какво е просто поисках помощт от по-опитните. Мерси за отговора

                          Абсолютно нищо не му е правено по предния мост от как съм го взел от автокъщата вече 1 година и..
                          Последно редактирано от CarTest™; 02-08-14, 18:06.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с 4x4 на Nissan Terrano 2

                            Щом видимо се събират колелата при тръгване май няма да се разминеш само с една щанга

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с 4x4 на Nissan Terrano 2

                              Първоначално публикуван от milchev74 Преглед на мнение
                              Щом видимо се събират колелата при тръгване май няма да се разминеш само с една щанга
                              Точно въпросната дълга щанга е главния виновник. Ако видиш какво става с гумите като е разбита, ще се хванеш за главата.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X