Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

    Първоначално публикуван от Агоп Серопян Преглед на мнение
    Ще следя с интерес. Живко това в твоя патрол ли мислиш да го насаждаш или ще е отделен проект ?
    Мисля да го започна от нула , от моя ще ползвам само мостовете ако не намеря нещо на по нормална цена. А докато върви проекта ще си карам старата кошница , която между другото така съм я барнал - върви много добре че чак не ми се разваля ...
    VEREYA MOTORSPORT TEAM

    Коментар


    • От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

      Защо не размислиш за 4,6 щом ще е Роверски осмак?
      Случайни хора УАЗ не карат

      Коментар


      • От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

        Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
        Защо не размислиш за 4,6 щом ще е Роверски осмак?
        Мислих , но за трофито което ще карам 3.9 е по доброто - много малко електроника , прост , надежден , ремонтопригоден в полеви условия , все неща които накланят везните в негова полза . Единствения минус е дистрибуторния разпределител на високото напрежение - боря се сега с една Мега на която ще ползвам само запалителната част която да разпределя на 8 бобини , проблема е че в делкото трябва да сложа още един датчик на Хол за положение на 1-ви цилиндър за да дава инфо на Мегата . Ако някой знае как разпределя високото напрежение без да е в дистрибуторната капачка да свирка
        VEREYA MOTORSPORT TEAM

        Коментар


        • От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

          Днес "ожених" кутията с мотора - LT77 с тръби за радиатора на маслото , свалена е от 3.9 V8 така че всичко пасна перфектно като стара ръкавица на ръката . На раздатката която имам обаче километража е с жило , а на мен ми трябва Speed Transducer
          защото горивната карта взима инфо оттам когато автомобила е в покой , а и искам там да вържа сигнала за трипа . Някой да има такъв датчик за скоростта дето не му трябва или да знае откъде мога да купя за нормални пари че по щатско им искат по 100 долара ?

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-07-07 15.26.46.jpg
Прегледи:1
Размер:134.5 КБ
ID:5670530

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-07-07 15.26.55.jpg
Прегледи:1
Размер:118.7 КБ
ID:5670531

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-07-07 15.27.22.jpg
Прегледи:1
Размер:150.5 КБ
ID:5670532

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-07-07 15.27.33.jpg
Прегледи:1
Размер:114.4 КБ
ID:5670533
          VEREYA MOTORSPORT TEAM

          Коментар


          • От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

            Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
            Мислих , но за трофито което ще карам 3.9 е по доброто - много малко електроника , прост , надежден , ремонтопригоден в полеви условия , все неща които накланят везните в негова полза . Единствения минус е дистрибуторния разпределител на високото напрежение - боря се сега с една Мега на която ще ползвам само запалителната част която да разпределя на 8 бобини , проблема е че в делкото трябва да сложа още един датчик на Хол за положение на 1-ви цилиндър за да дава инфо на Мегата . Ако някой знае как разпределя високото напрежение без да е в дистрибуторната капачка да свирка
            По-простия вариант е да се използва датчик на коляновия вал и четири бобини, като цилиндите гърмят по двойки - системата се нарича "wasted spark", защото едната искра е ялова.

            Коментар


            • От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

              Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
              По-простия вариант е да се използва датчик на коляновия вал и четири бобини, като цилиндите гърмят по двойки - системата се нарича "wasted spark", защото едната искра е ялова.
              Става и така , ама датчика си го има в делкото и няма нужда от такъв на коляновия вал - проблема е че трябва някакво управление на запалването което директно да подаде импулс към бобините . Ядосвам се че Мегата е много бъгъва и постоянно си иска инфо от другите датчици , други електроники пък са една шапка пари ...
              VEREYA MOTORSPORT TEAM

              Коментар


              • От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

                Колко тежи всичко окомплектовано, двигател,скоростна кутия, раздатка? Може и приблизително ако не знаеш с точност.
                Поздрави

                Коментар


                • От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

                  Спасението се нарича едис 8
                  ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

                  Коментар


                  • От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

                    Коко едис 8 пак е с високоволтови кабели. COP (coil on plug) конфигурацията е по-добра от към защита от вода (VAG бубините са много удачни p/n: 06F905115F ) . Мегата и трябва МАП темепература вода ,температура въздух и обороти КВ. -което e възможно най-лекия вариант за да запали двигател. За проблемите които може да създава електроника от такъв клас е ясно ,макар личният ми опит да показва друго!

                    Коментар


                    • От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

                      Малко развитие по темата - оборудвах се с преден и заден мост от GR Y61 , мостовете са в прилично състояние , но има едни малък проблем - предния е 4.625 , а задния 4.875 . Сега съм в процес на търсене на задна корона и пиньон 4.625 или цял диф без касета , ще прехвърля касетата с блокажа / в отлично състояние между другото / и мога да стартирам проекта .
                      Та ако на някой му се намират излишни пиньон и корона 37:8 4.625 или някой ЛСД диф със прецакани дискове да пише тук в темата или на 0887938090 Живко Бакалов . Плащам си за частите , стига цената да е разумна . А , също ми трябват и задни спирачни апарати от GR - стават и от двата модела Y60 и Y61 . Благодаря предварително , черпенето е от мен
                      VEREYA MOTORSPORT TEAM

                      Коментар


                      • От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

                        Ти почвай, пък прасето все ще излезе от някъде.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

                          Или просто сложи различни гуми
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

                            Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                            Ти почвай, пък прасето все ще излезе от някъде.
                            Почвам го , ама трябва да изкарам една американска скрап дето и сменям мостовете и диференциалите от сервиза . Да имаш идея откъде мога да намеря рамка , челно стъкло и капак от Дифендър , пък може и целият преден щит ?
                            VEREYA MOTORSPORT TEAM

                            Коментар


                            • От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

                              Имаше преди време. Ще проверя.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар


                              • От: Nissan Patrol Y60- подготовка за трофи състезания

                                Здравей!Имам диф ,но към момента го вардя с цел да го продам цял...Питам те съвсем директно какви пари ти се дават за корона и пиньон?Драсни на лично ако искаш...

                                Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X