Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нисан Терано 2 96г (R20) - Проблеми със спирачките

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нисан Терано 2 96г (R20) - Проблеми със спирачките

    Здравейте колеги,

    От няколко дена изпитвам следния проблем с моя теранозавър:

    - Натискам педала на спирачките (с около 60 км/ч) педала не потъва, съответно колата не спира.
    - Натискам педала на спирачките (пак със същата скорост) педала потъва малко, но колата не спира.
    - Натискам педала на спирачките, педала потъва, колата спира, но не като хората.
    - Натискам педала на спирачките, педала си потъва нормално, и колата спира, уж както трябва.

    Това се повтаря на всяко 5-то до 10-то натискане на педала.

    В горе упоменатите случаи когато отпусна педала на спирачките и пак го натисна винаги спира !

    С оригиналната помпа съм от 96 година, не губя течност, предните накладки са сменени преди 10000 км., задните не ги знам как са, тъй като не съм махал барабаните.
    Ръчната ми държи перфектно, тъй че май задните имат живот.
    Нямам течове никъде - казана на LUCAS-a е пълен, и не губи DOT.

    Моят сервизен техник по телефона ми каза да търся нова спирачна помпа, обаче бюджета е кът и за това се консултирам с вас, колеги.

    Имате ли такива случаи, и да не е от помпата, защото не ми се купува нова за 100 лв. 'на зелено'

    П.П.
    Трябва да пътувам скоро и знаете как е бюджета преди пътуване, а пък ще тегля и каравана, та със спирачки ХИЧ не ми се рискува.

    Много благодаря и хубава вечер от мен,
    Юли

  • #2
    От: Нисан Терано 2 96г (R20) - Проблеми със спирачките

    Провери си направляващите на предните спирачни апарати, все пак. Става бързо. Трябва да се движат свободно и да са добре смазани под маншончетата. При мен единия беше спекъл. Уж пираше, ама чат-пат подръпваше, чат-пат си спираше нормално и т.н. Сега спирайки и да пусна волана, спира си направо и лесно.

    ...иначе, приятеля ти правилно те е насочил. Това, дето ти казах аз е само сламка. Да е от там е малко вероятно, още повече щом си сменял накладки скоро.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Нисан Терано 2 96г (R20) - Проблеми със спирачките

      Здравей Спарки,

      Като сменяхме накладките и от двете страни бяха запекли по цилиндър на апарата и моя човек ги раздвижи.

      Ще ги погледна пак. Благодаря ти.

      Юли

      Коментар


      • #4
        От: Нисан Терано 2 96г (R20) - Проблеми със спирачките

        Не цилиндрите - направляващите на супорта. Цилиндрите също провери де - това никога не е зле да се направи.

        За да смениш накладки, отвива се едно болтче и самия цилиндър се вдига нагоре или сваля надолу, като отдолу се показват накладките, които свободно можеш да извадиш и смениш. Та, въпросното болтче, което се отвива, е завито в мъжката част на направляващата. Общо 2 болтчета са, съптветно 2 направляващи. Има и маншончета там. Та, въпросните направляващи трябва да се движат свободно спрямо супорта, а не да са се спекли вътре. Под маншончетата, както и по цялата дължина на тия направляващи, трябва да има смазка.

        Не знам как да го обясня по-ясно. При мен от дясно се бяха спекли и двете, и то така че трябваше едното да го разпробивам и да си правя нова мъжка част. Съответно това колело спираше когато си иска, понякога по-малко, понякога повече от лявото.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Нисан Терано 2 96г (R20) - Проблеми със спирачките

          При мене подобни симптоми миналото лято. Източване на спирачната течност,
          подмяна с нова и обезвъздушаване- всичко си дойде на място.

          Коментар


          • #6
            От: Нисан Терано 2 96г (R20) - Проблеми със спирачките

            Ми тя се сменя по принцип на 2-3 години. Само дето като излезе от гаранция возилото, почти никой не го върши това.

            То и на мен много ми знае гагата, ама и мойта е на 5 години и кусур. Купил съм я, и си стои по бутилките от 3 месеца насам.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Нисан Терано 2 96г (R20) - Проблеми със спирачките

              Купих ремонтен комплект 123-008 италиански за 13 лева. Нова помпа е 483 лева и е непосилно за момента, но ще се купи на 100% някой ден. Довечера ще сменяме гумичките и ще погледнем болтовете - Спарки аз ги знам тези и бяха раздвижени, ще ги погледна пак с майстора ми

              П.П.
              Нов DOT 4 на Ferodo ще се слага на цялата система

              Благодаря ви за помоща !
              Юли

              Коментар


              • #8
                От: Нисан Терано 2 96г (R20) - Проблеми със спирачките

                Можеше и DOT5.1.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Нисан Терано 2 96г (R20) - Проблеми със спирачките

                  Здравейте,

                  Онзи ден като се качвахме към ВЕЦ Видима и паркинга на хижа Плевен ми светна лампата за ABS. Като изключихме двигателя и го включихме пак след около 3 минути пак светна...Пренощувахме горе, и като запалихме колата след около 5 минути пак светна...Горе са яки дупки и подскачахме като луди...

                  Казах си някой сензор е заминал, или кабела му, но още вечерта легнах под джипката и всичко е наред. Буксите към ABS модула също. След като стигнахме на следващия ден до Априлци лампата изгасна без да съм правил нищо и до сега не е светнала, но я очаквам.

                  Някаква представа ко, що

                  Благодаря предварително,
                  Юли

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нисан Терано 2 96г (R20) - Проблеми със спирачките

                    Ми, сензор. Или по-точно кабела му. Ще светне пак, не се притеснявай.

                    Не говоря за скъсан кабел, а за прекъснат вътрешно такъв. След 2 такива повреди извадих бушона да ми е мирна главата. И спира по-добре, поне на сухо време.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нисан Терано 2 96г (R20) - Проблеми със спирачките

                      Спарки, и аз разбрах, че спирало по-добре Тераното без ABS, ама ми се ще щом е там да се ползва - съображение за сигурност...Имам идея кой кабел трябва да се смени, и ще го сменя.

                      Благодаря,
                      Юли

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нисан Терано 2 96г (R20) - Проблеми със спирачките

                        Първоначално публикуван от rumbala Преглед на мнение
                        Здравейте колеги,

                        От няколко дена изпитвам следния проблем с моя теранозавър:

                        - Натискам педала на спирачките (с около 60 км/ч) педала не потъва, съответно колата не спира.
                        - Натискам педала на спирачките (пак със същата скорост) педала потъва малко, но колата не спира.
                        - Натискам педала на спирачките, педала потъва, колата спира, но не като хората.
                        - Натискам педала на спирачките, педала си потъва нормално, и колата спира, уж както трябва.

                        Това се повтаря на всяко 5-то до 10-то натискане на педала.

                        В горе упоменатите случаи когато отпусна педала на спирачките и пак го натисна винаги спира !

                        С оригиналната помпа съм от 96 година, не губя течност, предните накладки са сменени преди 10000 км., задните не ги знам как са, тъй като не съм махал барабаните.
                        Ръчната ми държи перфектно, тъй че май задните имат живот.
                        Нямам течове никъде - казана на LUCAS-a е пълен, и не губи DOT.

                        Моят сервизен техник по телефона ми каза да търся нова спирачна помпа, обаче бюджета е кът и за това се консултирам с вас, колеги.

                        Имате ли такива случаи, и да не е от помпата, защото не ми се купува нова за 100 лв. 'на зелено'

                        П.П.
                        Трябва да пътувам скоро и знаете как е бюджета преди пътуване, а пък ще тегля и каравана, та със спирачки ХИЧ не ми се рискува.

                        Много благодаря и хубава вечер от мен,
                        Юли
                        rumbala,препоръчвам ти да прегледаш и задните накладки нищо,че имаш ръчна и на тази база предполагаш,че имат "живот".Ще се изненадаш колко прах от накладките се събира вътре.Освен това смажи рамото на ръчната,прикрепено към едната накладка ,както и вилката със зъбчатката,държаща накладките максимално близо до барабана.Поздрави

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X